Skočiť na obsah

Fotografia
* - - - - 1 Hlasov

50-ty festival poľskej piesne v Opole

anna german joanna moro

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 18 príspevkov

#1 David

David

polepetko

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1056 príspevkov
  • 17 tém

Príspevok bol napísaný: 14. June 2013 - 21:10:24

pred 2 hodinami začal sa 50-ty Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej - Opole 2013
(národný festival poľskej piesne v Opole 2013)
Okrem iných spievať bude Joanna Moro speváčka, ktora bude spievať piesnie Anny German.
(Joanna Moro hrala významnú úlohu v sérii biografickej slávnej speváčky Anny German)
https://forum.freesp...seriál/strana-7  prispevok #159

http://festiwalopole.com/

• 1

#2 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3409 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 15. June 2013 - 11:42:19

Srdečne pozdravujem Poľsko.  

Anna German   :flowers: 

http://www.youtube.c...h?v=8bBZu4m3wqs

• 1

#3 David

David

polepetko

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1056 príspevkov
  • 17 tém

Príspevok bol napísaný: 15. June 2013 - 16:54:47

Srdečne pozdravujem Poľsko.  

Ďakujem a navzájom pozdraviame Slovensko.  :flowers: 

Prikladám jubilejne venovanie: pieseň Anny German - Ave Maria.
Prosím, pozrite sa taktiež na komentáre, najmä v ruštine.
Je vidieť nádej k lepšiemu.  :D 

komentáre v ruštine

• 1

#4 David

David

polepetko

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1056 príspevkov
  • 17 tém

Príspevok bol napísaný: 17. June 2013 - 21:17:52

v Poľsku Festival sledovalo viac ako 4,5 milióna divákov. :D 

Myslel som, že téma na tomto Fóre

bude vzbudiť väčší záujem.  :lol: 

Po zhliadnutí sériale pod názvom. "Anna German"aj po počúvaní piesne Anny German,
aj vyplývajúce s toho emócie, spontánne prispeli mňa založiť novú tému
pn.: Festival poľskej piesne - Opole 2013
(Nenašiel som podobné téma , - niečo ako neexistuje na tomto Fóre
?)

Naozaj dúfal som, že pre väčší záujem.  :lol: 

Môže u vás na Slovensku nie je vo zvyku organizovať takýchto festivaloch ?

• 0

#5 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 17. June 2013 - 22:03:37

David

tieto veľké národné festivaly tohto typu prežívali v okolitých a týchto našich krajinách, vrátane Maďarska / Táncdalfesztivál / , Československa / Bratislavská Lýra /  ... a netuším ktorých krajín ešte / nechce sa mi to zisťovať presne / vrátane instantnej súťaže pesničkovej v San Remo a podobných súťaží ...

prežívali svoj vrcholný boom v 60. rokoch, vtedy boli nové a na vrchole, v 70. rokoch pomaly ustávali, v 80. zakapávali, až skapali úplne ...
San Remo a Eurovízia prežívajú zo slávy, stále drahšia show, stále menej hodnotná

maďarské obdobie týchto festivalov zo 60. rokov je také výnimočné, že má svoje špeciálne spomienkové programy aj v súkromných tv dodnes, dokonca občas poriadajú "malé spomienkové festivaly" s bývalými spevákmi s pôvodnými pesničkami, a majú obrovský úspech medzi všetkými generáciami ...

pesničky z toho obdobia Bratislavskej lýry sa hrajú stále.

ale samotné festivaly sa dokonale prežili, nie sú témou, a neviem si predstaviť, že po tom obrovskom dumpingu kdejakých "pesničkových" kvázisúťaží a kvázispevákov ešte ľudia vôbec majú chuť počúvať nejaké pesničkové festivaly, každému pesničky a speváci lezú lakťami ...

preto tu nie je o tom téma, lebo sa nekonajú podobné festivaly, pretože festivaly, tento typ festivalov je u nás prežitý, neviem si predstaviť obnovu Bratislavskej lýry, prežila sa, zanikla, skončila éra naškrobených festivalov, a iných hnusných pesničkových súťaží je viac, než ľudia znesú.

Je tu téma / každý rok obnovená podľa roku konania / o pesničkovej súťaži Eurovízie, ale aj tam len po prvé informácie, vlastného zástupcu, a prípadného výhercu, zopár zaujímavostí ... bohato nám to stačí : )

• 0

#6 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3131 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 08:39:13

ad Ave Maria 

Ak si panenka Maria bude chciet vypocut pozdravy od ludi, tak si hadam pusti Gounoda, Bacha, alebo poriadne naspievaneho Schuberta a nie tuto varietnu zlataninu.

