Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Demokracia je lož

demokracia

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 69 príspevkov

#51 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4618 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 10. August 2014 - 11:19:38

Tiez by teda (ked uz mas mindrak s funkcnosti) bolo moznym riesenim zostihlenie volebneho prava a nasledne s toho spravit volebnu povinnost.

• 0

#52 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4373 príspevkov
  • 114 tém

Príspevok bol napísaný: 10. September 2014 - 11:36:54

info?
keby za tebou prišiel, "pokrstený katolík", posťažoval si že má problém s dogmou o neomylnosti pápeža a pochybuje o zmysluplnosti celibátu..
tiež by si mu odporúčal, nech sa pridá rovno k satanistom?
  • 0

#53 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4373 príspevkov
  • 114 tém

Príspevok bol napísaný: 10. September 2014 - 11:58:11

tak moment..
napísal som "neverím"
čo keď to znamená, že demokracia (alebo iné politické presvedčenie) je naozaj niečo, v čo je potrebné mať vieru?
doslova ako v existenciu Boha
a teda politológia nepatrí medzi tzv. ekzaktné vedy, ale skôr patrí k teológii
"náuka o dogmách"?
  • 0

#54 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6358 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 16. September 2014 - 16:32:01

alamo,  aj demokracia potrebuje iste ""dogmy",   bud teda veris ze hlas  Roma s neukoncenou zakladnou skolou ma rovnaku vahu ako hlas profesora s nobelovkou alebo nie.  To sa neda uplne racionalne zdovodnit (   a verit ze ma rovnaky hlas znamena v podstate verit v rovnaku podstatu a to je odkaz na teologiu, aj ked racionalne mozes tiez uvazovat ze pri nespokojnosti sa rata hlavne schopnost bojovat a tam moze byt vaha takéhoto obcana dokonca vyssia ako u profesora, je teda lepsie to neriskovat :)  )

• 0

#55 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4373 príspevkov
  • 114 tém

Príspevok bol napísaný: 24. September 2014 - 13:55:49

tyso

mňa tu darmo zahŕňaš smajlíkmi..

možno si si to nevšimol, síce tvrdím že v demokraciu neverím, ale ja tu nijaké krkolomné "deformy" nenavrhujem

ak chceš nájsť nejakého skutočne nebezpečného človeka, ktorý ohrozuje demokraciu, musíš hľadať "pravdoláskára"

ktorý "verí v demokraciu celou dušou".. dušuje sa a zaklína dobrom a láskou permanentne

taký ti hneď navrhne, že niektorých ľudí, s nesprávnymi názormi treba pozatvárať.. ak nie rovno postrieľať

napríklad Robert F. Kennedy Junior, prominent zo slávnej rodiny, absolvent niekoľkých univerzít, kovaný demokrat a aktivista za záchranu planéty

(dajú sa tam zapnúť slovenské titulky)

tvrdí že všetci, ktorí nesúhlasia s teóriou GW sú ako "vojnoví zločinci", a patria do väzenia, a zákony by mali byť pre "všeobecné blaho" upravené tak aby to umožnili

http://wattsupwithth...s-to-be-jailed/

a takýchto "nadšencov" pre "demokraciu" sú dnes mraky

a takýchto odkazov, na "pokrokové názory" ti sem môžem dať stohy

• 0

#56 electric blue

electric blue

Ensign

• Members
  • PipPip
  • 69 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 2. October 2018 - 16:42:07

43130979_892135294310159_268546817200540

Tento príspevok upravil game, 2. October 2018 - 18:36:02
poprosíme cudzojazyčné - aj anglické texty prekladať. Bod č. 4 v Pravidlách na Fóre. vďaka.

• 0

#57 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4618 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 21. December 2018 - 20:35:00

demokracia je aj toto tu....a je to uz nieco naviac....teraz to ma meno "liberalna demokracia".....toho Branika mne osobne nie je luto, ale jeho medialny osud je dokazom toho, ze vsetko je to iba podvod (liberalna demokracia) a hra na spravodlivost ci na humannost.....

http://https://brani...nej-zbrane.html

.....medialne hyeny sa pozieraju...asi zacnem pokojnejsie spavat :)

• 0

#58 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4618 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 16. March 2019 - 21:27:22

mame tu neslavne vyrocie oslobodzovania Vietnamu armadou USA....toto sa vtedy nejak u nas nevedelo resp. tomu nikto neveril...ved ako moze najvacsia demokracia na svete robit taketo "humanne" akcie na civiloch...

