Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Andrej Kiska

prezident osobnosť nástroj tvár politik

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 591 príspevkov

#526 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 514 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 2. január 2019 - 12:05:14

Kiska nesklamal...pateticke vzdychy a "ucitelske" pauzy v novorocnom prejave boli jedinym autentickym pocinom v tomto dusevne vygumovanom prihovore ....sem by sa hodilo prirovnanie k pesnicke Karla Kryla......cast z nej...."a vrah na rohu o moralke kaze"....Nicholsonovej a SaS-kyne "svetlo na konci tunela" svieti mentalnou neschopnostou vnimania  reality.....uz aby zhaslo..

• 0

#527 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 513 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 2. január 2019 - 15:08:35

info, asi sme tu jediní, čo majú takýto názor. Ibaže ja som to nevydržala až do konca a radšej som zaliezla do kuchyne venovať sa niečomu, z čoho nedostávam ulceróznu kolitídu.

• 0

#528 smiley

smiley

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 844 príspevkov
  • 6 tém

Príspevok bol napísaný: 2. január 2019 - 15:32:58

Ja mam zas s toho podobne pocity ako Shooty  :zubiska:

https://dennikn.sk/1...acilo/?ref=list

• 0

#529 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 209 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 10. január 2019 - 19:10:53

akože, keby mohol oceniť 50 alebo 100 osobností, tak by sa tam zmestili aj ďalší...

https://www.aktualit...ako-nas-clovek/

Dagovi Danišovi takto zd*bava už dlhšie...

• 1

#530 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 953 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 26. január 2019 - 12:55:51

ĽUDIA SI ZASLÚŽIA POCTIVÉ ODPOVEDE
Kontakty predstaviteľov štátu s mafiou. Podozrenia, že bývalý policajný šéf prikázal preverovať zavraždeného Jána Kuciaka. Tieto najnovšie informácie ukazujú, akú hlbokú ranu dala vládna moc spravodlivosti na Slovensku.

Žiaľ, rozsah rozkladu právneho štátu, ktorý sa nám vďaka práci poctivých vyšetrovateľov a novinárov odkrýva pred očami, je príliš veľký, aby ho bolo možné pripísať zlyhaniu jednotlivcov. Kauza za kauzou ukazuje, že štát ignoroval, či priamo kryl organizovaný zločin a ústavní činitelia udržiavali kontakty, ktoré ich navždy diskvalifikujú z verejného života.

V situácii, keď predstavitelia štátu klamú, je ich usvedčovanie z klamstiev verejným záujmom. Preto nestačí pokrytecky sa rozčuľovať nad únikmi informácií z vyšetrovacích spisov a pripisovať ich spravodajským hrám.

Vo vlaňajšej správe o stave republiky som vyzval vedenie rezortu vnútra, aby urobilo a vo vhodnej forme zverejnilo hodnotenie dovtedajšieho priebehu vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a vysvetlilo chyby.

Našťastie, po zmene policajného prezidenta sa vyšetrovanie významne pohlo dopredu. Prácu poctivých vyšetrovateľov a prokurátorov však naďalej kazí množstvo nezodpovedaných otázok z minulosti aj nových podozrení.

Ľudia si zaslúžia jasné odpovede a dôveryhodné vysvetlenia. Od politikov, prokuratúry, vedenia rezortu vnútra aj policajnej inšpekcie.

Keď som nastupoval do funkcie prezidenta, sľúbil som, že budem klásť otázky, na ktoré nielen ja, ale najmä ľudia očakávajú odpovede. Preto sa v priebehu budúceho týždňa plánujem porozprávať s ministerkou vnútra a predstaviteľmi ďalších inštitúcií, ktoré sa majú starať o našu bezpečnosť.

Prvý krokom na ceste k dôvere je začať hovoriť poctivo a priamo.

Takyto prezident sa mi paci. Nie obcovat s ficom.  

