Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * * 1 Hlasov

Súčasná výtvarná scéna doma a vo svete

maliar sochár výtvarný obraz tvorba

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 59 príspevkov

#51 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 30. December 2015 - 17:35:12

úchvatná Erin Hanson a jej open - impresionizmus.

mám pri nej pocit, akoby sa znovu prebral van Gogh ... mladej dáme je inšpiráciou príroda: Zion National Park, Canyon de Chelly, Monument Valley, Paso Robles, Joshua Tree National Park, púšť Anza-Borrego.

nádherné, jednoducho nádherné.

Priložený súbor  erinhanson1.jpg   221.96K   0 Počet stiahnutí

Priložený súbor  ErinHansonScarletLight.jpg   126.83K   0 Počet stiahnutí   Priložený súbor  ErinHansonScarletLightII.jpg   139.1K   0 Počet stiahnutí

Priložený súbor  Erin_Hanson_Thistle_Grove.jpg   265.57K   0 Počet stiahnutí

Priložený súbor  erinhanson4.jpg   249.02K   0 Počet stiahnutí

Priložený súbor  erinhanson5.jpg   250.18K   0 Počet stiahnutí

tu je ohromná spústa jej obrazov, jeden krásnejší než druhý:  Erin Hanson

obrazy a interview: http://www.mymodernm...tag-erin hanson

• 0

#52 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 13. May 2016 - 16:48:25

súčasná výtvarná scéna na Slovensku vyprodukovala mená a akademických maliarov menom Marek Ormandík a Erik Binder.

zaujímavý sú momentálne pre toto:

Kolekciu výtvarných diel zo Slovenska sa rozhodli predstavitelia Európskej komisie vystaviť v jednej zo svojich administratívnych budov v Bruseli. Požiadali preto Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, aby ju dalo zostaviť. Výber urobila kurátorka Jana Trojanová a zaradila doň aj diela Mareka Ormandíka a Erika Bindera. Predbežná kolekcia bola pozitívne prijatá a schválená, až na práce ich dvoch.

"Evokujú buď strach, alebo spájajú negatívne myslenie s náboženskými motívmi, čo v súčasnej geopolitickej situácii nie je vhodné," píše sa v oficiálnnom stanovisku. 

Hoci komisia oceňuje experesívnosť a silu diel, zdajú sa jej príliš ťažké a náročné na vnímanie v pracovnom prostredí budovy, kde majú byť umiestnené. Treba si vraj uvedomiť, že v nej pracuje dvetisíc zamestnancov komisie z 28 členských štátov EÚ a denne sem prichádza ďalších tisíc návštevníkov z celého sveta a z prostredia rôznych kultúr a rôzneho náboženského cítenia.

"Je to verejná budova a musíme sa vyhnúť riziku, že by obrazy s motívmi krvi, násilia a nahoty vyvolali kontroverzné reakcie," píše sa ďalej v stanovisku. 

jedno z tých diel je prefotené na začiatku článku.
stará bolesť sme.sk, na tom sa nič nezmenilo pod nijakým vedením, že články málokedy doprevádzajú fotky ... tak si to vynahraďme:

len tak pre predstavu, čo to vlastne európska kominsia odmietla vystavovať vo verejných priestoroch administratívnych budov:

edit.
v denníkuN ich zverejnili obe

a vážne  -  aký je váš názor, moji milí?

• 0

#53 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 20. September 2016 - 18:23:08

jeden vskutku zaujímavý testík z Buzzfeedu - môže ho spraviť v pohode každý, bez ohľadu na to, čo komu hovorí umenie, či nehovorí, či má deti v škôlke, či nie,

bude to zaujímavé :)

podstata je určiť, čo podľa vás maľoval moderný abstraktný umelec, a čo maľoval škôlkar - nech sa páči, je to vážne zábava :)

Modern art or toddler art?

môj výsledok 5/11.

možno by bolo treba vidieť celé obrazy, hádam by to pomohlo :)

kdesi som k tomu videla inteligentnú a zaujímavú debatu, kde jeden z komentátorov spomenul, že po totmo je načase spomenúť aj syperdrahé obrazy s názvom "Modrý štvorec na bielom pozadí"

trochu mi tým zobral vietor z plachiet, pretože sa práve chystám maľovať zopár štvorcov, v hlave už sú, pravda, nemali by byť modré, ale modrá by tam zato mala byť ... normálne mi prešiel dotyčný cez rozum :)