• 1

#7 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3409 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 11:44:31

Budem rada, ak napíšeš o tom aj viac ... :)

ad Ave Maria 

Ak si panenka Maria bude chciet vypocut pozdravy od ludi, tak si hadam pusti Gounoda, Bacha, alebo poriadne naspievaneho Schuberta a nie tuto varietnu zlataninu.

u Anny German takisto to vychádza zo srdca, takže si myslím, že je to ok :)

• 0

#8 Hellé

Hellé

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2050 príspevkov
  • 6 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 12:05:38

no poznam zopar ludi, ktori, ked si vypiju si od srdca vedia zaspievat a aj tak sa to pocuvat neda :zubiska:

pesnickove festivaly podobne ako volby Miss mi pripadaju uz zo svojej podstaty poriadne zvrhle..zalezi predsa od vkusu kazdeho soudruha, ci nie???

• 0

#9 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 14:41:27

ten počet divákov, ktorý uviedol David, je vysoké číslo, ale  napadlo mi porovnať úspešnosť festivalu v Opole podľa sledovanosti :)

k počtu obyvateľov Poľska bola sledovanosť festivalu 12 %

na počet je to veľa, 4,5 milióna je takmer počet obyvateľov Slovenska ...

podľa percent sledujúcich divákov v krajine s 37 mil. obyvateľmi je to bežné, nijak výrazné televízne číslo,

ale keď je v krajine festival vnímaný sledujúcimi 12 percentami divákov ako úspešný, a páčilo sa im, a festival vydržal a niekoho baví 50 sezón, v pohode, obdivuhodná výdrž  :)

• 0

#10 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3409 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 15:02:08

no poznam zopar ludi, ktori, ked si vypiju si od srdca vedia zaspievat a aj tak sa to pocuvat neda :zubiska:

to áno  :zubiska:

ak chceš pokračovať v diskusii o podgurážených ľuďoch, tak nech sa páči, šups do inej témy  

tu diskutujeme predovšetkým o 50-tom festivale poľskej piesne v Opole ... aj  o Anne German ...   :) 

a ak sme pri festivaloch všeobecne, tak ja som osobne na poslednom festivale komornej hudby bola na Collegium Musicum... a bola to paráda!

úžasný a  nezabudnuteľný zážitok. :klobuk:

• 0

#11 secretka

secretka

Celtic Woman

• Moderators
  • 3160 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 16:17:17

Nuž, ak je názov témy "50-ty festival poľskej piesne v Opole" ...

... ťažko je už hovoriť o festivaloch všeobecne.

To by tu teda  mohla nastať riadna "mela". :smile2:

• 1

#12 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3131 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 16:23:18

u Anny German takisto to vychádza zo srdca, takže si myslím, že je to ok :)

Je to vlastne to iste, ako porovnavat Hallelujah od Cohena so Shrekom. Ze nieco vychadza zo srdca je dost fadne zdovodnenie -kvality (?) Najdi si na youtube nejake videa od Bozanky, tiez tam pisu, ze to vychadza zo srdca a pritom to je estrada tak hudobneho, ako aj vizualneho nevkusu.

• 0

#13 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3409 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 16:51:47

ad Ave Maria 

Je to vlastne to iste, ako porovnavat Hallelujah od Cohena so Shrekom. Ze nieco vychadza zo srdca je dost fadne zdovodnenie -kvality (?) Najdi si na youtube nejake videa od Bozanky, tiez tam pisu, ze to vychadza zo srdca a pritom to je estrada tak hudobneho, ako aj vizualneho nevkusu.

to ty dead, porovnávaš Annu German ... :) a nemyslím si, že to, čo vychádza zo srdca Anny German, že je dosť  fádne zdôvodnenie kvality, lásky a  úcty k Panne Márii.

• 0

#14 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 17:11:51

a ak sme pri festivaloch všeobecne, tak ja som osobne na poslednom festivale komornej hudby bola na Collegium Musicum... a bola to paráda!

úžasný a  nezabudnuteľný zážitok. :klobuk:

Nuž, ak je názov témy "50-ty festival poľskej piesne v Opole" ...

