Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * * 1 Hlasov

Vláda Ivety Radičovej padla

vláda pád voľby

• Zamknutá téma Táto téma je zamknutá
Téma má 170 príspevkov

#151 robopol

robopol

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5211 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 09:27:48

ty to nechapeš, male škrabkanie na rozpočtoch nezmeni trend, ked začneš škrtat akurat prenasas dalsiu zataz na obyvatelstvo, ktore je uz aj tak zadlzene a hlada ako davat statu coraz menej. Toto tvoje skrtatnie nenapraví stav ale odstartuje depresiu a recesiu.

a príjem sa ti nezvýši ked neprides s dobrými investíciami, prijem ti zacne padat lebo dojde k znizeniu spotreby, otazka je ako velmi sa znizi spotreba.
  • 0

#152 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 09:43:29

Male skrabkanie nie. Preto asi budu potrebne aj vacsie zmeny. Ale to by chcelo odvahu - nie len od politikov, ale aj od ich volicov. No ako pozeram - ani ty nemas tuto odvahu, takze sa nedivim, ze to ide tak tazko.

Navyse nejde o nijake "moje" skrtanie. Citaj co som pisal. Upravy na prijmovej aj vydavkovej strane. Nie skrtanie, ale aj skrtanie. To je rozdiel. A sam si sa pred nedavnom stazoval na neefektiovne staty - takze vidis, uz si prisiel na miesta, kde je mozne hladat uspory :)

Chyba uz len jedine...odvaha.
  • 0

#153 robopol

robopol

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5211 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 10:24:24

nejde o to na čo mam ja odvahu, každa akcia vyvolava reakciu a dosledky. Ja som nie len za škrtanie, ktoré síce k tomu nutne patrí, ja som za prestavbu celej verejnej správy, zákonov. Zjednodušenie, zníženie byrokracie, zeefektivnenie, za perspektívne investície. Reformy, ktore pomožu a nie naopak.

Som napr. za zjednotenie dani, za odstranenie určitých dani, ktore aj tak sa nevyberajú efektívne. A hlavne som za zdanenie čiernej ekonomiky, za systemove opatrenia, ktore nedovolia vyje...ť.

Model nezávislej kontroly, za to, aby mala verejnost prístup k tomu co sa v kuchyni pecie.

Som za systemove riešenie, ktore navracaju spoločnosť od korupčného modelu, úplatkárstva a na to treba systemove učinne riesenia, volu.
  • 0

#154 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 10:27:54

Odvaha je potrebna na odovzdanie hlasu tej strane, ktora by robila taketo zmeny :)

A prirodzene - osobna odvaha, pretoze spominane zmeny sa dotknu vsetkych ludi, takze clovek bude musiet niest dosledky svojho rozhodnutia. Nie si len predstavit, ze skrty sa budu tykat tych druhych....a pripadne zvysene naklady sa tiez budu tykat len tych druhych.
  • 0

#155 robopol

robopol

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5211 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 10:32:54

ziadna strana toto nerobila, nemam komu odovzdat hlas. Mna nezaujimaju kozmeticke upravy, ja hovorim, ze zhnity dom treba zvalit a nie opravovat.
  • 0

#156 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 10:39:30

No to je pravda - velke zmeny malokto planoval a este menej ich bolo takych, co by ich realizovali. Ale sam vidis dovod. Su proste prilis bolestive.

Vsimol si si kolko ludi (aj tu na fore) smahom ruky vysvetli grecky problem tym, ze su lenivi, maju nezodpovedny pristup k praci, zili si nad pomery, ich stat rozhadzoval a zivil zbytocnych uradnikov a pod... vsakze?
Teraz grecko potrebuje zmeny a to velmi vazne zmeny. Po uliciach behaju snad statisice grekov, ktori tieto zmeny vsak nechcu. Nechcu pracovat viacej, nechcu prepustit zbytocnych uradnikov, nechcu mat rozumnejsie (=nizsie) dochodky a zopar stoviek dalsich zmien. Takze sam vidis, preco to nejde tak lahko.

A ked im niekto pride ukazat co maju zmenit - zefektivnit, znizit vyrokraciu, znizit mrhanie - obvinuju ho z imperializmu.