O vrazde Kuciaka a jeho snubenice - si myslim, ze stat otom vedel hned(ja si myslim aj dopredu). Si myslim. Ze ho zabil tento stat.  Stat roberta Fica.

ZUZU nebola sledovana? Ved minister vojska a dnes podpredseda parlamentu tvrdi ,ze riadili jeho komunikaciu.

Zitny si robi fotky len tak?

Toho chlapca a jeho snubenicu zabil tento stat(statne organy). Teda aj ja.  Ale ja stym nemam nic spolocne.Nezabil som ho. 

Sledovali aj Kocnera, aj ZUZU aj Kuciaka. Krajmer na mieste cinu. Krajmer vie o Kuciakovi vsetko. Aj o jeho vrazde.

• 0

#531 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 514 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 23. február 2019 - 08:39:12

jedine riesenie....sebalutostou nesetri a este aj do toho taha rodinu...uz je asi na pokraji zrutenia a strach z basy mu zahmlieva mozog....

Keď som povedal manželke, že mi hrozí trest odňatia slobody 7 až 12 rokov, začala sa triasť. Moja 14-ročná dcéra nechtiac bola účastníčkou tejto diskusie, plakala dva večery a odvtedy vždy keď odchádzam do Bratislavy tak ma objíme a pýta sa: ,Oci, čo keď ťa neuvidím?´“

.......som zvedavy ako sa zacne jeho ospradlnovanie zo strany doteraz slaviacich jeho moralnu cistotu...fujtajbl...uz pohlad na neho mi zvdiha zaludok...

https://www.cas.sk/c...cL3AsjFsNwvipfc

• 0

#532 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 237 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 23. február 2019 - 15:37:33

hm, ked ta tak vytaca, tak mu zrejme este dam sancu.
  • 1

#533 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 004 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 23. február 2019 - 16:46:33

voliť ho nemôžeš, ako mu dáš šancu?  : )

a druhá strana, ten istý plátok ako zdroj:

https://www.cas.sk/c...ie-24.c.x...B.1

• 0

#534 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 237 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 23. február 2019 - 17:11:35

zrejme pojde do politiky,  a ked ho tak nenavidia fasisti, tak na nom nieco bude

• 0

#535 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 953 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 09:10:37

https://slovensko.hn...yhlasenim-kiska

Kiska ma prekvapil pozitivne. Postavil sa ktomu ako chlap. Ze je vidierany mi bolo jasne. Mal sa spravat tak aby nebol,ale zas ... tou tlacovkou mi vela veci vysvetlil. Ta firma sa mala sudit. Ak mala prijmy z tej cinnosti a ak bola ta zmluva spravna. Tim,ze sa nesudila a uznala nalezy danovych kontrolorov v podstate to priznala a zaplatila.

V trestnych veciach - ja sa tomu nerozumiem, si myslim prokurator to bude mat tazke,a Kiska nepojde do basy. Lebo podla mna ,aj ked o tom neviem podrobnosti,nema za co.

• 0

#536 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 953 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 11:47:28

https://domov.sme.sk...vneho-sudu.html

Ja si myslim,nieco podobne ako pisatelka nezabudka,  aj ten dalsi jej prispevok,o prispevok nizsie. Len ani ja, ani ona nevididela tie zmluvy. Kiska mal mat lepsich uctovnikov, danovych poradcov a pravnikov.

