Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Modelová situácia

zamestnanie práca plat prax skúsenosti

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 25 príspevkov

#1 Jovzin

Jovzin

Junior :D

• FS Members
  • PipPipPipPipPip
  • 767 príspevkov
  • 60 tém

Príspevok bol napísaný: 24. október 2012 - 12:26:39

Dneska sme s maminou mali na obede zaujimavu konverzaciu.
Ide o to, ze rad by som chcel vediet z Vasej strany, ze komu by mal zamestnavatel dat viac na vyplate ak:

1/ Clovek co prave skoncil vysku a nasiel si svoje prve zamestanie. Nema ziadne pracovne navyky, ziadne pracovne skusenosti proste totalny freshman co sa tyka pracovneho trhu.

2/ Clovek co zial z rodinnych alebo financnych dovodov nemohol dokoncit vysku, ale ma zase 2-3 roky skuesnosti v danom obore od predchadzajuceho zamestnavatela.

Situacia obaja sa hlasia do jednej firmy. Jeden do svojho prveho zamestanai, duhy uz chcel zmenu pracovneho prostredia. Obaja sa hlasia do prace v ramci svojho oboru, cize jeden to co vystudoval, druhy obor v kotrom uz pracoval 2-3 oky v inej firme.

Otazka: Kto by mal dostat od zamestnavatela viac na vyplatnej paske ? Ten co este nikde nerobil nema ziadne prac skusenosti ? Alebo clovek co uz ma nejaky ten rok za sebou odpracovany a uz vie sa pohybovat v obore vdaka skusenostiam ?
  • 0

#2 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 524 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 24. október 2012 - 12:35:27

Ten, kto sa so zamestnavatelom dohodne na vyssom plate.
  • 0

#3 weirdo

weirdo

Ferrari

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 421 príspevkov
  • 69 tém

Príspevok bol napísaný: 24. október 2012 - 13:01:47

asi tak ako vravi Dark. je len na tebe, kolko si vypytas. zamestnavatel ti ponukne, kolko uzna za vhodne (a garantujem ti, ze to nejde len od VS a skusenosti v obore).

offtopic - ak nemas dokoncenu vysku, dovody nikoho zaujimat nebudu.
  • 0

#4 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 397 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 24. október 2012 - 13:47:00

Situacia obaja sa hlasia do jednej firmy. Jeden do svojho prveho zamestanai, duhy uz chcel zmenu pracovneho prostredia. Obaja sa hlasia do prace v ramci svojho oboru, cize jeden to co vystudoval, druhy obor v kotrom uz pracoval 2-3 oky v inej firme.

a aj na tu istú pozíciu ? to si zabudol dodať ...
  • 0

#5 jose

jose

Lieutenant

• Retired Members
  • PipPipPip
  • 231 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 24. október 2012 - 16:29:25

su na tom priblizne tak isto - obidvom rovnako

Tento príspevok upravil jose, 24. október 2012 - 16:30:10

• 0

#6 Janka R

Janka R

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 472 príspevkov
  • 18 tém

Príspevok bol napísaný: 25. október 2012 - 08:28:56

nástupné platy sa veľmi nelíšia- rozhodujú až výsledky. V štátnych firmách a úradoch sa pridáva na plate podľa "časového" harmonogramu, tam si plat treba vysedieť :)
  • 0

#7 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 25. október 2012 - 09:15:15

Jovzin minimum sefov zaujimaju nejake osobne dovody (mozno ked budes mat 20 rokov praxe a spytaju sa preco chces kompletne zmenit obor)...je to len o tom ako sa dokaze clovek predat...ak sa ten absolvent dokaze predat, tak moze dostat viac ako "skromny" clovek s praxou
  • 0

#8 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 871 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 25. október 2012 - 10:14:34

V štátnych firmách a úradoch sa pridáva na plate podľa "časového" harmonogramu, tam si plat treba vysedieť :)

vies ako je to s tym vysedenim ? (zakon o odmenovani zamestnancov pri vykone prac vo verejnom zaujme) http://www.vyvlastne...erejnom-zaujme/

kto z vas by chcel mat plat ako vysokoskolsky vzdelany odborny pracovnik bez riadiacej funkcie s praxou 25 rokov ?
platovy stupen 10, trieda 10-12 podla konkretneho zaradenia

Priložený súbor(y)

• 0

#9 secretka

secretka

Celtic Woman

• Moderators
  • 3 155 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 25. október 2012 - 13:14:14

V štátnych firmách a úradoch sa pridáva na plate podľa "časového" harmonogramu, tam si plat treba vysedieť :)

hmm ... aj to je názor a ja s nim nemienim polemizovať.
Nebudem rýpať do niečoho, čo mi nie je úplne jasné, v čom nie som úplne istá,
ale zas až také neznáme mi to nie je.