Takze odvaha je v tom, ze sa s tvojim nazorom bude musiet mozno postavit davom, ktori si chcu nazivat nad pomery, na ukor buducich generacii. Budes musiet vysvetlit, preco maju skoncit na ulici, vysvetlit, ze su to darmozraci, ze ich praca je zbytocna a dochodky privysoke, ze su lenivi. A musel by si zniest oznacenie zastancu imperializmu. To vacsina ludi nedokaze.
Ludia protestuju proti kdecomu - ale nikto nenasiel odvahu ist pred grecku ambasadu s transparentom "Mozete si za to sami, tak prestante skodit tvrdo pracujucej Europe."
  • 0

#157 robopol

robopol

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5211 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 10:46:26

A prve co by som postavil ako problem je motivácia verejnej správy, tých co niečo tam robia. Koho zaujmy vlastne tam obhajuju, pre koho tie zakony vytvaraju. Ale to nie je problem slovenska, to je problem celej unie, celej planety.

Pokial tam nebudu ludia, schopní ludia a s potrebnou motiváciou (k čomu su tam určeny), pokial to bude ako ked sa rozbieha slimák na závodnej dráhe, tak sa nic nezmeni.
  • 0

#158 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 10:56:35

Ze koho zaujmy? No, to si zase na zaciatku.... ak je zaujem ludi, aby stat mal co najvyssie vydavky (socialna sfera, zdravotnictvo, infrastruktura, polnohospodarstvo atd.), tak vselku zastupuju zaujmy ludi. Mozes prejst vsetky strajky a protesty - a zistis, ze skoro vsetky boli za VYSSIE vydavky statu.

Takze co chcu ludia, preco ludia chodia na namestia a protestuju? Vacsinou preto, lebo chcu, aby stat minal viacej.

Takze v politike su casto ludia, ktori robia to co volici chcu a maju motivaciu ludom dat to, co ludia chcu. Strana, ktora by vyhlasila, ze napr. znizi pocet statnych uradnikov o 30%, tym co zostanu nzi platy o 20%, znizi dotacie polnohospodarom, znizi dotacie na stavbu dialnic, zrusi podporu ekologickych aktivit, zrusi valorizaciu dochodkov, nebude vobec zvysovat platy doktorom a ucitelom...a zaroven zvysi dane o 15%...by ziskala asi kolko hlasov?
Nie ze by toto spominane bolo receptom na ekonomicky uspech, ale aspon sam vidis, ze ludia vacsinou nechcu v skutocnosti aby sa setrilo.

Myslis, ze v grecku strajkuju ZA reformu verejnej spravy a ZA uspory a ZA znizenie dochodkov? Ani nahodou.
  • 1

#159 robopol

robopol

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5211 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 11:04:13

Kazdy dokaze pochopit, kazdy normalny dokaze pochopit, že ak si zoberiem viac ako zarabam je to neudrzatelne a NIEKOHO tým pripravujem o budúcnosť. Ludia ti pisem si vyberaju ludi, čo sa tam dostali cez prispevky lobistických skupin, ktore im venovali na kampan. NA sproste reci o tom co idu zmenit kozmetickou upravou. Je to cele doje ...ne uz od sameho pociatku kto sa tam vlastne dostane pre to, aby zastupoval ludi.

Ked niekto dostane mandát A povie, že ma riešenie, ktore v konečnom dosledku prinesie väčší osoh pre tuto spolocnost, nie pre mecenasov a lobistické skupiny, ktorým je ukradnutých 98% populácie, tak pokial JA uvidím, že ma riešenia a schopnost to zmenit, JA dam takemu hlas, nech je aj z romskej dediny, bez potrebných penazí na kampan a nikto o nom nevie.
  • 0

#160 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 12:19:45

Kazdy dokaze pochopit, kazdy normalny dokaze pochopit, že ak si zoberiem viac ako zarabam je to neudrzatelne a NIEKOHO tým pripravujem o budúcnosť.

Obavam sa, ze na juhu Europy mas minimalne jednu krajinu, kde zjavne zije zopar milionov vyrazne nenormalnych ludi.

NA sproste reci o tom co idu zmenit kozmetickou upravou.