Ďakujeme za Váš hlas.   minus.gif helper.gif h70.gifplus.gif
reaction_on_16.gif kľudne sa vyjadri
ja mám viac ako 30 rokov praxe vo funkcii ekonómky vo veľkých firmách (cca 6000 pracovníkov, resp. najmenšie nad 300 zamestnancov) a daňové kontroly do firmy chodili pri každom nadmernom odpočte dph. Okrem toho mám živnosť na daňové a účtovné poradenstvo.
Opakovane trvám na tom, že propagácia osoby konateľa firmy Andreja Kiska mohla byť zaradená do daňových nákladov, pretože propagácia osoby konateľa firmy prispieva k dosahovaniu budúcich tržieb. Kiskova firma urobila chybu, mala nesúhlasiť s doplatením za vyhodené faktúry, mala sa obrátiť na súd a bola by vyhrala. 
Ak nemáš vedomosti, choď sa niekedy porozprávať so šéfmi daňových kontrolórov, väčšina z nich absolútne nerozumie podvojnému účtovníctvu, presne tak ako Fico a Kaliňák. Skús si prečítať platné zákony (o dph a dani z príjmov), prípadne sa zúčastni školenia a konzultuj s prednášajúcim, kedy možno do daňových nákladov zaradiť zviditeľnenie sa Kisku.
reaction_16.gif Reagovať | smile02.gif nezábudka 2 | mail_new_16.gif

Čítajte viac: https://domov.sme.sk#ixzz5gRcpBDaf

• 0

#537 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 513 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 13:49:54

jedine riesenie....sebalutostou nesetri a este aj do toho taha rodinu...uz je asi na pokraji zrutenia a strach z basy mu zahmlieva mozog....

.......som zvedavy ako sa zacne jeho ospradlnovanie zo strany doteraz slaviacich jeho moralnu cistotu...fujtajbl...uz pohlad na neho mi zvdiha zaludok...

https://www.cas.sk/c...cL3AsjFsNwvipfc

jeho dcéra plakala, manželka sa triasla...a ako bolo tým, ktorých pripravil o strechu nad hlavou, to tie dve dámy netankovalo? Ako bolo manželkám a dcéram/synom tých, ktorých jeho úžera pripravila o všetko? Vtedy sa ho dcéra nepýtala "Oci, a ako teraz budú žiť?" a manželka sa netriasla? Možno, ale iba ak od radosti, že im pribudli ďalšie prachy na účtoch. 

A on ide hrať na city ľudí. No, vidím, že vždy sa nájdu dobráci, čo mu skočia na jeho hru. A mrzí ma, že je veľa chytrých ľudí medzi nimi. 

• 0

#538 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 953 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 14:22:51

Vilma to bolo to najpodstatnejsie co si zachytila? Lebo potom asi velmi najbystrejsia nebudes. Co mala ta nenarodena ako robit? S tou druhou vtedy ani nezil. Teda druhu zenu si zobral v 2001 a dcera sa narodila 2005. 

Teba to vtedy tankovalo? Co si neplatila? Tankuje ta teraz,ked socialna poistovna, danovy urad vybera patnast percentne uroky? Banky. Tankujeta to?

Manželka Mária Kisková (1985 – 2001) [4]
Martina Kisková (2001 – súč.) [4] Deti Andrej Kiska ml., BA (* 1986) 
Natália Kisková (* 1990) 
Veronika Kisková (* 2005) 
Viktor Kiska (* 2009)
Martin Kiska (* 2017)

Co je najvacsi pruser?  Preco je do toho zamontovany Fico? Preco ma tlacovky?

Ju netankuje,ze sa tu vyplacaju peniaze PPA na letiska, na cudziu podu(teda ju nedostanu co na nej robia),tie peniaze podvodne sa europskej unii vratia,podobne ako odvod od retazcou,ten sa obchodnikom vrati,aleboto stopnu skor. Teda zaplatis aj ja za nic. Ze sa to nikdy nevysetri. Ju netankuju podvody co robia jej politici a jej dosadeni uradnici.  Ta nenarodena za to nemohla,ako volis ty zato co tu je mozes len ty.

