Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Základná vojenská služba?

armáda vojaci povinnosť ozbrojené sily vojenstvo

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 102 príspevkov

Anketa: obnovenie brannej povinnosti? (14 člen(ov) hlasoval(o))

boli by ste za obnovu nejakej formy brannej povinnosti?

1. áno (4 hlasov [28.57%])

Percento hlasovania 28.57%

2. nie (7 hlasov [50.00%])

Percento hlasovania 50.00%

3. nejaká iná odpoveď, na ktorú sa "áno alebo nie" nehodí (3 hlasov [21.43%])

Percento hlasovania 21.43%

Hlasovať Návštevníci nemôžu hlasovať

#101 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 826 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 21. január 2017 - 08:28:49

hm, máme tu nový level papalášizmu. myslel som, že už ma v našej politickej žumpe neprekvapí nič, ale táto výroba rýchlokvasených dôstojníkov prekonala moje očakávania, kam až sú schopní vo svojej blbosti a nadutosti naši najvyšší stranícki a štátni činitelia zájsť :o už fakt od sprostosti nevedia čo so sebou, tak sa nechávajú povyšovať...

na morálku tých ozajstných vojakov a dôstojníkov armády to bude mať iste blahodárny vplyv ... najmä keď sa plukovníkom stal aj Splaška...

nechcel by som v prípade vojenského konfliktu byť v jednotke, ktorej by velil niektorý z tých novopečených oficierov... už som síce starý na to aby so mnou armáda počítala, ale ak by som sa mal ocitnúť pod velením niektorého z tých kvázi-dôstojníkov, tak ako najrozumnejšia a najbezpečnejšia alternatíva sa mi javí dezercia,prípadne urýchlené vzdanie sa nepriateľovi :P

• 0

#102 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 513 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 21. január 2017 - 13:30:33

nech sa na mňa nikto nehnevá, ale nemám moc dôvery v našu slávnu súčasnú armádu (v tej zatracovanej starej armáde bol systém, nebolo to chaotické a zas nech mi nikto nehovorí, že všetko tam boli len "zelené mozgy", ktoré neboli práve z tých najchytrejších).

Disciplína by sa zišla dnešným rozmaznaným mladým ľuďom, ktorí vedia všetko o svojich právach, ale nič o povinnostiach, a vyžadovať niečo od nich je vopred stratený čas a energia. Pravdaže bez šikany, mazáckej vojny a ponižovania, ale dôsledné vyžadovanie plnenia si povinností. Tomu by sa branci naučili na ZVS.  A to dnes mladým chýba. 

Bola to hlúposť desaťročia, keď sa rozhodlo o zastavení našej zbrojárskej výroby. Toho idiota, čo takto rozhodol, by som s chuťou posadila na raketu a vystrelila na mars. Takto sme odkázaní na rachotiny, ktoré na západe už doslúžili, tak ako je to aj v iných odvetviach (čo oni nechcú, posúvajú k nám). A keď neni techniky, nemôže byť ani kvalitný výcvik a nemôže byť ani kvalitná armáda. To chcel západ dosiahnuť, a aj sa im to podarilo, rozložiť armádu, ktorú sme mali a desaťročia budovali, rozložiť priemysel, ktorý sme tu mali, rozložiť celé naše hospodárstvo. A následne ovládnuť nás, aby sme robili ako chcú oni. Celé to bolo naplánované a je to postavené tak, aby Európa ani zďaleka nemohla konkurovať USA v obchode, aby si USA vo všetkom mohli diktovať podmienky a robiť si úplne čo sa im kde zachce, nebrať ohľad na nič a na nikoho, len na svoje zisky a svoj biznis, ktorý je a vždy aj bol  ich bohom a prioritou.