Trošku mimo tému, ale aj vzhľadom k citovanému by ma zaujímalo ...
Tí, čo prispievajú na fórum v doobedňajších hodinách ...
... sú to študenti, ktorí nemajú vyučovanie, sú to pracujúci, pracujúci na smeny, sú na PN, majú dovolenku,
alebo sú to všetko zamestnanci štátnych firiem a úradov, ktorí si vysedávajú svoj plat? :hmmm:
BTW ... nie som zamestnancom štátneho podniku, ani štátnej správy ... aby "SA" nepovedalo, že trafená hus zagága.
  • 1

#10 Janka R

Janka R

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 472 príspevkov
  • 18 tém

Príspevok bol napísaný: 25. október 2012 - 13:28:02

secretka, myslela som časovo vysedieť, čiže plat sa zvyšuje po odpracovaných rokoch a odmeny - ak nejaké sú tak podľa lezenia do zadku šéfovi-šéfke. Aktivita sa veľmi nevypláca, dokonca ja som za prílišnú pomoc smrteľníkovi bola predvolaná na koberec :) ve´d akože k tomu štátny orgán príde, aby som občanovi poradila na prvý šup?

používanie netu býva benefitom. Podľa mojich info štátnym zamestnancom ho alebo zatrhli alebo obmedzili.
  • 0

#11 Jovzin

Jovzin

Junior :D

• FS Members
  • PipPipPipPipPip
  • 767 príspevkov
  • 60 tém

Príspevok bol napísaný: 29. október 2012 - 14:13:59

Hmm aha dik za vase nazory.

Inak myslel som to pre sukromnu firmu povedzme zahranicnu co posobi na SK. A ano v tom istom obore/poziciu. TO len pre doplnenie pre lopatu
  • 0

#12 misenka

misenka

Newbie

• Members
  • 1 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 13. február 2013 - 12:24:54

Dobry den, ked sme pri modelovej situacii mam taky jeden problem. Mam zariadit pracovnu cestu - najst nejake vhodne ubytovanie...nadriadeny je trochu narocny tak hladam co mozem...nasla som jeden fajn vyzerajuci hotel, no nemate s nim nahodou nejake skusenosti? dakujem
  • 0

#13 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5 629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 13. február 2013 - 12:38:15

Hotel je to celkom slusny, ale nic extra... pre ludi, co potrebuju postel a bodka. Plus je na periferii, v priemyselnej zone - cize vizualne nic moc. Neviem co je nadriadeny zac, ale pokial ocakava nieco ine nez beznu postel, bezny svedsky stol na ranajky a napriklad sa chce vecer pozriet do mesta, tak by som hladal inde. Neporadim co, ani neviem v akej cenovej relacii hladas, ale urcite blizsie k centru a civilizacii ;)
  • 0

#14 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21 679 príspevkov
  • 1 066 tém

Príspevok bol napísaný: 13. február 2013 - 13:33:12

Mam zariadit pracovnu cestu - najst nejake vhodne ubytovanie...nadriadeny je trochu narocny tak hladam co mozem...