nacisti cez vojnu u nas vypalili zopar "partizanskych" dedin, lebo sirili demokraciu podla "vodcu" a takto zasa armada USA v case sirenia demokracie podla vzoru "silnejsi pes je-e" .... :(

http://www.skrytapra...ymcU6QR8ByDXsDE

a Pompeo teraz ide "do...at" vysetrovatelov z ICC za to, ze sa pokusaju vysetrit mozne vojnove zlociny US army v nimi "oslobodzovacich" statoch.....

https://svet.sme.sk/...ve-zlociny.html

demokracia sirena zo SSSR cistila domacu scenu a zjavne sa to od nich postupne naucili nacisti a aj demokrati z  USA....akurat demokracia z USA to uz nestvarala doma, ale sa obmedzila uz iba na vonkajsieho nepriatela....ze by na vine bola iba ta demokracia?....potom je ta "demokracia" ozaj loz.... asi sa rozplacem..... :(

• 1

#59 Tono

Tono

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2708 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 16. March 2019 - 21:55:36

nacisti cez vojnu u nas vypalili zopar "partizanskych" dedin, lebo sirili demokraciu podla "vodcu" a takto zasa armada USA v case sirenia demokracie podla vzoru "silnejsi pes je-e" .... :(

Nie len nacisti, ale aj jednotka Edelweiss spolu s Pohotovostnými oddielmi Hlinkovej gardy. Veliteľom slovenského oddielu bol Ladislav Nižňanský. Mal som ešte možnosť, vypočuť si autentické svedectvo obete tohoto masakru, ktorá to prežila. V Ostrom Grúni a Kľaku by sa nacistom stačilo iba prizerať, čo stvárajú "naši". 

• 1

#60 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4618 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 16. March 2019 - 22:09:24

suhlasim...nasinci prilozili tiez ruku sireniu "demokracie" za pomoci nacistov...no boli za to aj potrestany po skonceni vojny....na rozdiel od "siritelov slobody" v spominanom Vietname.....aj ked zabit a zabit je tiez rozdiel...snimky s Vietnamu sa velmi lisia od snimok z takeho Klaku a inych obci......sice konecny efekt je ten isty, ale ako vidiet, ak dvaja robia to iste, tak nikdy to nie je to iste... 

• 0

#61 Tono

Tono

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2708 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 16. March 2019 - 22:49:12

Invázia vo Vietname bola snahou USA zabrániť šíreniu ideológie komunizmu a vplyvu SSSR. Podľa tvojich vyjadrení si sám odporcom boľševizmu. Uznávam, že násilím síriť demokraciu popiera samotnú demokraciu. Ale uniká mi pointa tvojej  úvahy. Demokracia je snaha o čo najspravodlivejšie usporiadanie, ktoré zabezpečí čo naviac osobnej slobody. A práve vďaka demokracii v USA, mohli Američania verejne vyjadriť odpor, proti tejto vojne. Demokracia  je najlepšia voľba z tých najhorších možností. Všetky ostatné možnosti sa ukázali ešte horšie a historicky zlyhali. 

• 0

#62 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6358 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 17. March 2019 - 16:01:20

je tam samozrjme rozdiel, u nemcov slo o spravanie ktore bolo podporene velenim, v pripade usa slo o skutky NAPRIEK rozkazom. to je dost podstatny rozdiel. v skutocnosti prave to bol zasadny rozdiel. partizani strielali kazdeho koho podozrievali s tym ze spolupracuje s vladou. americki vojaci to mali zakazane a bolo to dost frustrujuce. a stavali sa podobne incidenty, vojna nie je nikdy pekna.
a este jeden rozdiel je, v amerike velitela co to prikazal potrestali. nemci ani rusi to nikdy nespravili
  • 0

#63 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4618 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 19. March 2019 - 08:59:14

Invázia vo Vietname bola snahou USA zabrániť šíreniu ideológie komunizmu a vplyvu SSSR. Podľa tvojich vyjadrení si sám odporcom boľševizmu. Uznávam, že násilím síriť demokraciu popiera samotnú demokraciu. Ale uniká mi pointa tvojej  úvahy. Demokracia je snaha o čo najspravodlivejšie usporiadanie, ktoré zabezpečí čo naviac osobnej slobody. A práve vďaka demokracii v USA, mohli Američania verejne vyjadriť odpor, proti tejto vojne. Demokracia  je najlepšia voľba z tých najhorších možností. Všetky ostatné možnosti sa ukázali ešte horšie a historicky zlyhali. 

