Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Tomášove problémy s financiami

financie sporenie šetrenie peniaze euro

• Zamknutá téma Táto téma je zamknutá
Téma má 70 príspevkov

#1 Tomáš

Tomáš

Vyjednávač

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 46 tém

Príspevok bol napísaný: 15. november 2015 - 19:25:48

Aby som nebol v každej téme len ja tak aj v ekonomike si spravím svoju izolovanú tému kam nieje povinné vstúpiť ľuďom ktorým leziem na nervy atď. Ako niekto spomenul že by som si mal zapisovať výdavky tak nieje to zlý nápad ale ja som to zdokonalil. Keďže som už kúpil ten drahý mobil čo ma finančne zruinoval do konca roka tak nech ho už aj na niečo využijem. Namiesto poznámkového zošita otvorím tapatalk a napíšem to rovno sem verejne aby ľudia mohli komentovať niečo dodať atď. Ste to posledné čo mám. Rodičia ma nemajú radi, brat s ktorým si rozumiem je v zahraničí, môj najlepší kamarát je v zahraničí, druhý naj kamarát sa oženil do iného mesta... Vyjdem na ulicu tam len pokrikujú po mne všelijaké indivíduá vulgarizmy, v práci ma obvykle šikanujú či uťahujú si zo mňa nemám žiadne zázemie s kým by som si rozumel atď. Ste moja jediná rodina tak vás prosím majte nejakú trpezlivosť so mnou ináč by stratili význam aj ten drahý telefón a prístup na internet...

Takže začneme novembrom:

- Príjem: 340 výplata a 20 z brigády (10 gastráčov v hodnote 3,15)

- Bývanie strava: 200 zostalo 160

- Cestovanie: 20 na bus kartu / 15 do nádrže (cez víkend nechodia autobusy tam musím autom) zostalo 125

- Mobil: kredit je ťažké vyrátať lebo niekedy musím nabíjať každý týždeň niekedy nie takže tých 20 priemerne

- Tých 105 sú to čo zostalo a tie gastráče je ich 10 a mesiac má 30 dní ale víkendy sa varí doma takže 20 dní mám teplé jedlo v meste ako menučko za jeden gastráč takže gastráče mi vykrijú 10 dní v jednom menučku za 3 eurá je polievka, šalát, druhé jedlo ak si už prikúpim malú kofolu aby mi neprepadlo tých 15 z gastráča už doplácam nejaké centy takže tých 10 eur sa stratí aj tam... 

- Zostalo 95 a polovica mesiaca je dole a už nezostali gastráče. Ďalších 10 dní si musím vykryť stravu z tých 95 takže tu šetrím že nechodím na menučká ale kúpim si rožky a tresku je to lacnejšie ale nemám teplé jedlo, to čiastočne nahrádzam vifonkami nech mám aj teplé alebo občas si doma navarím to čo navariť viem teda párky, špekačky, palacinky... Varenie ma nebaví takže na to ma nedonútite aby som ja robil sviečkovú atď. Stejne by rodičia piplali že som pobral suroviny takže by som si musel kúpiť suroviny, stáť nad tým 4 hodiny, umyť ten riad tak mne sa viac oplatí vybehnúť na hotdog alebo si spraviť tú vifonku a párky.

- Takže z tých 95 mám vykryť tých zvyšných 10 dní čo takých 25 zvykne byť a ostane 70 čo už je doslova free

- 50 dávam bokom ako sporenie a dvacka mi ostáva k dobru ale to už je fakt také že môžem nosiť v peňaženke lebo už mám všetko vyplatené, som najedený, natankované auto, predplatený autobus, ušetrené bokom...

Takže vidíte že podľa tohto opisu sa to dá len nesmie prísť náhly výdavok lebo ak potrebujem oblečenie, topánky, zubárovi ísť, pokazí sa auto, mobil, telka... Tak už to ide na úkor sporenia a bezúročnej pôžičky od rodiny.

---------------------- TO BOL ÚVOD -------------------------- Takže: 15.11.2015

- Mal som teda 50 odložených a 35 v peňaženke ku dňu 15.11.2015 ale dal som prvú splátku 35 za mobil

- Polovica mesiaca je dole a ja mám v peňaženke nula eur. Odloženú mám tú prvú 50-ku (od teraz som chcel začať sporiť)

- Tých 50 tam je momentálne je (15.11.2015) ale musím vydržať bez výdavku v lepšom prípade do 5.12 alebo do 10.12 

- November 15 hodina 19:35 došiel kredit na mobile. Dobitie kreditu 10€ zostatok čo som už zobral z tej odloženej 50-ky

- Zostatok 40€

#2 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 563 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 15. november 2015 - 19:37:56

Takže začneme novembrom:

...