• 1

#539 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 513 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 14:45:27

slimak, oni za to síce nemôžu, ale na tom vôbec nezáleží, ak si mi neporozumel, mne ide o princíp. IDE o to, že teraz citovo vydiera hlúpy národ citmi svojej manželky a dcéry, pričom city a život manželiek a dcér tých nešťastníkov, ktorým spôsobil on svojim konaním nešťastie a zničil život, mu boli srdečne ľahostajné. O to tu ide. Ak si to nepochopil, tak potom nie si o nič chytrejší ako ja, podľa vlastného merítka. ja som naozaj nepátrala po dátach jeho dcéry, sú mi ukradnuté, ale nech do svojich mierne povedabné prešľapov nezaťahuje teraz svoju manželku a dcéru, ked má niesť za svoje konanie aj následky. teraz mi povieš, že aj tí, čo sa mu nechali ožobráčiť, len nesú následky...lenže oni za svoju naivitu, kým on za svoje zločiny, a to je sakra rozdiel. A ešte jeden rozdiel tu je. keby aj spravodlivosť vzíťazila a šiel by sedieť, jeho rodinka je veľmi dobre zabezpečená a neskončí pod mostom, čo sa o mnohých jeho obetiach povedať nedá. 

a ja veru nemôžem za to, že on sa stal prezidentom a ani za to, čo napáchal, ja som ho nevolila, lebo už vtedy som vedela o nebankovkách, takže sa mi to priečilo. Keby som mala možnosť vybrať si Kisku alebo hocikoho iného, tak beriem toho hocikoho, alebo by som ani k voľbám nešla. 

• 0

#540 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 953 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 17:12:19

Kiska povedal,ze prostrednictvom Bugara sa mu Fico vyhrazal.

https://www.ta3.com/...cke-dianie.html

Bugar od jednej hodiny osem minut.

Nepovie nic,len ze s Kiskom telefonoval aj vtejto veci. Naco ho otravoval? A boji sa ,ze ho bude mat nahrateho . Telefonuje medzi 4 ocami.

.On chce informovat ludi len o dohodach a nedohodach . Tak dohodli sa ci sa nedohodli? A ocom? Ci chcel vediet len kiskov recept na paprikas?

• 0

#541 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 004 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 19:15:43

Focus zasa robil prieskum o tom, či Kiska má zostať v politike.

zatiaľ to vyzerá tak, že tretina podporovateľov, vyše 60 % ho nechce v politike, cca.

https://domov.sme.sk...buducnosti.html

čo ma ale zaujalo, bez ohľadu na môj osobný názor na Kisku, je to, čo povedal a zistil medzi iným politológ Pavol Baboš:

" Pre ľudí je najlepšie uchopiteľná kritika lietania do Popradu. Aj pri prieskumoch verejnej mienky s voličmi opozičných strán sa často ozýva silná kritika Andreja Kisku. "

toto sa tu motá už nejaký čas medzi ľuďmi, odkedy sa proti ozval svojho času Fico a spol... Kiska okamžite začal chodiť vlakom, ale nie to je podstatné...

podstatné je to, čo mi nesmierne prekáža aj pri nádejných podporovateľoch a voličoch Harabina - pritom u Harabina je to pochopiteľnejšie, Harabin robil svoje extempore už za Mečiara, na to sa mladší zrejme pamätať nemôžu, ale stačilo by zagoogliť a použiť zdravý rozum.

u Kisku a lietadlách je rovnako zapojený krátky rozum.... to je len nejakých 5 rokov, na to predsa ani mladí nemohli zabudnúť,

to je jedna vec, druhá je tá, že skutočne možno z výšky trónu nejakého politika nakecať voličom čokoľvek - aj keď to na vlastné uši a oči videli a počuli ináč:

pred piatimi rokmi sám Kaliňák vyhlásil, aj v televíznych novinách to opakovane uverejňovali: povolil on sám ako minister lietať Kiskovi lietadlom za rodinou, s tým, že aspoň budú mať lietadlá nalietané povinné hodiny.

počula a videla som to na vlastné uši, čítala v novinách, videla v tv. ako nepozerávam televíziu, keď počujem zaujímavé správy, otočím s ak nej.

toto tam odznelo z kaliňákových úst.