teraz ospravedlnujes to konanie US armady?......ja si dobre pamatam na tieto obrazky v novinach v byvalej CSSR a ti poviem, ze sme tomu neverili a ja osobne som to pokladal za nejaku proti americku dezinformacnu kampan vedenu z rozhodnutia strany a statu...no ono to bola pravda...tu mne ale nejde o to co robili-nerobili, ale o principip ich konania......to, co dokumentuju tieto obrazky, je to iste, ako nacisticke zverstva v koncentrakoch...a to uz bolo vyse dvadsat rokov po 2 vojne....a vdaka demokracii vyjadrili obcania USA nespokojnost a vynutili si skoncenie vojny vo Vietname vojskom USA...hm....mas ciastocne pravdu.....ale ja sa pozastavujem nad jednanim  demokratickych politikov a nie nad jednanim  obcanov.....su na jednej urovni s politikmi z komunistickych krajin a nemeckych nacistov....takze "demokracia" dostala po hube....

je tam samozrjme rozdiel, u nemcov slo o spravanie ktore bolo podporene velenim, v pripade usa slo o skutky NAPRIEK rozkazom. to je dost podstatny rozdiel. v skutocnosti prave to bol zasadny rozdiel. partizani strielali kazdeho koho podozrievali s tym ze spolupracuje s vladou. americki vojaci to mali zakazane a bolo to dost frustrujuce. a stavali sa podobne incidenty, vojna nie je nikdy pekna.
a este jeden rozdiel je, v amerike velitela co to prikazal potrestali. nemci ani rusi to nikdy nespravili

a tie vojska do Vietnamu poslali nacisticky nemci?.....ked uz to vedenie (sposob) vojny od nich vtedy US vojsko prebralo, tak mozno to tak aj bude...:(

• 0

#64 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 19. March 2019 - 09:19:23

To je pravda len z casti, zverstva z vietnamu boli vedenim ticho akceptovane a ututlavane, napr. znamy My Lai masaker (https://en.wikipedia...My_Lai_Massacre), ktory sa zacal poriadne vysetrovat az potom, co sa o nom dozvedeli media. Rozhodnutie pouzit defolianty tiez neslo od desiatnikov na zemi. Rovnako nemali USA problem podporovat juho-vietnamsky rezim, ktory bol rovnako diktatorsky, ako ten severny (so vsetkym co k diktatorskemu rezimu nalezi).

• 2

#65 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6358 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 19. March 2019 - 13:46:02

pouzitie defoliantov bolo samozrejme dane prikazom z velenia,  ale tu nerozumiem slovu zverstvo, islo o snahu vytvorit kontrolovatelne koridory  ab sa prerusila dodavka zbrani zo severu.  Zdravotne nasledky boli zistene az neskor, nebolo cielom zabijat ci skodit rolnikom. 

A My Lai je samozrejme zlocin,  ale neslo o prikaz velenia,  naopak tu ludi zachranovali dalsi americania.   A nemam ziadnu snahu to obhajovat,  ale jednoducho je to rozdiel napriklad od Lidic, kde doslo k masakru na prikaz velenia.

A ano, snaha to ututlavat bola,  ale dokazy na to ze to bolo akceptovane nie su. 

A podpora diktatorskych rezimov je fakt, nic velmi slavne to nie je.   Ale napriklad v juznej korei to nakoniec vyslo.

• 0

#66 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7030 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 19. March 2019 - 22:27:02

Nic co tu je som necital, chcem svoje myslienky.  Ci viac na Slovensku  obvodov, ci ten jeden ako mame.  Je fakt ,ze som bol nasraty ,co my povedal otec a my sa dost o politike rozpravame, ci zabudne, ci mam ma v ######. Verili by ste, ze on je nahnevany aj dnes na Kanika ,ze kvoli nemu ma nizsi dochodok a nan isiel ked mal 58, za meciara a meciarovskych zakonov.V 95 v minulom storoci.

Chcel som mu zakazat volit, ale ako to je dnes to nieje potrebne. U nas mozno sefcovic  vyhra v druhom kole(v Revucej - mozno nie), ale dakujem vacsim mestam, ci dedinam, kde sa chodia lyzovat, ci prespavat.  Ja volit pojdem.

Otec isiel na predcasny dochodok aby za neho robil majstra brat. Brat v panoptiku blaznov vydrzal  par rokov mozno tri, isiel do armady - na misiu na Cyprus - tam si bagroval cesty. Ak sme sa dostali do EU - zmizol do anglicka ,zmizol aj z tej armady(z dalsieho panoptika blaznov). Brat je sikovny a on s ######mi robit nebude. Mam rad brata. a nech sa mu dari.

Ze on usiel zo Slovenska - zakladna vojenska sluzba - panoptikum blaznov. 

Ja som tu ostal. Snazim sa aby som mnou nik nevymrdal. S bratom mrdali -preto utiekol. Spravil spravne. A drzim mu paste. 