- Zostalo 95 a polovica mesiaca je dole a už nezostali gastráče. Ďalších 10 dní si musím vykryť stravu z tých 95 takže tu šetrím že nechodím na menučká ale kúpim si rožky a tresku je to lacnejšie ale nemám teplé jedlo, to čiastočne nahrádzam vifonkami nech mám aj teplé alebo občas si doma navarím to čo navariť viem teda párky, špekačky, palacinky... Varenie ma nebaví takže na to ma nedonútite aby som ja robil sviečkovú atď. Stejne by rodičia piplali že som pobral suroviny takže by som si musel kúpiť suroviny, stáť nad tým 4 hodiny, umyť ten riad tak mne sa viac oplatí vybehnúť na hotdog alebo si spraviť tú vifonku a párky.

...

Takže vidíte že podľa tohto opisu sa to dá len nesmie prísť náhly výdavok lebo ak potrebujem oblečenie, topánky, zubárovi ísť, pokazí sa auto, mobil, telka... Tak už to ide na úkor sporenia a bezúročnej pôžičky od rodiny.

zasa sa budem opakovať, ale musím.

o tomto sme už písali, ale nevadí. nikto ťa nenúti variť sviečkovú.

písali sme tu o tom, že akékoľvek cestoviny ti vykryjú potrebu teplého jedla ... sú lacné, nesmierne variabilné a výdatné.

- na slano, na sladko, s tvarohom, s vajíčkami, s prézlami, s lekvárom, dokonca aj s párkami, a budeš najedený ... a ešte s kdečím, aj s lečom, makom, kokosom, orechmi, opraženou slaninkou, keď nič iné nie je, s trochou kečupu, hocičím ... ale budeš lacno najedený teplým jedlom. tretinu mesiaca sa týmto dá v pohode vykryť, minimálne. s jedným nákupom, z ktorého potom dlho žiješ.

je to otázka pár minút, a na umytie zostane jeden hrniec a jeden tanier a jedna vidlička.

ale keď sa tebe neche ani naučiť vyvariť cerstoviny, nechce sa ti počúvať rady, nechce sa ti dať postaviť vodu na uvarenie cestovín, nechce sa ti umývať tri riady,

a to by stačilo kupovať svojich zopár surovín, nakúpiť lacno a jedným výdavkom na týždeň, namiesto rohlíkov kúpiť chlieb na niekoľko dní a jedno maslo a kúsok salámy  ... a máš jedlo vykryté na niekoľko dní.

niekde to tak musia robiť celé rodiny.

ale keď sa ti nechce, tak sa ti nechce. kupuj párky a tresku a kilá rohlíkov a nechaj si nadávať od rodičov a nechávaj peniaze v obchodoch ...

pozri ... tu stále a stále platí, že ty sa musíš prispôsobiť svojmu príjmu ... naopak to nepôjde.

• 0

#3 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22 735 príspevkov
  • 1 069 tém

Príspevok bol napísaný: 15. november 2015 - 20:41:05

A to si kvôli tomu musel zakladať novú tému, aby si nám ukázal, že ty vlastne s tými peniazmi dokážeš vyjsť každý mesiac?

• 0

#4 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 563 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 15. november 2015 - 20:56:21

to je skôr o tom, že nevyjde.
je 15.11. a načal usporenú päťdesiatku.

ale za pár eur nakúpiť chlieb a maslo a tvaroh a cestoviny nenakúpi, lebo variť nechce a nikto ho neprinúti a maslový chlieb je pod Tomáškovu úroveň. aj čaj v termoske, aj citronáda.

čo na to hovorí nejaký zabednený dedinský kolega, je úplne jedno. ty nevidíš, čo on je doma, a keď v robote strúha formu, jeho vec. ty si môžeš nosiť jesť, čo sa ti len chce.
ale tvoji kolegovia sú naučení tak, že si z teba môžu uťahovať za každú facovinu.

a dva týždne do výplaty a 40 eur v prasiatku. okrem toho nič.

• 0

#5 Tomáš

Tomáš

Vyjednávač

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 46 tém

Príspevok bol napísaný: 15. november 2015 - 21:37:05

Axel táto téma je môj notes na výdavky. Sem budem vždy zapisovať kde na čo som minul. Niečo ako finančný denník. Smiem? Ak nie tak to pripojte niekam. Rešpektujem to. Len ma tak napadlo že urobiť si verejný notes kde zapisujem výdavky. 

