Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * - 2 Hlasov

Protesty proti systému

protesty zhromaždenia demonštrácie povstanie aktivisti

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 63 príspevkov

#51 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 16. november 2012 - 11:49:23

Ved tu ani neobhajujem sucasny stav ako dobry - pretoze to ani nie je.

No realne - ak by si mal na ruke bolestivy vred, ktory by ta stval - liecil by si si ho tym, ze by si celu ruku strcil do kyseliny, alebo si ju odsekol? Asi nie. No presne toto sa deje. Tieto protesty "proti systemu" sa nesu v zmysle hesiel, ktore su zmesou anarchistickych kravin, komunizmu a fasizmu. Nijake zlepsenie neponukaju, len jasne a jednoznacne zhorsenie.

Mozno niekomu imponuje, ako by Kotleba zatocil s romami, keby mohol ON riadit policiu. Ale ked pospolitost a LSNS propaguju system, kde by nebola prakticky nijaka politicka kontrola nad policiou, ked oslavuju socializmus CSSR - tak ako by vyzerala "ich" policia? Ako pocas sociku? A ich predstava o spravodlivosti - nejake "obcianske poroty" a sudy bez sudcov? Mas pocit, ze polici su skorumpovani, ok - a je system so zrusenym parlamentom a prezidentom lepsi?

Nejde len o to PROTI comu ludia protestuju, ale aj ZA CO demonstruju. Vzhladom na organizatorov protestov a ich hesla a poziadavky sa toto neda oddelit. Pokial si niekto po dlhom premyslani bude stale mysliet, ze receptom na sucasny stav je nejaky protofasisticky system, tak uz naozaj nie je vela nadeje.
  • 0

#52 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 951 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 16. november 2012 - 12:04:55

xeno, ale ja tu predsa Kotlebu a spol. nezastávam, ani netvrdím že nimi ponúkané riešenia niečomu pomôžu. jediné čo robím je že ponúkam svoj pohľad na to čo je príčinou rastúcej podpory extrémistov.
celé to vyzerá že politická elita (v prípade SR to znie prinajmenšom zvláštne) zaviedla systém do slepej uličky a teraz nevie "kam s konope" :zubiska: to že ich bezradnosť a neschopnosť využívajú rôzni extrémisti je dôsledok, nie príčina stavu systému.
  • 0

#53 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5 629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 16. november 2012 - 12:07:57

Ved moze byt. Ale stale to nie je skutocna odpoved - pretoze aj ked nespokojni, ludia maju u nas dost slobody, aby skusali urobit "nieco" bez tychto anarchofasistov a bez ich myslienok. Resp. - ludia maju slobodu, ale zjavne nie dost rozumu.
  • 0

#54 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 951 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 16. november 2012 - 13:01:05

však v poriadku, všetko je to o ľuďoch, ich myslení, a aj o situácii v ktorej sú. ja tiež nie som extra vytešený zo súčasnej podoby EU a z kremľoidných metód jej riadenia, a napriek tomu si nemyslím že by spálenie kusa modrej látky so žltými hviezdami čokoľvek riešilo. ale byť v situácii Dobrovodského tak by som asi neriešil kto mi ponúka pomoc (keď už sa všetci kompetentní naňho vysr...) ani to či pri tom páli nejakú vlajku. možno by som na jeho mieste situáciu riešil inak, keď už Kotleba začal "podnikať" s realitami asi by som svoj dom prenajal tlupe jeho goríl za symbolické 1€ na rok a dej sa vôľa božia. možno by to bol účinnejší podnet na rozhýbanie systému ako spálenie nejakej modrej handry.
  • 0

#55 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • 5 329 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 16. november 2012 - 13:07:48

off topic

a teraz nevie "kam s konope" :zubiska:

navrhujem tuto sentenciu do zlateho FF (fondu fora)

on topic
budem sa opakovat, ale bez fűhrerov to nepojde, stado potrebuje svojich Kotlebov, Machyniakov alebo Ficov... velmi rad by som menoval inych namiesto tychto "osobnosti", ale akosi mi nikto nenapada
kotolnovi intelektuali zostarli alebo sa spolitizovali, leaderi protigorilich protestov z roznych pricin zapadli prachom, sucasna politicka garnitura v ktorejkolvek casti spektra je prehnita skrz-naskrz...

tak uz snad len pockame na tych Sitnianskych rytierov....
  • 0

#56 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 951 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 16. november 2012 - 13:17:05

off topic D´Ady prečo asi myslíš že som tam dal toho smajla.
on topic: súčasná politická verchuška občas pôsobí zhuleným dojmom keď si myslia že kotlebovci sú len prechodný jav ktorý sám od seba zmizne.
  • 0

#57 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5 629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 16. november 2012 - 13:27:55

