Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Občan v opozícii

protest nesúhlas občan nesúhlasí s vládou politické hry

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 82 príspevkov

#51 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6659 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 24. October 2017 - 18:31:00

rovnakym sposobom sa moze rozpadnut aj EU,   to co sa v skutocnosti deje je to ze dnes su uspesne metody vedenia kampane, ktore utocia na pudy.  Sofistikovane algoritmy vedia zo socialnych sieti vytiahnut na co ludia reaguju a tomu sa prisposobi kampan.   A su to bohuzial hlavne tie negativne,  to co sa deje nie su ziadne temne sily ale  to zlo v kazdom z nas.  Humanizmus nam hovoril ze je to zle a tak to spolocnost potlacala, teraz sa to vyvalilo a nici to nasu spolocnost. 

A ked k tomu priratas rusku neustalu kampan, ktora sa snazi podporit vsetko co oslabuje EU tak mame vazny problem.  

Dobre casy uz boli.

• 0

#52 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4793 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 24. October 2017 - 19:07:54

tyso

...na pudy utoci kazda kampan kazdej s kandidujucich politickych stran...tym tu neoperuj. A aj tak si zmenil celu pointu mojej odpovede Tonovi, kedze si z nej vybral iba cast. Nie je dovod sa k tomu, tebou poukazujucemu "rozpadu EU", uz vyjadrovat. Ak chces, tak si precitaj reakciu Tona a potom moj prispevok reagujuci na neho. 

A este k tym Rusom....ja uz ozaj nechapem dovody poukazovania za vsetko "zlo" na ucinkovanie Rusov. To akoze EU nerobi nejaku "podzemnu" cinnost v Rusku?...ak nie, tak je uz ozaj totalne vyhorena a svoju agitku presunula na podvadzanie a zavadzanie  obcanov a volicov v ramci EU. V tom pripade teda ozaj treba vymenit celu jednu generaciu politickych "elit" v statoch tejto uz neomarxistickej a lavicovo liberalnej "demokratickej" spolocnosti :(

• 0

#53 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30473 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 24. October 2017 - 19:28:46

súhlas s obomi, a nebuďte prekvapení.

dobré časy už boli, EU je to, čo je, ale už to preboha nepreháňajme démonizovaním Ruska... zničiť sa stíha európska únia sama, a stíha to aj americká generalita...

úplne vážne už k tomu musím napísať, nie, nepovažujem rusov za nevinných svätcov, ani náhodou, ale čo je moc, je moc.
každý druhoradý usa generál sa každé dva týždne vyjadruje k tomu, ako sa ubrániť vojne s ruskom, každý týždeň článok o tom, čo ovplyvnili zasa rusi, ako sa bude brániť NATO rusom, ktoré hranice ako pred nimi ubrániť, kde čo koho práve zajtra napadnú, koho pozajtra, ... a to je len čerešnička na torte...

pri tom všetkom sajrajte, ktorý okolo nás a po celom svete je... akonáhle sa deje niečo nenormálne v EU, niekto tlačí na niečo, čo občania nechcú a priečia sa prijať,
akonáhle mister Trump spraví nejakú ďalšiu koninu, akonáhle sa hovorí o čomkoľvek, čo je na tomto svete pokazené, okamžite sa vyroja články o tom, že za všetko môže rusko. Vsetky slabosti kohokoľvek sú okamzite prekryté akýmikoľvek správami, len nech tam figuruje rusko.

nepreceňujme ho, nepodceňujme, to v žiadnom prípade, buďme ostražití, dnes musíme byť ostražití ale na každú stranu, vlastne ako vždy doteraz, ale nepreceňujme... zvládame si nasr.ť do hniezda aj sami.

tu je občan dokonale v opozícii - pozrime na to naopak: nie rusko masíruje mozgy občanom, mozgy občanom masírujú médiá a podivní republikánski generáli a novinári kdejakého rangu - niekedy to vyzerá tak, že nedostanú odmeny, keď nenapíšu článok o ruskej hrozbe.
kto sa okolo seba pozerá dlhé desaťročia a otvorenými očami, vidí tú hrozbu kdekade... a stále sofistikovanejšiu, svet sa pomaly vyrovnáva, už nie len jedna krajina udáva ten správny tón.