#6 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22 735 príspevkov
  • 1 069 tém

Príspevok bol napísaný: 16. november 2015 - 12:16:21

Len smelo! :) Však uvidíme ako dlho ti to vydrží :D

• 0

#7 Tomáš

Tomáš

Vyjednávač

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 46 tém

Príspevok bol napísaný: 23. november 2015 - 10:40:51

A je koniec! Z odloženej 50-ky zostalo 2,40 takže ani sporenie mi nejde... Som stratený prípad.

10€ = Jedlo maškrty

6€ = Kredit na Easy kartu

30€ = Zákrok alternatívnej medicíny

5€ = Tankovanie

Som švorc, chudák, žobrák, nemám ani vindru, som na dne.

#8 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22 735 príspevkov
  • 1 069 tém

Príspevok bol napísaný: 23. november 2015 - 11:38:21

30€ na zákrok, to sú neplánované výdavky, s tým nič nenarobíš, s tým má každý nejaký problém. Ja som tiež chcel ušetriť a nebol som schopný ušetriť nič, lebo furt bolo potrebné do niečoho vrážať peniaze. Kredit a tankovanie sú položky, ktoré potrebuješ bežne k fungovaniu, jedlo tiež a keby si si nedal maškrty, tak si mohol mať o pár eur viac. Chudák.

• 0

#9 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 563 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 23. november 2015 - 12:21:24

tie maškrty ...

to je len za posledných pár - 3 či 4 - dní 10 eur.

nebyť toho, tých desať eur máš do konca mesiaca na rozumné raňajky ... :(

• 0

#10 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 454 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 23. november 2015 - 14:45:28

keby si si napríklad udusil jablčka a posypal škroicou mal by si aj maškrtu aj zdravšie jedlo a bolo by to lacnejšie 

• 0

#11 Hellé

Hellé

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 064 príspevkov
  • 6 tém

Príspevok bol napísaný: 23. november 2015 - 15:12:21

:zubiska: sak sa nevzdavaj..raz to musi vyjst..snad by si nas nepripravil o potesenie z tejto temy..

lopata, neser ho, vies dobre, ze varit nebude.. :P je pohodlnejsie ist do obchodu a kupit si nieco napchate cukrom a stuzenym tukom, vhodne na priberanie...lebo asi mrkvu si nekupoval, Tomas, ci?

• 1

#12 Tomáš

Tomáš

Vyjednávač

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 46 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 15:39:54

keby si si napríklad udusil jablčka a posypal škroicou mal by si aj maškrtu aj zdravšie jedlo a bolo by to lacnejšie 

Wau! Ceľkom dobrý nápad! Ja bych rád zjedol aj zdravé veci keby chutili rovnako ako nutellové palacinky. Neni problém ak mi ukážete takú zeleninu čo bude mať rovnakú chuť ako Milka čokoláda dám si s radosťou.

:zubiska: sak sa nevzdavaj..raz to musi vyjst..snad by si nas nepripravil o potesenie z tejto temy..

lopata, neser ho, vies dobre, ze varit nebude.. :P je pohodlnejsie ist do obchodu a kupit si nieco napchate cukrom a stuzenym tukom, vhodne na priberanie...lebo asi mrkvu si nekupoval, Tomas, ci?

Ale varí. Dusené zemiaky, k tomu špekačky, nakrájam zemiaky, špekačky, slaninu, mrkvu, papriku, brokolicu a to dusením na pare spravím a je. Keď nájdem v chladničke ingredienci popri hudbe keď ma nikto neruší si spravím. Čoby nie.

Ale raz sa to podarí. V Januári skúsim ušetriť padíka zas! V decembri z toho nič nebude lebo už teraz mám rozplánovanú tú výplatu ale v januári skúsim.

Ako axel dobre povedal sú to bežné výdavky aké má každý človek. Ale je rozdiel keď sú tie výdavky z 1000€ platu a z 350€ platu. Lebo zubár, lekár, benzín, lístok na MHD, kilo zemiakov, liter mlieka stojí rovnako aj pre toho čo zarába viac aj pre toho čo zarába menej. Tam je rozdiel. Výdavky máme rovnaké ale jemu (čo lepšie zarába) viac ostane k dobru.

#13 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 454 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 17:34:37

Tak skús dyňu červenú :o. Som teraz na pochybách či to myslíš vážne alebo nie. Ono poviem ti tajomstvo. Dobrý koláč sa dá upiecť aj doma a rozhodne je lepší ako  nutella... 