potom zrazu po čase Kaliňák a Fico vystúpili proti Kiskovi, že mu dajú preplatiť faktúru za lietanie, a bola reč o kdejakých nechutnostiach - a ja som sa čudovala, o čom to kecajú, oni sami povolili predsa Kiskovi využívať lietadlo...

a vyšlo im to - ľudia to zožrali aj s navijakom, zrazu bola pravda to, čo práve odznelo... že vlastnou hubou lety povolili dva roky predtým, to zrazu "skutok sa nestal".

a ľudia to zožrali a žerú dodnes. pritom čučia večer čo večer pred televízormi a museli počuť aj ten začiatok... lety mal povolené a posvätené samotným Kaliňákom.

a pamätám si to dobre.

• 0

#542 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 514 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 20:09:54

hm, ked ta tak vytaca, tak mu zrejme este dam sancu.

:)

• 0

#543 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 085 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 22:03:15

Pripad Kiska sa zrkadli v dvoch rovinach problemu.

-Ak si firma KTAG vypytala neopravnene vratku DPH, zasluzila si pokutu a pokial viem, uz ju aj zaplatila. Zatial nie je preukazane nic viac,

-Ak poslanec a predseda vladnej strany vydiera svojho politickeho oponenta v sucinnosti s organmi cinnymi v trestnom konani, je to vacsi problem. Zatial to nie je preukazane, takze nic.

• 0

#544 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 513 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 23:39:08

1. pochybujem, že by si Kiska ten hovor nenahral. Možno sa toho Fico naozaj obáva, to ale neviem posúdiť, lebo nie je o tom okrem tvrdenia nič. Mohlo a nemuselo sa to stať. Zato Kiska sa obáva, že keby sa stal  prezidentom niekto iný ako Čaputová či Mistrík, musel by sa zodpovedať. Ale títo dvaja mu aj v prípade nepriaznivého rozsudku dajú amnestiu a zas bude späť. 

2. keby ten človek poslal pod most či na druhý svet hoc aj tretinu národa, aj tak by tu (na Fóre) bol väčšinou ospravedlňovaný.  

• 0

#545 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 514 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 24. február 2019 - 23:45:39

dead

podla vyjadrenie na podobnu temu pred casom, vsak US SR vyriekol nieco ineho a tak sa KTAG dopustil trestneho cinu a za ten nestaci zaplatit pokutu a neplati ani ucinna lutost....nejako tak, ako v pripade Basternaka...j ten olutoval, ale je mu to prd platne...a uz sa aj vyjadril slovensky obhajca vsetkych a vsetkeho (zabudol som meno), ze Kiskovi s najvacsou pravdepodobnostou hrozi trestne stihanie.....a ze je Kiska danovi defraudant je predsa potvrdene uz tym, ze sa priznal k tymto "anjelskym" skutkom a jeho firma za to aj platila dodatocne finanncie...tie sa ale netykali j tejto predmetnej veci...a mas pravdu tato posledna "bohumila akcia" este nie je dokazana, ale je iste ze skutok sa stal....takze nie ze nic, ale dost na to, aby sa tento politicky vred pobral kade lahsie...

• 1

#546 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 085 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 25. február 2019 - 11:16:05

1. pochybujem, že by si Kiska ten hovor nenahral. Možno sa toho Fico naozaj obáva, to ale neviem posúdiť, lebo nie je o tom okrem tvrdenia nič. Mohlo a nemuselo sa to stať. Zato Kiska sa obáva, že keby sa stal  prezidentom niekto iný ako Čaputová či Mistrík, musel by sa zodpovedať. Ale títo dvaja mu aj v prípade nepriaznivého rozsudku dajú amnestiu a zas bude späť. 

2. keby ten človek poslal pod most či na druhý svet hoc aj tretinu národa, aj tak by tu (na Fóre) bol väčšinou ospravedlňovaný.  