Ale tu sa trosku pletu dve odlisne veci.... Jedna je Kotlebov (alebo Dobrovodskeho) problem s romami, resp. co o tom vyhlasuju. Druha vec je politicky program Pospolitosti, LSNS a "poziadavky" protestujucich - pre ktore su romovia len zasterkou, alebo kamuflazou.
  • 0

#58 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7 135 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 14. január 2013 - 21:02:03

http://spravy.pravda...-5-miliard-eur/

Návratnosť týchto investícií sa podľa správy očakáva po 50 a v niektorých prípadoch dokonca až po 150 rokoch. „Peniaze sa neminuli rozumným spôsobom,“ konštatuje ECA.

takze ked pocujete Fica ako hovori ako su dvolezite eurofinancie. A ze sa na verejnych investiciach podielaju 70% a bez nich by sme neprezili. Neviem to by bolo dat do tej temy pomozte mi pocitat.
Oni nehovoria o ukradnutych peniazoch. O neefektivnych peniazoch. 50 rokov moj ty boze a 150 rokov.

A verim ze toto je len priemer. Neviem si predstavit lepsie projekty ale horsie ano. Ano platte dane. Kazde euro co nezaplatite pomoze ekonomike SR 7000 krat viac ako ked ju zaplatite, nezmysel a ste on ukradnuty - nielen vy ale spolocnost teda Sr ci okolite krajiny.
  • 0

#59 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 414 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 5. december 2018 - 13:57:36

Čo si myslíte o Francúzskych "Gilets jaunes"?
  • 0

#60 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 557 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 5. december 2018 - 16:29:09

potrebujú robiť bordel, dávno nehoreli autá.
ovšemže je to zložitejšie, ale nezvykli si páni francúzi na pohodlie? protestujú permanentne proti všetkému, mali najkratší pracovný čas, pokiaľ pamatám, protestovali proti predĺženiu,  furt proti kdečomu, už mi pripomínajú grékov.

prenieslo sa to šťastlivo aj do okolitých krajín, majú tam málo vlastného bordelu.

kapitalizmus, to je to, v čom žijú, a keď chcú udržať štandard, musia priniesť obete... aj nám to furt vyprávali, nie?

tým, že roztlčú a spália polovicu mesta a poškodzujú pamiatky a Víťazný oblúk a spol. sa podobajú akurát na islamský štát.

pome k tomu opačne - aj ticho sa dajú dokonca aj režimy zvrhnúť, máme o tom vlastnú skúsenosť, že jo.

francúzi sú dosť horkokrvní. vytrpeli si svoje, ale zvyšovanie ceny pohonných hmôt je príčina na rozbitie krajiny?

a nie, netreba mi dohovárať ďalšími otázkami, nech si krajinu rozbijú, to je také šik.

• 0

#61 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 827 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 6. december 2018 - 06:44:49

co su Francuzi som pisal uz ked sa demagog Makron vitazne dostal do prezidentskeho uradu....

https://forum.freesp...on/#entry263938

.....frustracia z migrantov sa preniesla do ulic a nasli si dovod na protestovanie a pritom verejne nikoho nediskriminuju...akurat tahaju ku dnu ekonomiku.....co je ale asi jediny sposob, ako sa zbavit svojej frustracie... drzim im palce a nech si to tam poriadne zdevastuju.....liberalna demokracia im to umoznuje....nicit a ohrozovat ineho, je dovolene :(

• 0

#62 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22 732 príspevkov
  • 1 069 tém

Príspevok bol napísaný: 6. december 2018 - 07:05:45

Francúzsko má problém, že od 14. júla 1789 po väčšinu svojho obdobia je politicky posunuté extrémne doľava. Francúzsko je typický komunisticko-extrémistický štát, pre nich by napr. taký Sulík bol väčší extrémista ako Le Pen. Z nášho politického spektra by sa naľavo od stredu ocitla možno len KSS, ešte aj ten Smer by bol napravo.
  • 0

#63 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 414 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 6. december 2018 - 07:15:56

nezvykli si páni francúzi na pohodlie?

Zdá sa že ten vysoký štandard", ani o Francúzsku nie je pre každého..

http://neviditelnype...p_zahranici_wag
Ať jedí koláče – a jezdí Teslou

Současný konflikt je v podstatě boj mezi těmi, kdo se bojí konce světa, a těmi, kdo se bojí konce každého měsíce.

• 0

#64 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 557 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 21. február 2019 - 20:59:21

pred rokom zavraždili Kuciaka a Kušnírovú, dnes sa konajú spomienkové akcie.

https://domov.sme.sk...kusnirovej.html

https://dennikn.sk/1...razde/?ref=tit1

https://spravy.pravd...a-a-kusnirovej/

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: protesty, zhromaždenia, demonštrácie, povstanie, aktivisti