Akurat ze tu predsa nejde o nejake kozmeticke upravy, no o velke zmeny - a prave preto ich ludia odmietaju.
  • 1

#161 flora

flora

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 908 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 20. October 2011 - 17:28:40

robopol

Ked niekto dostane mandát A povie, že ma riešenie, ktore v konečnom dosledku prinesie väčší osoh pre tuto spolocnost, nie pre mecenasov a lobistické skupiny, ktorým je ukradnutých 98% populácie, tak pokial JA uvidím, že ma riešenia a schopnost to zmenit, JA dam takemu hlas, nech je aj z romskej dediny, bez potrebných penazí na kampan a nikto o nom nevie.

ide aj o to či to tých 98% populácie poochopí čo je pre nich väčší osoh či krátkodobé riešenia, alebo riešenia ako ty vravíš systémové z viditeľným výsledkom v ďalekej budúcnosti.

Kazdy dokaze pochopit, kazdy normalny dokaze pochopit, že ak si zoberiem viac ako zarabam je to neudrzatelne a NIEKOHO tým pripravujem o budúcnosť.

ako politik, by som sa na toto nespoliehala. :)
Stále tu hovoríš o systémových opatreniach. Skús to vysvetliť trochu bližšie. Celkom rada by som vedela čo myslíš.
Mne skôr napadne viac možností v tom ako znížiť výdavky. Čo už bolo aj vyššie vysvetlené ako opatrenia nepopulárne a odsudzované väčšinou spoločnosti a povedzme si rovno ťažko presaditeľné.
Myslím že xeno to tu vysvetlil úplne jednoducho a správne.
  • 0

#162 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7030 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 21. October 2011 - 13:24:22

Radičová však celkom nesúhlasí ani s avizovanou zmenou Ústavy SR, ktorá by hlave štátu umožnila poveriť súčasnú exekutívu vládnutím až do predčasných macových parlamentných volieb. "Ústava sa nemá
meniť vtedy, keď je to horúci problém. Má sa meniť systémovo. Je to najvyšší zákon a zmeny by mali byť prediskutované a pripravené a nie preto, že sa niečo nedá vyriešiť, tak ideme plátať," upozornila.

Hm, dostava rozum.
http://hnonline.sk/c...-docasnej-vlade
  • 0

#163 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6358 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 21. October 2011 - 13:45:09

Uprimne aj tento nazor je skor politicky kalkul. Ustava by nemala byt natolko detailna aby prinasala podobne problemy, jej dnesna podoba je vysledok politickej nekulturnosti, kde sa obavame ze ju vzdy niekto bude zneuzivat.
  • 0

#164 robopol

robopol

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5211 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 22. October 2011 - 06:58:56

flora

systemove opatrenie je zmena systemu, stanovenie pravidiel, ktore obmedzuju ciernu ekonomiku, podporuju to, čo je pre nasu spolocnost dolezite a prospesne.

Vlastne systemove riesenia su konkretna podoba ako veci dat na spravnu mieru. A vychadzaju vzdy z indetifikácie problemu, analyzy problemu, navrhu riesenia, kontroly riesenia a vyhodnotenie riesenia.

nestaci povedat musíme šetrit. Musime vediet kde ušetrit, musime poznat dosledok šetrenia a LEN so šetrením to nezvladneme.
  • 0

#165 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 22. October 2011 - 22:46:23

nestaci povedat musíme šetrit. Musime vediet kde ušetrit, musime poznat dosledok šetrenia a LEN so šetrením to nezvladneme.

Spravne.
Ale vsimol si si tu hysteriu, ktora vypukla na slovensku, ked spusty ludia nariekalo, ze mame platit na lenivych a darmozracskych grekov? Na to, ako vyhadzuju peniaze na nadmerne penzie, na zbytocnych uradnikov a pod.? Urcite si si to vsimol a mozno si nieco v tomto zmysle aj sam niekde napisal.

Tak teraz dumaj - myslel si tym veci, dke sa mrha, kde by sa malo usetrit. Ano, ma to vzdy aj ine dosledky.
Ale co myslis, preco tak ohrnam nos nad tunajsou hysteriou - pretoze ked ine o inych, ked ide o grekov, tam ludia vidia jednoduche riesenie v skrtani a neminani. Co zdaleka nie je take jednoduche, ze?

