Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Boli ľudia skutočne na Mesiaci ?

mesiac a technika pristátie američanie pristátia apollo

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 9 príspevkov

#1 slavoxyz

slavoxyz

Newbie

• Members
  • 2 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 22. April 2014 - 07:21:04

Chcel by som sa niekoho spýtať na jednu vec . Minule sme z kamošmi v net- kaviarni nahodili tému či naozaj boli američania na Mesiaci . Názory boli rôzne . Potom jeden prehlásil ,že keď na Mesiaci astronauti zanechali svoju techniku , potom by mala byť vidieť cez astro-ďalekohľad ( ak tam nič neuvidí neuverí ) . Napíšte niekto či je možné vidieť cez astro-ďalekohľad zanechanú techniku na Mesiaci .

• 0

#2 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4373 príspevkov
  • 114 tém

Príspevok bol napísaný: 22. April 2014 - 07:58:45

@slavoxyz zadaj do google - LRO apollo
http://lroc.sese.asu...g-the-Moon.html
  • 0

#3 secretka

secretka

Celtic Woman

• Moderators
  • 3158 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 22. April 2014 - 08:09:09

slavoxyz, jedna téma o Mesiaci už v konšpiráciách je

Mesiac - konšpirácie

https://forum.freesp...ac-konšpirácie/

Aj keď zakladateľ témy síce v prvom príspevku hovorí o niečom inom ...

https://forum.freesp...irácie/?p=48202

... myslíš, že tvoja téma má príliš ďaleko od tej v konšpiráciách? :hmmm:

• 0

#4 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 22. April 2014 - 08:10:37

Pochybujem, ze si to schopny vidiet cez dalekohlad. Ale si schopny pouzit zrkadla, ktore na mesiaci zanechali, pre meranie vzdialenosti zem-mesiac za pomoci laseru.

• 0

#5 slavoxyz

slavoxyz

Newbie

• Members
  • 2 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 22. April 2014 - 09:18:29

A nedá sa zostrojiť taký ďalekohľad , aby som tie zariadenia videl na Mesiaci na vlastné oči ? Tým by sa vyvrátili konšpiračné teórie ?
  • 0

#6 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6358 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 22. April 2014 - 09:20:09

tak len pre opakovanie,  laserove odrazace si dokaze vyskusat aj bezny labak u nas,  vacsi dalekohlad by zrejme dokazal aj vidiet  pozostatky na mesiaci,  ale kedze to je vidiet aj snimkoch druzic co lietaju okolo mesiaca, tak to ani nemusime robit.  Problem je ze mesiac je prilis svetly a tak v beznom nastaveni dalekohladu akurát  odpalis fotonasobice,  a robit specialne upravy vykonnych dalekohladov pre ludi co to aj tak spochybnia je zbytocne.  (ale hubbla raz otocili na mesiac a odfotili,   pochybujem ze to nejakého pochybovaca presvedcilo )

Na tych staci buzz :)  ( ak sa teda nemylim a on je ten co si to s pochybovacom vybavil rucne :)  )

• 0

#7 smiley

smiley

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 869 príspevkov
  • 6 tém

Príspevok bol napísaný: 5. May 2014 - 18:25:28

A nedá sa zostrojiť taký ďalekohľad , aby som tie zariadenia videl na Mesiaci na vlastné oči ? Tým by sa vyvrátili konšpiračné teórie ?

Nie nevyvratili. Konspiratori sa totiz nenechaju zmiast nejakymi faktami. Az by im to niekdo v dalekohlade ukazal, zacali by tvrdit, ze sondy na mesiac sice doleteli, ale clovek nikdy.

Skusme to naopak: existuje jediny rozumny dovod verit konspiracnym teoriam?

• 0

#8 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3092 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 5. May 2014 - 18:52:17

Boli ludia skutocne na Mesiaci?

Nepochybne, niektori sa dokonca spravaju, ako keby sa odtial akurat vratili :)

• 0

#9 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1854 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 5. May 2014 - 19:13:54

keby sme aj odhliadli od toho čo bolo popísané vyššie, ešte stále tu zostáva jeden fakt. v dobe keď tam amíci lietali jak na klavír už mal aj vtedajší ZSSR dostatočné technické možnosti odsledovať či tam skutočne pristáli. a nemám najmenšiu pochybnosť že ak by to bol z americkej strany podvod tak vtedajšia sovietska propaganda by si na tom zgustla a hneď na druhý deň by to radostne oznámila celému svetu.

mal som svojho času kolegu ktorý vehementne šíril konšpiráciu na túto tému. keď som mu povedal to čo som napísal v predošlom odstavci, jeho odpoveď bola že sa jednalo o tajnú dohodu medzi USA a ZSSR, podľa ktorej tam síce američania vtedy neboli ALE o pár rokov neskôr tam lietali spolu s rusmi aby tam vybudovali tajnú vojenskú základňu. v čase studenej vojny! :hufi:

a toto tvrdí dospelý svojprávny človek! nad niektorými konšpirátormi sa jednoducho rozum zastavuje.

• 0

#10 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30223 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 22. July 2014 - 17:15:12

v tomto článku je zopár odpovedí na máličko konšpiračných otázok okolo pristátí na Mesiaci ...

niektoré otázky mi pripadajú mierne uhodené, ale ktožehovie, zrejme skutočne odzneli aj s celou armádou ďalších otázok a dokazovaní, že Američania na Mesiaci neboli - za tých  45 rokov ich muselo byť na tisíce, a stále strašia ... :)

osem mýtov o tom, že Američania neboli na Mesiaci

• 0