Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Ponuka od Verizon a Accenture z Prahy

• Zamknutá téma Táto téma je zamknutá
Téma má 6 príspevkov

#1 Jovzin

Jovzin

Junior :D

• FS Members
  • PipPipPipPipPip
  • 788 príspevkov
  • 60 tém

Príspevok bol napísaný: 21. March 2012 - 16:07:15

Tak vcera som mal skype rozhovor s tetkou z jednej agentury z Prahy.

A ponukla mi pozicie IT zameranie v Accenture a Verizon v Praglu.
A priznam sa dost ma to taha. Ako uz minule ked som bol na navsteve v Praglu pri starsom braskovi som mu spominal, ze by som rad siel pracovat do Praglu.

Akurat chcem sa Vas opytat ci nemate nejake skusenosti s nimi.
Kedze brasko mi nieco dneska spominal ze pocul ze ten Accenture mal krachnut uz davno :D A aj co som trosku ponachadzal na nete o Accenture tak skor tam boli take negativne ohlasy na nich aspon co sa tyka pobocky v Blave. Pre Prazsku pobocku som nejako nevedal najst nic nejake feedbacky.

Strasne ma to taha. Ako paci sa mi praca v AT&T ale ten cas je tam jedno velke minus. Proste od 14tej do 22hej a cely den vlastne je taky na prd rozhadzany. Tak aj preto by som rad menil a aj preto ze by som aspon bol nedaleko k braskovi :D

OK v skratke mate nejake skusenosti s tymito firmami. O Verizon viem ze je to priamo konkurent AT&T ale ten Accenture som este o nom ani nepocul. A nastastie prave do Praglu do Accenture siel jeden byvaly kolega z Tecka tak sa ho planujem popytat ako to tam bezi. Ale bol by som rad aj za Vase skusenosti ak mate nejake teda.
Dik

Jovzin
  • 0

#2 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 21. March 2012 - 18:14:58

o Verizone neviem nic, ale v Accenture tu v BA mam par kamaratov, ex kolegov, ci spoluziakov...
co zatial o nich viem, tak v 90% timov sa maka....to znamena od 8 rana do 8-9 vecer...samozrejme mas preplacane nadcasy, ci spoluziacke neskor ponukli ako odmenu za to tyzdnovy vylet niekam do europy, ale ak ti ide o cas, neviem ci je Accenture ta spravna volba....zarobis, ale zoderu ta...co ak chces byt pri decku asi nebude bohvie co...toto su skusenosti x ludi co tam poznam, ale je to BA pobocka, neviem ako prazska
  • 0

#3 Jovzin

Jovzin

• FS Members
  • PipPipPipPipPip
  • 788 príspevkov
  • 60 tém

Príspevok bol napísaný: 21. March 2012 - 20:55:25

No tiez som poul o BA ze tam robia viac ako 8 hodin.
Co som sa rozpraval s tou tetkou tak ze v Praglu by to malo byt normalne 8 hodin.
Uvidim dneska dufam ze zastihnem toho kolegu co robi v PRaglu v tom Accenture a pokecam s nim.

A ako hovoris tiez premyslam ak by tam teda malo byt zdiranie tak asi kaslem na to a ostanem v AT&T tu v KE kedze tu budem mat aspon doobeda moznost byt s kockou a deculom.

Uvidim no pozistujem kopu infa co sa len da a uvidime.

Dik kazdopadne Nokia za tvoje info
  • 0

#4 ivo

ivo

Newbie

• Members
  • 1 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 28. March 2012 - 12:49:02

ahoj ,

mal si pohovor aj s technickym mangerom, vies mi povedat o com to bolo...?
  • 0

#5 Jovzin

Jovzin

• FS Members
  • PipPipPipPipPip
  • 788 príspevkov
  • 60 tém

Príspevok bol napísaný: 11. April 2012 - 19:00:30

ahoj
No budem v pondelok konecne mat pohovor.
Sa to trosku natiahlo kym sme nsali obe strany vhodny termin :)
Mal by som mat pohovor s niekym na Security Admin/Engineer. Tak som zvedavy ake to bude.

Co aj ty mas moznost do Praglu ist robit ?
  • 0

#6 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4563 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 20. April 2012 - 19:08:18

Proste od 14tej do 22hej a cely den vlastne je taky na prd rozhadzany. Tak aj preto by som rad menil a aj preto ze by som aspon bol nedaleko k braskovi :D

co by som ja dala za taku pracovnu dobu...ja robim teoreticky od 9 do 17, v skutocnosti ked som o tej 17, presnejsie tak 10 - 15 minut po 17 chpdila z firmy, tak mi to bolo vytknute, lebo ostatni tam boli podstatne dlhsie. Skratka nas sef si myssli, ze niet vacsieho pozitku ako byt vo firme, a ze oci nevladzu kukat do pocitaca tolky cas, to akosi nic neznamena. A ma taky mily zvyk, ze okolo 16 sa vyberie niekam prec a potom pride tak okolo tej 17, a chce, aby sme mu ukazali, co sme vytvorili, pripadne nam ide davat instrukcie a podobne, skratka zeby sme sli o 17, nehrozi, a chudera asistentka ked chce ist na skolenie, ktore ma po pracobnej dobe, tak este aj to sa musi vypytat. nechapem to. Sak ma po pracovnej dobe.