Môžete ma tu znosiť pod čiernu zem, s tým počítam, ale svoj názor nezmením. ja sa toho už nedožijem, ale mnohí z vás áno. Môžete mi napísať, že to s brannou povinnosťou nesúvisí, ale ba, súvisí. Nijaká povinnosť (veď načo, ked neni technika potrebnám k tomu a ked na to ani peniaze nie sú?), nijaká armáda, ale ovce, s ktorými si západ spraví čo len bude chcieť. Ak by sme sa nepodvolili, bolo by po nás, ibaže rýchlejšie, takto to chvíľu potrvá. ja sa toho možno už nedožijem, ale vy áno.

Ale aj tak si myslím, že by bolo dobré, keby branná povinnosť bola. Nemuselo by to byť na 2 roky, možno by stačilo na rok, a možno by naozaj nemali povolávať retardovaných - mohli by byť nechtiac nebezpeční, ale výcvik a disciplína by sa im zišli aj do života, nielen v čase ZVS.

• 1

#103 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 954 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 24. január 2017 - 21:48:03

Ako danko je mi na smiech, na smiech je mi aj Gajdos - to som dal na forum svoj nazor o nich hned ako som ich zazrel. Ale tie dve svoje tlacovky co dali osve. , aj ked aj nasa armada mi je na smiech - verim,ze nejaki sikovni ludia v armade su. To co predviedli je privela.  Klamstva a blbosti.

Nieco som aj hladal na nete. Lebo sam som nevedel co je pravda  - zakony sa menili.   Ja som bol v tom ze poddostojnici su od slobodnika vyssie. Teraz to uz nieje ale ja som sa to tak ucil sa a slobodnika som dostal ,ze som skoncil poddostojnicku skolu 2.mesacnu v Martine. Potom som siel do Jelsavi. http://forum.valka.c...1993-soucasnost

Myslim , prave v januari 2002 ked som narukoval uz prestali byt aspon v Martine Škola na dôstojníkov v zálohe.  Ale ked bol Danko na vojne vtedy to este bolo.  Tie katedry vojenske na vysokych skolach skoncili zrejme v 1990.  MOj svagor ako vysokoskolak na nu asi este mozno chodil. Neviem,ale on skoncil vojnu ako podporucik.

Danko - nebol ani na poddostojnickej skole.  Bol to len vytrt - ktory sa vtesnal a dostal desiatnika ani nevie ako a zaco. Tak isto ako nevie preco dnes je kapitan(ten saso z Revucej je odomna starsi len o 4 roky a teda na vojne predomnou bol o 4 roky).  V tom case boli Školy na dôstojníkov v zálohe - bud ho tam nevybrali - lebo mu vybrali nieco lepsie. On ziaden vojak nikdy nechcel byt.  Ja som mal na izbe vojaka pravnika - nechcel byt vojak - nejak si vybavil , ze po Martine siel do civilu, druhy inginier ,chcel byt vojak, lebo chcel sa zamestnat u policie(sli sme spolu do Jelsavi - on bol z Tornali - sli sme domov).  Bol nastup a my  traja sme hrali marias dalsich 15 minut.

V Jelsave boli vojaci inginieri co ich povolali tam a zacali a skoncili ako vojaci. Proste ich nepotrebovali povysovat ani ich nepovysovali. Velitelov druzstiev uz vtedy robili srandovni profesionali.  Ani mna uz nepovysili, dvoch kolegov ano na desiatnika.  

Bol u nas chvilku profesional - v nedelu sa opil - neviem preco sa musel prist ukazat na rotu ja som bol vtedy doma. Spravil nejaky pruser, rano neprisiel do roboty ani neskor, a na miesto neho na vlak som siel ja. V maji som v kuse cez tyzden jazdil po Slovensku - vikendy bol doma,lebo do sluzby ma nemohli dat(kapitan mi povedal ze chod domov), lebo pondelok som siel na dalsi vlak. Cely jul bola dovolenka a potom uz take dokoncenie vojny.  Ta hodnost slobodnik mala vyhodu v dvoch veciach.  Vacsi zold neviem asi o 20 korun,ale vychadzky boli do 11.  Teda robotnickzmi autobusmi v pohode. V jelsave som sa opil s chalanmi asi dva tri krat. Lebo ten druhy partak to robil tak isto len do Tornale.