A hlavne, ak by sa to setrenie malo dotykat nas samotnych. Vtedy zrazu dospejeme k zaveru, ze setrit nemozeme, pretoze by to malo negativne nasledky. Prepustat (aj nadbytocnych) nemozeme, pretoze by to znamenalo nezamestnanych. Statne vydavky znizit nemozeme, pretoze nikto iny by to predsa nezaplatil. A dane zvysovat predsa tiez nechceme - fuj, platit statu za to nic, co nam dava?
  • 0

#166 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7030 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 6. December 2011 - 19:04:48

Tu mate dokaz, kto bol za rozpadom radicovej koalicie. Nie je na kamere.
http://www.ta3.com/c...kej-zmluvy.html

Vy si myslite, keby bol Dzurinda premierom, ze by to tak skoncilo?
  • 0

#167 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4618 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 7. December 2011 - 00:54:41

Spravne.
Ale vsimol si si tu hysteriu, ktora vypukla na slovensku, ked spusty ludia nariekalo, ze mame platit na lenivych a darmozracskych grekov? Na to, ako vyhadzuju peniaze na nadmerne penzie, na zbytocnych uradnikov a pod.? Urcite si si to vsimol a mozno si nieco v tomto zmysle aj sam niekde napisal.

Tak teraz dumaj - myslel si tym veci, dke sa mrha, kde by sa malo usetrit. Ano, ma to vzdy aj ine dosledky.
Ale co myslis, preco tak ohrnam nos nad tunajsou hysteriou - pretoze ked ine o inych, ked ide o grekov, tam ludia vidia jednoduche riesenie v skrtani a neminani. Co zdaleka nie je take jednoduche, ze?

A hlavne, ak by sa to setrenie malo dotykat nas samotnych. Vtedy zrazu dospejeme k zaveru, ze setrit nemozeme, pretoze by to malo negativne nasledky. Prepustat (aj nadbytocnych) nemozeme, pretoze by to znamenalo nezamestnanych. Statne vydavky znizit nemozeme, pretoze nikto iny by to predsa nezaplatil. A dane zvysovat predsa tiez nechceme - fuj, platit statu za to nic, co nam dava?

Je nieco, ako ked zlodej krici, chytte zlodeja :)
  • 0

#168 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7030 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 7. February 2012 - 17:34:42

Neviem ci ste si to vsimli. Vcera v Debate na TA3 a dnes na tlacovke Dzurinda spominal, ze by mu ani nevadil negativny pristup SAS k eurovalom. Ze si vie predstavit "holandsky system". Ze Fico by hlasoval za. Ale ze minuly rok to neslo, ze museli zaplatit. Cenu si vybrali. Potlesk pre Radicovu na eurosamite.
  • 0

#169 pink

pink

pani prezidentová h.c.

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1638 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 7. February 2012 - 17:56:55

a fico to dnes cele zhodil zo stola na svojej tlacovke... nebude preci pomahat nejakemu klbku hadov...
  • 0

#170 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7030 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 7. February 2012 - 18:40:07

Velmi zaujimava tlacovka.
K veci, najprv, ze sa moze pousmiat, vraj to (Dzurinda) nemysli vazne. Vetko je mozne, nebude robit priskoc Janka.

Skoda ,ze to neskusil Dzurinda minuly rok. Neskusil to len kvoli tomu, si myslim, ze mu vadila Radicova.
  • 0

#171 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7030 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 8. February 2012 - 18:15:17

Dalsi kamienok v mozajke.
Nie nebol to len Janisov vystrelok.
http://www.ta3.com/c...i-korupcii.html
Sasanka. :happyroll:
Hrusovsky sa nechce vracat do minulosti ked sa riesil GP, tiez zaujimave priamy ucastnik, ale Prochazka to uz neudrzal. Na stretnuti predsedov klubov Hrusovsky, Sojmos,Kollar navrhli SDKu ze ked chcu Hrivnaka, vsetci do nohy zahlasuju za Hrivnaka. 4ty bol asi Hort a neskor im SDKu odpovedalo, ze nie oni chcu dvoch kandidatov aj MUDr. Trnku.

http://www.ta3.com/c...aj-bez-sns.html

Dnes sa pohorsovali ludia aj premierka, ze Mikulcik sa vracia spat. Je riaditel, nejakeho uradu -menuje ho nejaky prezident. Mna to zarazilo uz toho 10.1.2012 ked som ho tam zazrel, som si pozrel ,ze aky mal titulok, v tedy bol poradcom UNITASU.
  • 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: vláda, pád, voľby