P.S t je recept na Nutellu (Nugetu)  a podobné kalorické bomby :o je na tebe či si dáš arašidy alebo lieskovce :) 

http://nuselskakucht...im-podobna.html

• 0

#14 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22 735 príspevkov
  • 1 069 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 18:21:48

Ako axel dobre povedal sú to bežné výdavky aké má každý človek. Ale je rozdiel keď sú tie výdavky z 1000€ platu a z 350€ platu. Lebo zubár, lekár, benzín, lístok na MHD, kilo zemiakov, liter mlieka stojí rovnako aj pre toho čo zarába viac aj pre toho čo zarába menej. Tam je rozdiel. Výdavky máme rovnaké ale jemu (čo lepšie zarába) viac ostane k dobru.

Ešte by si mohol skúsiť to, že by si výplatu nahádzal do automatu, pusti si hru Ultra-Hot a daj eurové otoče. Keď sa zadarí, tak to celkom dosť vynáša. Minule moja známa hrala Sizzling New, dala eurové otoče, padlo jej plné pole pomarančov, dalo jej to vyše 200 otočov zdarma a z 13 eur to vytiahla na 1100. A keďže som pri nej sedel zo všetkých najbližšie, tak odvtedy som jej najobľúbenejší známy :)

• 0

#15 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 563 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 18:39:09

Axel, len dávaj pozor, aby si pri nej nesedel, keď bude prehrávať :)

no nič, jediné riešenie je šetriť na mlsnom jazyku ... skutočne, a funguje to.

len tomu treba dať čas, a premôcť sa ... nachystať dostatok jabĺk a med a škoricu a džem... pochybujem, že si Tomáš začne vypekať domáce koláče.

naučiť sa variť lacné jedlá, zemiaky a cestoviny, ktoré dostatočne naplnia žalúdok, aby ten prvotný vlčí hlad ukľudnili.

jesť chlieb a maslo a salám a med a džem namiesto plnených koláčkov a rohlíčkov.

piť sódu, sódu či minerálku s citrónom, či ochutenú sirupom /čo nahradí aj túžbu po sladkom/, minerálku namiesto litrov coly.

druhotný úžitok je koniec priberania.

ale bez toho, aby sa ten systém sporenia skutočne odskúšal, môžeme tu písať do súdneho dňa ...

jazyk je možné oklamať, bude to výhra pre tvoje úspory. len to musíš odskúšať ... my sme to už odskúšali, je to sporenie, ktoré stopercentne funguje.

• 0

#16 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 454 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 18:52:12

za tých 200 euro mu to môžu upiecť aj rodičia ... ako fakt, kupovať drahé marlenky ked si môžeš spraviť doma jablkový koláčik? 

• 0

#17 doll

doll

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5 736 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 19:08:09

Ale varí. Dusené zemiaky, k tomu špekačky, nakrájam zemiaky, špekačky, slaninu, mrkvu, papriku, brokolicu a to dusením na pare spravím a je. Keď nájdem v chladničke ingredienci popri hudbe keď ma nikto neruší si spravím. Čoby nie.

....a pribera, a pribera, a pribera. To naco tam davas tu spekacku? Ved to je cista muka, ktora Tvojmu telu nedava nic pozitivne, akurat z nich budes priberat na vahe. Cisty humus.

Radsej vymen za nejaku detsku sunku, ked uz ...

• 0

#18 cizy

cizy

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 873 príspevkov
  • 68 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 19:24:42

Tomas mam pre teba tip - vyskusaj Soylent - je to umela nahrazka jedla, ja som to testoval tri dni a da sa na tom vpohode fungovat. na youtube najdes ludi, co natom zili cely mesiac bez problemov. nemusis varit ani riesit jedlo

• 0

#19 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 563 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 19:40:30

prípadne  Ensure plus... /so slovenským popisom/ toto pokiaľ viem predávali aj bežne v lekárňach, a už dlho, veľa rokov.

a poznám zopár ľudí, ktorí to požívajú bežne, v niekoľkých príchutiach a obsahuje to okrem sladkosti všetky potrebné živiny, a hlavne dokonale zaplní žalúdok. a mám pocit, že to môžu predpísať aj lekári ... áno, môžu.

a je to aj plnohodnotná strava, nielen doplnok výživy.
teraz nenahovárame na to, aby si prestal jesť. ale riešení je hodne ... a šetrenie a chudnutie vychádza vždy zo stravy.

si mladý a zdravý, ešte môžeš so sebou robiť zázraky. aj trochu športovať, kým si zdravý, stačí k tomu aj vlastná izba.