Ja som sa rozpisal,ale toto som tu chcel dat.

Kým doteraz sa celonárodná zábava z udeľovania vojenských hodností pre najvyšších pohlavárov vládnej koalície javila ako absurdná fraška, po dnešnej tlačovej konferencii ministra obrany Petra Gajdoša ma zamrazilo. Chvíľami som mal pocit, že za rečníckym pultom nestojí člen vlády demokratického štátu, ale vrieskajúci generál Pinochet bez uniformy. Takže skúsme to napriek tej záplave emócií, ktorá sa na mňa z obrazovky valila, rozobrať s chladnou hlavou:

Minister obrany niekoľkokrát zdôraznil, že o rozkazoch vydaných ministrom sa nediskutuje, rozkazy sa plnia. Sila rozkazu je podľa neho viac než zákon... Neviem, kde a v čom pán minister žije, ale musím ho upozorniť, že my žijeme stále v mierových časoch a že nemá ani najmenšie právo premeniť celú republiku na kasárne. Bez ohľadu na to, že je trojhviezdičkovým generálom, v tomto prípade je členom vlády, nie vojenskej junty a jediné, čím sa môže riadiť najvyšší predstaviteľ tohto rezortu, je ústava, zákony a medzinárodné zmluvy. Chcelo by sa mi dodať, že aj morálka, ale to by som chcel od politikov tohto typu asi príliš. Ale predsa len. Myslel som si, že takíto obmedzenci sa vyskytujú už len v Čiernych barónoch, no ak sa človek s takouto mentálnou výbavou dostal až na čelo ministerstva obrany, je dôvod na obavy. A žarty nabok. Nejde len o to, že sa po prvýkrát od roku 1989 porušila zásada, že ministrom obrany by mal byť civil (vidíme, že ju porušujú momentálne aj v Spojených štátoch). Ide najmä o to, že tento človek nemá žiadne právne vedomie a myslí si, že sa nerozpráva s novinármi, ale ziape na buzerplace. Myslí si, že tento rezort sa riadi rozkazmi a nie zákonmi. Myslí si, že všetko, na čo má právo je dovolené bez ohľadu na morálnu stránku celej veci. A to už hraničí so zneužívaním postavenia. Pretože ak minister, ktorého funkcia podlieha demokratickej kontrole, na otázku – prečo o povyšovaní neinformoval verejnosť už pred štyrmi mesiacmi – arogantne odpovie, že preto, lebo tak rozhodol... iba tým dokazuje, že v tej funkcii nemá čo robiť, že na ňu ľudsky nedorástol.

Na celej tejto trápnej kauze ma zaujal ešte jeden aspekt: babráctvo. Neuveriteľné mediálne babráctvo. Morálne prehrešky povýšených plukovníkov Fica, Pašku a Maďariča nie sú o nič menšie, ale tí si aspoň uvedomovali, aký trapas by bol obhajovať sa, a tak radšej čušia ako vši pod chrastou. Danko však zvolá tlačovú konferenciu, na ktorej demonštratívne pobozká výložky a emotívne sa obhajuje ako ten najväčší tragéd – a potom sa čuduje výbuchu ľudovej tvorivosti, ktorý táto šaškáreň odštartovala. Nemohlo to dopadnúť inak. Takže neupadajte do omylu, pán predseda a pán minister. Toto nie je nenávisť, toto je VÝSMECH. V tej najobyčajnejšej a najzdravšej podobe. Tlačová konferencia Andreja Danka bola smiešna a tlačová konferencia Petra Gajdoša zbytočná až škandalózna. A hlavne nepresvedčivá. Šermovanie právomocami tam, kde mal prejaviť skôr pokoru a zmysel pre vojenskú česť. Prázdne slová o úcte k tradíciám, akoby našou tradíciou bolo hanebné povyšovanie našich ústavných činiteľov na rovnakú úroveň, akú majú najstatočnejší vojaci (a v prípade našich vládnych plukovníkov dokonca prvý slovenský kozmonaut). Kľučkovanie, že je to vďaka za to, že rozpočet na armádu je tohto roku o 100 miliónov eur vyšší (prečo potom nepovýšil aj niektorých opozičných politikov, ktorí sa usilovali o to isté alebo priamo Andreja Kisku, ktorý horlil za zvýšenie vojenských výdavkov vari najviac, no doteraz má iba hodnosť čatára?).