No tak potom v tom prípade, keď máš trochu náročného šéfa, tak do nejakého hotela, ktorý nepoznám liezť nebudem, ubytujte sa rovno v Crowne Plaza, oproti prezidentskému palácu a máte postarané. Čo to tam vyberáš hotel niekde na výpadovke, ďaleko od všetkého. Však myslím trochu, nie? Z Crowne Plaza máš všetko blízko.
  • 0

#15 cizy

cizy

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 873 príspevkov
  • 68 tém

Príspevok bol napísaný: 13. február 2013 - 20:08:50

toto vyzera skor ako reklama a nie modelova situacia.
  • 0

#16 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 595 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 13. február 2013 - 20:10:46

isteže, je to reklama, je nám to jasné, slečna dostala odpovede, schválne, o ktoré ani nestála :)
má to vymodelované, pre šéfa len to najlepšie :)

môžu prísť ďalšie situácie :)
  • 0

#17 Abby

Abby

Newbie

• Members
  • 7 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 19. február 2013 - 14:59:32

když modelovo, tak modelovo. Kluci poraďte mi jestli víte. Začala jsem podnikat (s hračkami pro dospělé) a potřebovala bych udělat katalog jak pro Slovensko tak Čechy. Abych pravdu řekla neznám moc dobrých tiskáren a s grafiky to tedy vůbec není sranda :cotisisi: . Takže dva nápady tiskárna a dobrý grafik. U grafika mi o cenu ani tak nejde.

Děkuji
  • 0

#18 Abby

Abby

Newbie

• Members
  • 7 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 19. február 2013 - 23:22:45

tak super od Game mám grafika, vypadá to být šikula. Vyzkouším ho, když budu mít všechno pohromadě. A co s tiskárnou? Nesnáším hledat na netu!
Prozatím jsem našla tuhle na brožuru a je to v Čechách i na Slovensku tak to mi vyhovuje.
Chtěla jsem se setkat, prý nejsou tady, tak to je celkem na prd. Neznáte fyzicky někoho dobrého, tak aby se jim dalo když tak i vynadat osobně :flowers: .
  • 0

#19 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21 679 príspevkov
  • 1 066 tém

Príspevok bol napísaný: 20. február 2013 - 05:13:26

neznám moc dobrých tiskáren

Vzorový obrázok musí mať DPI aspoň 300, potom ide všetko.
  • 0

#20 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 040 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 22. február 2013 - 20:40:35

je to starší prípsevok, ale nedá mi:

nástupné platy sa veľmi nelíšia- rozhodujú až výsledky. V štátnych firmách a úradoch sa pridáva na plate podľa "časového" harmonogramu, tam si plat treba vysedieť :)

no doteraz som si myslela, že príslušná vtáčia mama vysedí kurence, húsatá, káčatá...malé vtáčence. kde sa plat vysedáva? Sem s takou firmou! :zubiska: (to bol fór)
  • 0

#21 piramos

piramos

Newbie

• Members
  • 22 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 10. máj 2013 - 10:01:08

je to starší prípsevok, ale nedá mi:

no doteraz som si myslela, že príslušná vtáčia mama vysedí kurence, húsatá, káčatá...malé vtáčence. kde sa plat vysedáva? Sem s takou firmou! :zubiska: (to bol fór)

Už si počula o testovačoch stoličiek (kresiel)? :D Ja síce nie, ale verím, že niečo také existuje 

• 0

#22 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 040 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 12. máj 2013 - 18:34:32

tak o čomsi takom som jakživ nečula.

• 0

#23 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 871 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 13. máj 2013 - 07:43:47

testovaci stoliciek - (skusm zjednodusene) - dosadeni veduci pracovnici, ktori v skutocnosti nemaju mat dlhe trvanie, ale skusa sa na nich, odkial a v akej miere pridu tlaky

• 0

#24 sn4ke

sn4ke

Cadett

• Re-Validating
  • Pip
  • 38 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 28. máj 2013 - 13:43:00

To sa dá nájsť na Profesii, či si treba zaslúžiť? :D

#25 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5 547 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 5. jún 2013 - 13:34:43

k prvemu prispevku,   VS bez praxe dostane viac penazi,    lahsie si zozenie novu pracu a tak ak nedostane vyssi plat, tak po zapracovani dvihne kotvy. 

Zivot je svina,   nejde o spravodlivost ale o to co je lepsie pre firmu.   Idealny pracovnik je ten co pracuje ako drak, ma dobre vysledky a je rom aby si nevedel najst pracu inde, potom mu staci maly plat. A kedze takych je malo, tak sa robia kompromisy.

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: zamestnanie, práca, plat, prax, skúsenosti

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov