Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Vytvorenie domácej siete

sieť internet pripojenie domov počítač

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 4 príspevkov

#1 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22691 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 20. November 2012 - 15:04:14

Potreboval by som vytvoriť domácu sieť, môj počítač by bol hlavný (WinXP SP3), k dispozícii je wi-fi router a potrebujem prepojiť 3 notebooky, všetky bežia na Win7 (dva myslím, že Home Premium, jeden je Start).

Zistil som, že som v tom ľavý, takže ako na to? Dá sa to vôbec prepojiť, keď jeden počítač je WinXP a druhý 7 Start?
  • 0

#2 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 20. November 2012 - 15:27:15

Nechapem, co myslis tym 'hlavny pocitac', ale prosto vsetky napojis na wifi router (ci uz kablom, alebo cez wifi).
V sietovych nastaveniach im nechas aby si IP zistovali automaticky a hotovo, pocitace su prepojene.
  • 0

#3 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22691 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 20. November 2012 - 15:30:15

Potrebujem, aby z môjho PC som sa mohol dostať na hocijaký notebook a z notebookov aby sa mohli dostať iba do zložiek, ktoré povolím. Notebooky nemusia medzi sebou zdieľať.
  • 0

#4 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 20. November 2012 - 15:36:32

zadas z pc start -> run -> \\nazov_stroja\c$ a teoreticky by ti malo otvorit disk C toho stroja (po zadani prihlasovacich udajov).
Jednotlive adresare nazdielas prosto tak, ze na ne kliknes pravym tlacidlom a v share polozke si to nastavis, tak ako ti to vyhovuje.
  • 0

#5 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 21. November 2012 - 14:44:40

nove windowsy zvyknu mat by default vypnute zdielanie...tak musis povolit file sharing a potom sa na tie foldre dostanes ako pise dark...a ked chces povolit aby sa tie nb dostali len na niektore foldre tvojich XPcok tak len tie nazdielaj a uprav im prava pre userov z tych nb...
a naopak, nazdielaj cele Ccko ci kazdy disk co chces aby si sa z XPcok dostal na vsetko na tych nb

nie je odveci nastavit vsetkym rovnaku workgroup aby si nimi v klude browsoval cez "miesta v sieti" ci ako sa to vola
  • 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: sieť, internet, pripojenie, domov, počítač