Je dobré, ak sa ešte môžeme smiať. Smiať v bezmocnosti nad tým, čo nám mocní tohto štátu predvádzajú a aké témy hýbu verejnou mienkou. No máme ešte jednu možnosť. Zodvihnúť tú rukavicu. Ak im na tých smiešnych hodnostiach naozaj tak záleží, ak sú pre nich tieto detinské zábavky naozaj také dôležité, mali by sme to zobrať vážne a oslovovať ich tak. Veď na to majú právo, ako hovorí generál Gajdoš. Nehovoriť „premiér Fico“, ale „plukovník Fico“. Nepísať o „vláde Roberta Fica“, ale o „vláde plukovníka Fica“. Neoslovovať šéfa parlamentu pán predseda, ale „pán kapitán“. Ja som s tým už začal. Pridáte sa? Ak áno, tak to rozšírme. Lebo to je asi jediný spôsob, aby sa začali za takéto orgie márnomyseľnosti skutočne hanbiť.

http://www.hlavnespr...-gajdosa/888610

Mne je stale srandovne. Brat co je o 5 rokov starsi len nesiel na vysku tak skor na vojnu.  O 9 rokov. On aj ked je sikovnejsi, v podstate v armade to aj dalej dotiahol, bol aj profesionalny vojak(on tam siel len kvoli misi na cypre - kde opravoval cesty - vedel robit bagrami a podobne - so strojmi).  On sa tej vojny bal az tak ze si spravil dieta. Ale za 6 mesiacov kym tam bol a neodisiel za manzelkov sa naucil jazdit s BVP a potom o 10 rokov tam dobrovolne prisiel a bol jediny co s tym vedel jazdit(ak sa z cypru vratil do jelsavi siel do civilu).  A za to vsetko mozu tie zelene mozgy.  Tento vykvet robi ministra? Co to je zac? trojhviezdickovy general koho coho zaco?

Ono to nieje na smiech. 

------------

Ono to nieje na smiech. Lebo su aj skutocni vojaci aj dnes aj v minulosti co aj zaplatili zivotmi, ci zdravim. A su ludia co vojakmi chcu byt. A ak to poctivo robia si zasluzia obdiv. Ale ak to ma byt Danko a spol a Gajdos a spol  - to nie . To su ######i. 

Vcera som si precital celu diskusiu. Bol som tam neskor. Tri mena co poznam aj dnes - jeden mi nastavuje tenisovy kurt je tam viac krat. Dvaja dalsi  - ale boli to slusni ludia a velitelia. Jeden bol kapitan - veleitel roty mne a druhy ja ho poznam viac ako suseda mojim svokrovcom a to dlhodobo. - slusny clovek. Tych troch ak tam spomenul nik v zlom. Iste tam boli aj dalsi. 

Pr. Vilo Barancek. Ja ho nepoznam. Kto to je ale tak sa volal aj nejaky kamarat brata. Mozno je to nahoda. Ja si ho ani neviem predstavit ako vyzera ,ale take meno si pamatam neviem preco - brata sa opytam kto to je.

http://www.porada.sk...22-jelsava.html

Ja len tak so srandy - chcalani tam nespominaju kone. Ked som tam bol ja uz mali stajnu a kone. A dvaja traja  hrdobci si jazdili na konoch.  Prisiel do roboty a siel si zajazdit. Vratil sa  ..to je jedno. To boli vojaci ako danko a gajdos. Ale boli tam aj vojaci co aj nieco vedeli. Vedli byt aj velitelia.

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: armáda, vojaci, povinnosť, ozbrojené sily, vojenstvo