• 0

#20 sahara

sahara

Dead Man Joking

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 314 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 20:05:11

to myslíte vážne toto? keď si lemra nevie porátať, koľko ho stojí marlenka (či čo to žerie) a koľko kilo jabĺk, aký to tu má význam? ešte by som napísal čosi o vifonkách, ale to by sa nemuselo stretnúť s pochopením.

• 0

#21 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22 735 príspevkov
  • 1 069 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 20:27:54

U mňa s financiami zakapal, keď mi ani nevedel povedať čo za poplatky mu strhávajú z účtu. Ja byť v jeho situácii, toto by som riešil ako prvú vec. A on ani nevie či vôbec má internet banking, výpis z účtu videl pred pol rokom, proste dovi, dopo :doofywave: Ja byť jeho fotrom, tak ho mlátim od rána do večera, divím sa, že ešte nedostal takú poriadnu otcovskú.

• 0

#22 doll

doll

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5 736 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 24. november 2015 - 21:01:06

Axel, mne pride uplne prirodzene, ze clovek, ktory aktivne nevyuziva svoj ucet /nepouziva prikaz na uhradu, inkaso, prevody,../, resp internet banking, pretoze niektore veci si navoli priamo v pobocke a basta....nema dovod poznat tieto veci....z akeho dovodu? akceptuju mesacny poplatok a bodka. Toto je standard pri vacsine ludi, aj moji rodicia taketo veci neriesia. Poplatok vedia aky maju, ale tym to hasne.

To je tak, ked nas na zakladnej/strednej skole ucia len teoriu....

• 0

#23 Tomáš

Tomáš

Vyjednávač

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 46 tém

Príspevok bol napísaný: 25. november 2015 - 07:25:01

Ešte by si mohol skúsiť to, že by si výplatu nahádzal do automatu, pusti si hru Ultra-Hot a daj eurové otoče. Keď sa zadarí, tak to celkom dosť vynáša. Minule moja známa hrala Sizzling New, dala eurové otoče, padlo jej plné pole pomarančov, dalo jej to vyše 200 otočov zdarma a z 13 eur to vytiahla na 1100. A keďže som pri nej sedel zo všetkých najbližšie, tak odvtedy som jej najobľúbenejší známy :)

Známa mala šťastie. Kolegovia si podávajú aj zápasy futbal/hokej a zvyknú vyhrať tak do 150 eur také menšie sumy ale často. Kamarát tiež tak zo srandy spustil automat a vyhral 3000 eur, len to je o šťastí. Sú tak nastavené aby sa tam nevyhrávalo furt. Návod na to nieje. Sú ľudia čo mudrujú že aha teraz je tak nastavený že dáva alebo že poznám fígeľ ako to spraviť ale sú to len reči, percento výhry je tam strašne malé ale skús sa jej spýtať ako často vyhrá v takom pomere že tam dala 10€ a dostala dajme tomu cez 500€?

no nič, jediné riešenie je šetriť na mlsnom jazyku ... skutočne, a funguje to.

len tomu treba dať čas, a premôcť sa ... nachystať dostatok jabĺk a med a škoricu a džem... pochybujem, že si Tomáš začne vypekať domáce koláče.

naučiť sa variť lacné jedlá, zemiaky a cestoviny, ktoré dostatočne naplnia žalúdok, aby ten prvotný vlčí hlad ukľudnili.

jesť chlieb a maslo a salám a med a džem namiesto plnených koláčkov a rohlíčkov.

piť sódu, sódu či minerálku s citrónom, či ochutenú sirupom /čo nahradí aj túžbu po sladkom/, minerálku namiesto litrov coly.

druhotný úžitok je koniec priberania.

ale bez toho, aby sa ten systém sporenia skutočne odskúšal, môžeme tu písať do súdneho dňa ...

jazyk je možné oklamať, bude to výhra pre tvoje úspory. len to musíš odskúšať ... my sme to už odskúšali, je to sporenie, ktoré stopercentne funguje.

Toto ma zaujalo že sa dá jazyk oklamať. Veď toto som sa pýtal len inými slovami. Ja mám vždy chuť na nanukové torty, vifonku, marlenku, palacinky s nutelou, mliečne čokoláda (milka/kinder) a toto sú veci čo si môj jazyk praje takže ide o chute ktoré by sa mohli nahradiť iným ak by to chutilo rovnako.