... ťažko je už hovoriť o festivaloch všeobecne.

vlastne som to chcela pripomenúť k iskričkinmu príspeku - David tu hovorí o veľkých národných festivaloch ( a ja som pridala vo svojej predošlej odpovedi aj veľké nadnárodné, ktoré idú ešte ďalej a tiež ich nesie dopredu viac zotrvačnosť )

z éry začiatkov festivalov si pamätám pár piesní, aj z našich, aj maďarských, pozerali sme ich obe, potom čosi o tom, že eurovíziu brala Abba - to vie asi každý z istej genrácie, ktorá jej ťaženie zažila, a zbytok je pre väčšinu divákov v hmlách ...

tieto veľké akcie sa vážne prežili, oživiť veleúspešný ma´darský táncdalfesztivál sa nepodarilo, napriek obrovskému úspechu a doteraz pretrvávajúcej nekonečnej nostalgii po pesničkách a interpretoch rokoch 60. ... tam je to priam kult.

slovenské a české pesničky : dokonca pesničky tých rokov sú viac známe z tv programov mimo Bratislavskej lýry - najznámejšie pesničky vznikali v extra súťažiach, napríklad známa Neckářova  dodnes s nostalgiou vysielaná Lékořice vznikla v súťaži na divácku tému ...

pokračovať v Lýre sa nepodarilo ani tu, zakapala na úbytě ...

porovnávať ale tieto obrovité akcie s komornými či špecializovanými festivalmi určitej hudby pre určité publikum dosť dobre nejde ... je to úplne iná kategória festivalov :)

vlastne prečo nie, sem by sme mohli k tomu potom pridať všetko, čo má v názve festival, aj takúto akciu šetnásťročného riaditeľa festivalu, ktorý vydžubal s Chrisom Normanom a už chystá ďalší festival http://slusny.blog.s...m-v-Senici.html ... kdečo sa dnes nazýva festivalom :)

• 0

#15 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3131 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 17:15:22

iskra

V hudbe to uz tak byva, ze sa porovnava cover s originalom :) Co citam hudobnych kritikov, ocenuju hlavne to, ked interpret vlozi nieco zo seba do naspievanej skladby /srdce nestaci, to v obrazkoch v rozliseni 360p a 160 kbps mp3 nie je vidiet ani pocut/, napriklad stipku vlastnej invencie, lebo v opacnom pripade ide iba o plytku, nasilu odrecitovanu poctu za kazdu cenu.  Napriek tomu som si vedomy, ze si Anna nasla svojich nenarocnych posluchacov. Skladba Ave Maria ma za sebou dlhu -a spletitu historiu, dnes som dokonca nasiel aj disco verziu. Ked raz niekto zalozi Senzus revival band a bude tvrdit nieco o srdci, mozno pochopis o com pisem :)

• 0

#16 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3409 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 17:32:45

dead,

ja  ťa veľmi dobre chápem o čom píšeš a dúfam, že jedného dňa pochopíš aj ty mňa. :)

• 0

#17 David

David

polepetko

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1056 príspevkov
  • 17 tém

Príspevok bol napísaný: 18. June 2013 - 20:15:30

... prežívali svoj vrcholný boom v 60. rokoch, vtedy boli nové a na vrchole, v 70. rokoch pomaly ustávali, v 80. zakapávali, až skapali úplne ...

ale samotné festivaly sa dokonale prežili, nie sú témou, a neviem si predstaviť, že po tom obrovskom dumpingu kdejakých "pesničkových" kvázisúťaží a kvázispevákov ešte ľudia vôbec majú chuť počúvať nejaké pesničkové festivaly, každému pesničky a speváci lezú lakťami ...

u nas v roku 1960 až 70 len vyvíjaly sa.
Vidím, že ste už sú na vyššom stupni
Teraz všetko záleží na peniaze  :zubiska: 

U nas existujú takéto festivaly:
(tak dlho, ako to, čo   :D  )
Medzinárodný festival v Sopote - Opera Leśna
(ktorý sa konal 7 až 9 jún 2013)

Národný festival poľskej piesne v Opole
(ktorý sa konal 14 až 16 jún 2013)
Festival ruskoj piesne v meste Zielona Góra
(bude 17. augusta 2013)
a niekoľko ďalších menej známe

• 0

#18 David

David

polepetko

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1056 príspevkov
  • 17 tém

Príspevok bol napísaný: 19. June 2013 - 21:37:43

Budem rada, ak napíšeš o tom aj viac ... :)

Joanna Moro "Anna German" spievala len jednu pieseň "Człowieczy los" (a je to mimo súťaža)
Okrem toho bola vedúca spoločne s Piotrem Polkiem (jednu časť festivalu)
Joanna uverila, že je Anna German. Bohužiaľ nie tento hlas,  :thumbsup:

ale vedenie - celkom dobre.

Podrobnosti v nasledujúcich odkazoch:
http://muzyka.onet.p...leria-mala.html
http://festiwalopole...0-kfpp-w-opolu/

• 1

#19 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3409 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 20. June 2013 - 08:43:50

David,

ďakujem.

Anna German je len jedna :) nenapodobiteľná ... svojim hlasom, srdcom si získala mnoho ľudských :srdiecko:

:flowers:

• 0