Ja som mu ublizil inak, o com tu nebudem pisat - ale financne sa dohovorili korektne, zamenili sme si  byt a pozemky. Resp. Bol to byt a jeho tretina(aj dom,len to sa nejako presachovalo ku mne, len jeho som nemal vyplateneho)  -bola to jeho tretina - aj na dome a pozemkoch - vpodstate je to to iste.... brat mal vzdy tretinu.  A som rad ze sme sa vedeli minuly rok dohodnut - ja som spokojny - mam dom zahradu - on ma byt a  vtom byte byvaju nasi rozhastereni rodicia. Matka pred  tym byvala v prenajme v nejakom panelaku.        Uz byvaju spolu.Od minuleho januara.

Vymyslela to matka - ja aj brat to sme mali uprdele - chces sprav. my sme podpisali.  U mna bola ta vyhoda - ze ja som nechcel byvat v tom cinziaku kde som sa sudil so vsetkymi(zaloby som ztiahol,uz sa ma netykali,ked to nechel brat). A teraz byvame v dome. Brat asi dostal hodnotu - tretiny domu za zamenu bytu. Mozno vacsiu ,mozno mensiu - je mi to uprdele. 

• 0

#67 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4373 príspevkov
  • 114 tém

Príspevok bol napísaný: 2. May 2019 - 10:20:37

https://www.idnes.cz...zahranicni_luka

Italům, Britům a Francouzům se zajídá demokracie, rekordně hořkne i Němcům
V Itálii, Británii, Francii, Spojených státech i jinde je přes polovinu občanů rozladěno demokracií. V Německu podíl nespokojenců stoupl na 43 procent, což představuje největší nárůst. Frustraci způsobuje rozčarování z voleb, politiků a justice. Zjistil to výzkum střediska Pew Research Center, jenž nezahrnuje Česko.

Čím "liberálnejšia" demokracia, tým má hnusnejšiu pachuť..
Zaujímavý paradox..

Tento príspevok upravil game, 2. May 2019 - 16:32:01
citovanie prosím vždy dávať do Quote, Citovania, bubliny citovania.

• 0

#68 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4618 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 4. May 2019 - 07:12:31

tzv. liberalnejsia "demokracia" zacala naberat obratky az po r. 2000, takze nie je to tak dlha doba a je tu problem...viditelne sa ukazuje, ze je bez cenzurovania a urcitej "pelendrekovej" politiky liberalnych "demokratov" zivota neschopna....

• 0

#69 dokopy

dokopy

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 183 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 4. May 2019 - 19:43:25

V demokracii sme si všetci rovní, ale pouliční zväzáci (šušni), zahraniční sponzori mimovládok a zahraniční vlastníci masmédií sme si rovnejší.

• 1

#70 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4618 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 5. May 2019 - 07:24:31

toto je sice skor u politike USA, ale kedze USA su vzorom "demokracie" a toto tu popisuje ich konanie minimalne cez Clintonivcov (reprezentantov pradovravnej Demokratickej strany), tak to dam sem, do temy o demokracii....je to blog, ale vychadza z overitelheho rozhovoru.......

Môj úvod: Prekladám to preto, že to objektívne dokresľuje udalosti ktoré viedli k vzniku koristníckych vojen na Blízkom Východe a všetkého okolo nich, pričom potvrdzuje že Assange je politický väzeň. 

Článok v Global Research pochádza z 5. Novembra 2016 a je z interview J. Assangea pre Johna Pilgera na vyslanectve Ekvádoru v Londýne.

(prepis interview)

John Pilger:

Aká je významnosť intervencie FBI v týchto posledných dňoch volebnej kampane USA, v tom prípade proti Hillary Clintonovej?

Julian Assange:

Ak sa pozrieme na históriu FBI, stala sa fakticky politickou políciou Ameriky. FBI to demonštrovala odvolaním predošlej hlavy CIA [Generál David Petraeus] kvôli tajným (classified) informáciám odovzdaným jeho milenke. Skoro nikto nie je nedotknuteľný. FBI sa stále pokúša ukazovať, že nikto nám nemôže odolať. Ale Hillary Clinton veľmi nápadne odolávala vyšetrovaniu FBI, takže vo vnútri FBI je zlosť, keďže to vytvára obraz že FBI vyzerá slabá. My sme publikovali okolo 33,000 z Clintonovej emailov keď bola ministerkou zahraničia. Pochádzajú z dávky čosi viac ako 60,000 emailov, z ktorých si Clintonová ponechala asi polovicu – 30,000 — pre seba, a my sme zverejnili približne polovicu.

cely clanok je tu....

http://ihsken17.blog...gn=shp_rightbox

preklad je s tohoto .......

https://www.globalre...elated_articles

...tak je demokracia loz alebo nie je?.....

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: demokracia