1. Na zaklade coho si presvedcena, ze mu daju amnestiu? Alebo to pises iba tak? :)
2. Ja viem, emocie toho vela nedovolia, ale mohla by si napisat, koho Kiska poslal pod most, ci na druhy svet?

• 0

#547 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • 5 209 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 25. február 2019 - 11:21:49

Pripad Kiska sa zrkadli v dvoch rovinach problemu.

aj vo viacerych; tu je to celkom dobre rozobrate

https://www.aktualit...-len-sudca-fico

• 0

#548 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 237 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 25. február 2019 - 12:07:20

Pise nejasne.   Je pravda ze Fico klame umyselne ale je problem to vysvetlit jednoducho.

Pri DPH  je totiz viacero moznych previneni.

1.  "Bezny"     DPH plati koncovy spotrebitel.  Firma ktora je v retazci  nie,   Teda presnejsie plati ale zaroven si ju odpocita a ak zaplatila viac tak ma narok na vratenie.    Bezny volic ktory nema firmu to netusi a nevnima, kedze on DPH vzdy plati a ak nie tak dobre vie ze odrbali stat.  Ak teda firma preda nieco konecnemu spotrebitelovi (napriklad majitelovi firmy) a tvari sa ze slo o firemny vydaj tak ide o nepriunanie DPH.   Z pohladu statu ide o to ze stat "NEDOSTAL" svoju DPH.

2. Podvodny kolotoc.    Toto je nieco ine,  tu obieha uplne alebo ciastocne fiktivny tovar s cielom ziskat DPH od statu. A to take ktore nikdy nebolo zaplatene.  Z pohladu statu ide o o to ze stat "ZAPLATIL" a teda nie len ze nedostal,  navyse ma stratu. 

A kedze v prvom pripade nie je vzdy jasne ci je to umysel.   (priklady pozna kazdy uctovnik,  rozlisit co je danovo uznatelne a co nie, to je veda, umenie, skusenosti a nahoda.  Napriklad je firemna prezentacia s pohostenim uznatelna ako naklad ?  Ako kedy, v akom rozsahu, ako kde a pod. )  tak zakon zaviedol  ucinnu lutost, ak danovnik zaplati tak nejde o trestny cin a hotovo.  Inak by kazda pokuta koncila na sude,  

Ale ustavny sud povedal a celkom rozumne ze v pripade umyselneho podvodu typu 2 sa to neda pouzit,  tu nejde o nezplatenu dan ale o podvodom ziskane peniaze.    To ze o ne podvodnik pride je samozrejme ale trestnost to nemeni.

Toto je zasadny rozdiel medzi Kiskom a Basternakom,  Kiska ziadal vratit ZAPLATENU  DPH,  Basternak NEZAPLATENU DPH.        Policia sa teraz chytila zadania a velmi extenzivne si precitala stanovisko US.  A to potom nepojde len o Kisku, ale bude tu stav ze KAZDY podnikatel sa moze stat trestne stihanym.  Kazda chyba v odvode DPH bude trestnym cinom.   Fico tak do boja s Kiskom zatiahol cely stat.

A este k podstate :  Kiska uzavrel zmluvu so svojou firmou,  firme patria zisky z predaja jeho knih a dalsich akcii, ako odplatu za to firma financuje jeho kampan.    A to sa da obhajovat z pohladu obchodneho prava,  ale tazko z politickeho pohladu.   Ale to ze to Fico zatiahol do trestneho prava je sialene,  to potresta celu krajinu.   

• 1

#549 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • 5 209 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 25. február 2019 - 12:16:29

z politickeho pohladu uz Kiska nema co stratit (ako osoba)
z obchodneho hladiska by sa mal sudit a s najvacsou pravdepodobnostou by spor so statom vyhral

• 0

#550 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 237 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 25. február 2019 - 12:37:03

na Slovensku by som to netvrdil celkom presvedcivo.  Ale prakticky ano,  mal by ist na sud. 

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: prezident, osobnosť, nástroj, tvár, politik