Ja byť jeho fotrom, tak ho mlátim od rána do večera, divím sa, že ešte nedostal takú poriadnu otcovskú.

Aj to tak bolo. Skoro do 16-nástky som dostával od neho výprasky každú chvíľu... A je to tak ako písala doll že tie smiešne tri stovky je zbytočné ondiť s tými vecámi okolo účtov. Keby som bol podnikatel a zarábam veľa vtedy by ma to zaujímalo. Teraz to nemá zmysel, príde výplata, celú vytiahnem a to je vše. Ten účet je na nule ako je mesiac dlhý.

#24 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22 735 príspevkov
  • 1 069 tém

Príspevok bol napísaný: 25. november 2015 - 10:47:21

Axel, mne pride uplne prirodzene, ze clovek, ktory aktivne nevyuziva svoj ucet (...) nema dovod poznat tieto veci....z akeho dovodu? (...) Poplatok vedia aky maju, ale tym to hasne.

No z tohto dôvodu, že Tomáš tie poplatky nevie :) Keby mi tu z rukáva hneď vysypal, že platí 5,90€ mesačne a to je všetko, viac ani cent, tak by som mu povedal: OK, v tvojom prípade je zbytočné mať takýto drahý účet, choď do banky a daj si znížiť poplatok o polovicu, budeš platiť 2,95€ a síce výbery a prevody budeš mať spoplatnené, ten jeden výber za 20 centov (či koľko to je teraz) ťa trápiť nemusí, lebo stále to bude hlboko pod pôvodný poplatok. A konkrétne v jeho prípade by bolo nutné toto riešiť, keďže sám sa sťažuje, že mesiac čo mesiac je tam na nule. Ja také existenčné problémy ako on nemám, ale tiež som mojej banke poslal nótu, že ak niečo nespravia s tým vysokým poplatkom, tak účet zruším a prejdem do Fio, kde účet zadarmo už mám. No a krátko na to banka našla spôsoby ako tie poplatky znížiť. No a čo sa týka Tomáša konkrétne, tak on dokonca ani nevie, koľko tam platí poplatok, matne sa mu zdá, že tých 5,90 a ja sa pýtam NAČO? Zbytočne tam prichádza o nejaké 3 eurá každý mesiac.

Kamarát tiež tak zo srandy spustil automat a vyhral 3000 eur, len to je o šťastí. Sú tak nastavené aby sa tam nevyhrávalo furt. Návod na to nieje. Sú ľudia čo mudrujú že aha teraz je tak nastavený že dáva alebo že poznám fígeľ ako to spraviť ale sú to len reči, percento výhry je tam strašne malé

OK, nie si až tak úplne blbý ako pôsobíš.

Aj to tak bolo. Skoro do 16-nástky som dostával od neho výprasky každú chvíľu...

Tak to ešte nestačilo alebo už to prehnal...

A je to tak ako písala doll že tie smiešne tri stovky je zbytočné ondiť s tými vecámi okolo účtov. Keby som bol podnikatel a zarábam veľa vtedy by ma to zaujímalo. Teraz to nemá zmysel, príde výplata, celú vytiahnem a to je vše. Ten účet je na nule ako je mesiac dlhý.

No a to je chyba, každý žid zbohatol, že začal šetriť od halierov. Ak máš jeden výber, tak si skontroluj, koľko za účet platíš. Nie je 5,90€ nejako priveľa, vzhľadom na to, že zarábaš minimálnu mzdu? Si socka čo ledva vyžije a máš jeden z najdrahších účtov v republike. Teraz mi napadla kniha od Napoleona Hilla s názvom Mysli a zbohatni. Ty nemyslíš a preto si chudobný.

• 0

#25 Tomáš

Tomáš

Vyjednávač

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 46 tém

Príspevok bol napísaný: 25. november 2015 - 17:46:19

choď do banky a daj si znížiť poplatok o polovicu, budeš platiť 2,95€ a síce výbery a prevody budeš mať spoplatnené, ten jeden výber za 20 centov (či koľko to je teraz) ťa trápiť nemusí, lebo stále to bude hlboko pod pôvodný poplatok

Už sa stalo. Prešiel som inam kde mám za 2,99 a ani som si nedal aktivovať služby ako internet banking a pod. Mám len také že pri každom pohybe mi príde SMS a mne to stačí a mám len jeden výber mesačne to je celé.

Podobné témy pre kľúčové slovo: financie, sporenie, šetrenie, peniaze, euro