Potom zaviedol tiez smeny, tak som sa tesila a jasne ze som sa na to hlasila, ale vzdy, ked som mala mat tu poobednajsiu, tak pre nieco sa to nekonalo, a nakoniec jedinu mna zo smien vyskrtol a ostala mi na krku ta najhorsia pracovna doba. Rano pred pol 9 z domu, domov chodim tak okolo 7 vecer...a ak si vezmem veci, ze sa z roboty este zastavim na polhodinku si zacvicit, tak este neskorsie.cely den zabity, ak nieco potrebujem cvybavit, tak mimo pracovnej doby nemam sancu, ani lekara si nemozem absolvovat mimo, lebo ak ma aj objedna na 8 rano, aj tak nestihnem prist do roboty nacas, a sef ma taky mily zvyk sa vypytovat na podrobnosti, preco k lekarovi, k akemu, ake mam problemy, dokonca mi raz povedal, ze povie svojej zene, nech ma pozrie...naozaj neviem, ci je to z osobneho zaujmu o problemy svojich ludi, alebo ci to ma byt kontrola alebo co. ved keby ma zaradil na smeny, tak by som si lekarov vybavovala mimo pracovnej doby. Tak mily Jovzin, bud rad, ze mas cele doobedie volne. Ja o takom comsi mozem akurat snivat, na nic nemam cas a vecer po prochide z prace uz mam jedno jedine zelanie: vylozit nohy na stol, kuknut chvilku telku a spat. Sukromny zivot nemam. keby som mala ineho chlapa, tak by sa na mna vykvakol, lebo koho by uz len bavilo prost domov a kukat sa na ksicht s klipkajucimi ocami a rozpravat s vedomim, ze aj tak zenska nevnima, co hovori...co by som ja za to dala, keby ma tiez zaradil do smien...
  • 1

#7 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4563 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 20. April 2012 - 19:31:56

tak v 90% timov sa maka....to znamena od 8 rana do 8-9 vecer...samozrejme mas preplacane nadcasy, ci spoluziacke neskor ponukli ako odmenu za to tyzdnovy vylet niekam do europy, ale ak ti ide o cas, neviem ci je Accenture ta spravna volba....zarobis, ale zoderu ta...co ak chces byt pri decku asi nebude bohvie co...toto su skusenosti x ludi co tam poznam, ale je to BA pobocka, neviem ako prazska

este aj to, od nas sa vyzaduje byt vo firme nad ramec dohodnuteho pracovneho casu, ale o nejakom plateni za nadcasy mozeme snivat. To sa povazuje za samozrejmost, lebo mame byt stastni vo firme a byt tam ma byt nase najvacsie stastie. Co sa deje u nas doma alebo ako sa citime, to nikoho nezaujima. To uz musime byt na umretie, ked nas poslu domov (aj take sa stalo kolegyni, fakt bola na umretie). No a sluzobna cesta? Tak preplatia listky na vlak ci dopravny prostriedok, ale o dietach - tak ani nahodou. ja som teda na sluzobke este nebola, ale viaceri kolegovia ano, a boli tam hladni cely den, a nedostali ziadne diety ani nic take, akurat cestovne im bolo preplatene. Som im aj hovorila, nech si to pytaju, ale asi sa boja alebo je im to trapne, neviem. Ak ma vyzenie na sluzobku, tak si vytlacim z internetu to tlacivko Prikaz na sluzobnu cestu, vyplnim to a normalne napisem aj spravu zo sluzobky a dam mu to podpisat, som zvedava, ako zareaguje. Pravdaze s tym, ze nech to asistentka odnesie na mzdove, pripadne si to odneisem aj sama, lebo asistentke som to hovorila, ze tie decka maju narok na diety a ze na to je aj tlacivo, ale ona sa asi boji mu nieco hovorit, ved ked ani za seba nic nepovie, len ticho trpi a ze vraj sak sme v sukromnom sektore...naozaj neviem, ci je s tym zmierena alebo dokonca nadsena, alebo ci to len predo mnou hra, ked frflem na take maniere.
teda aby som to zhrnula: keby nam platili za nadcasy, tak by som nefrflala. Ale sef ich od nas vyzaduje, a ked my potrebujeme ist skor, napriek tomu, ze tam mame hodin navyse na mrte, tak sa mu nepaci. A to kolegovia maju tych nadcasov tolko, ze keby im to preplatil, tak by naozaj slusne zarobili. Tak budte radi, ze aj ked musite makat, vam aspon zaplatia.
  • 0