• 0

#54 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5314 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 15. April 2018 - 14:35:18

Arena. Tak jednoducho sa volá komplikovaný krátky film, ktorý sa sústredí na našu planétu. Izraelský umelec Páraic McGloughlin v záberoch skúma podobnosti v infraštruktúre, mestách alebo farmárskych oblastiach rôznych krajín sveta. To všetko pomocou satelitných snímkov, ktoré sa medzi sebou plynulo prelievajú v jeden obraz a statická krajina z ničoho nič zdanlivo ožíva. Krátke video je priam hypnotické!

stojí za pozretie

http://www.doba.sk/2...aticka-krajina/

• 1

#55 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3131 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 7. June 2018 - 18:57:15

Z tvorby Ivana Mladka

Priložený súbor  19756439_1316374158411648_9149155947440063126_n.jpg   82.8K   1 Počet stiahnutí

"Příchod věrozvěstců Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu"

• 1

#56 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 7. June 2018 - 19:17:28

aby sme boli v obraze, link od deada na obrazovú tvorbu Ivana Mládka:  http://www.mladekivan.cz/obrazy/

sarkastické a hodne popisné obrazy s charateristickým rukopisom :)

niektoré sa mi páčia, niektoré viac, niektoré menej, niektoré priveľmi popisné, ale keď to takto pán mládek vidí, nič proti :)

figurálna séria s realistickým obrazom či karikatúrami sa mi páči menej...

aj rukopis sa tam nejako vytráca, pripomína to trochu mätež myšlienok a tvarov pŕs...

tie "paličkové" sú omnoho lepšie

• 0

#57 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3131 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 7. June 2018 - 19:28:35

Mne sa to paci, hlavne ta forma, game sa ma pri tomto (vola sa In flagranti) pytala, kde tam vidim manzela :)

Priložený súbor  444.jpg   140.93K   0 Počet stiahnutí

• 1

#58 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 7. June 2018 - 19:33:00

nepýtala som sa, kde tam vidíš manžela :)
nepozrela som ten obraz dobre, len narýchlo v malinkom formáte, pretože som medzitým sústredila pozornosť na niečo iné, obraz nad posteľou je jasný, na pravú stranu som ani nepozrela.... až potom, keď si spomenul manžela.... ktorý na ten prvý rýchly pohľad v malinkom formáte vyzerá ako tma na chodbe, najmä keď pohľad upúta výrazne modrá lampa v popredí :)

ale nie... je to dobré, ako vravím: niektoré sú popisnejšie než iné, niektoré treba pozrieť skutočne, nestačí mrknúť jedným okom... :)

• 0

#59 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 16. August 2018 - 18:10:06

u bratov Čechov sa roztrhol pytel, maľuje tam každý, kto už v šoubize nemá priveľmi čo ponúknuť....

podobné obrazy maľuje František Ringo Čech  http://www.ringo-cech.cz/obrazy/a-b

konkrétne tento kúpil napríklad tiež bývalý performer, maliar a v jednom čase riaditeľ Národnej galérie v Prahe pre národnú galériu za 780 tisíc českých korún:

"Zvířátka obdivující píču"

niet nad to, mať kámošov na správnom mieste a navzájom si pomáhať :)

Priložený súbor  f ringo čech.jpg   173.13K   1 Počet stiahnutí

• 0

#60 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 31. October 2018 - 16:27:52

už to začalo...? prvý obraz, v ktorom má prsty umelá inteligencia, skvelá investícia za nehoráznu sumu, alebo?

- oplatí sa prečítať, ako skupina Obviuous postupovala... je to teda dielo počítača?  :

Priložený súbor  edmond de belamy.jpg   109.56K   1 Počet stiahnutí

Edmond de Belamy

Obraz s týmto názvom vytvorila skupina francúzskych výtvarníkov Obvious. Tvoria ho Hugo Caselles-Dupré, Pierre Fautrel a Gauthier Vernier.

Ako podpis namiesto ich mena na obraze figuruje matematický vzorec.

Vravia, že je to spolupráca človeka a počítača.

Aukčná sieň Christie´s v New Yorku stanovila vyvolávaciu cenu na 10-tisíc dolárov. Dvadsiateho piateho októbra sa predal za 432 500 dolárov.

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: maliar, sochár, výtvarný, obraz, tvorba