dokonale to začína pripomínať vtip, ktorý na tento antiruský boom uverejnili jedny nekonšpiračné (nie naše) médiá pred pár mesiacmi:
Putin za stolom, prinášajú mu správu, pýta sa: Pani Trumpová je tehotná? a otec som len ja, alebo celé Rusko?
  • 0

#54 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6659 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 25. October 2017 - 13:56:59

game, nejde o demonizovanie.  To ze rusko aktivne podporuje vsetko co oslabuje EU je fakt,    a druhym je to ze nas to ohrozuje viac ako francuzsko ci nemecko,  Rozpad EU vytvori vakuum kde rusko dufa ze obnovi svoj vplyv.   A to ze plati Kotlebu je takmer iste a ze prispieva Sulikovi je pravdepodobne.   Nie su to ruski agenti ale ich cinnost je skodliva pre EU a prospesna pre Rusko. 

Toto je ta zmena geopolitickej situacie,  pre ktoru su dnes aktualne ruske hrozby.   

A my nie sme nezaujati pozorovatelia,  my sme ti co su takymto vyvojom v ohrozeni. 

A k pudom,   donedavna platilo ze extremne nazory boli skutocne okrajove a to ze niekto chcel pozabijat ciganov ci moslimov  priznal tak maximalne v krcme ale vedel ze sa to nema hovorit nahlas a tak sa spraval "politicky korektne".  Socialne siete to zmenili, dnes sa kazdy extremny nazor stava lajkovanym, zrazu je to cool a in,  citia podporu a uz sa za to nehanbia.    Pouzivat to v kampani uz zrazu nie je stigma ale sposob ako ziskat volicov.   Prezivame navrat k priamej demokracii a nie je to nic  pekne.  

Psychologovia dobre vedia ze kolektivny rozum je lepsi ako individualny ale ked sa to zmeni na dav tak je to hlupejsie ako jedinec. 

• 0

#55 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 25. October 2017 - 15:42:37

tyso
A platí Putin aj Merkelovú? Veď práve ona rozvracia EÚ najviac..
  • 0

#56 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6659 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 25. October 2017 - 15:51:15

alamo,  to si myslis vdaka trolom :).  Alebo okrem fobie  z migrantov mas aj nieco konkretne ? 

• 0

#57 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30473 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 25. October 2017 - 18:14:02

tyso,

veď tam píšem, že nekreslím okolo hláv rusov svätožiaru, a píšem tam ešte kdečo, čo z nich nerobí klan svätého petra...

ovšem - že platí kotlebu je takmer isté, že platí Sulíka je pravdepodobné, ako píšeš, že siahli do amerických volieb je zrejme blízke pravdepodobnosti, riadia Trumpa a jeho klan je vyšetrované kdejakými výbormi, že Merkelovej vnukli predstavy svatej jany z arku, je možné,  že ovplyvňujú spitú hlavu Junckera je takmer isté... trt, oni zvládajú volov zo seba robiť aj sami.

že páni Zeman a Čarnogurskí sú ich priaznivci, je ovšem isté... lebo to povedia nahlas a bez príkras.

všetko je takmer isté, pravdepodobné, zrejme, asi, vyšetrovanie američanmi doma nekončí odkedy skončili voľby, dokázané nie je nič, čo robia zatiaľ slávna CIA a všetky tie draho platené rozviedky a bezpečnostné aparáty? ruskí trolovia, jo, ruskí hackeri, áno, vieme. ja predsa nehovorím, že neexistujú a že nič nerobia. určite robia, rovnako ako americkí, ako kórejskí, ako iránski a všetci čo majú nejaké maslo na hlave. a to má kdekto.

ale je toho nadmieru, médiá by mohli trochu pribrzdiť v písaní nezmyslov a nedokázaných dohadov a pravdepodobností a kdejaké generality s ťažkými náplecníkmi rovnako, lebo

hovorím len toľko, že je toho priveľa. keď som pred pár dňami zasa čítala, ako jeden z ďalších príkras Pentagonu vie presne, o čom premýšľa Putin, keď večer líha do postele, už toho bolo tak akurát.

začína to vypadať ako ten vtipkársky plavec, čo toľkokrát zo srandy kričal pomoc, že keď pomoc potreboval, nikto nereagoval.

ten koniec je ako píšeš: dnes je internet, a hovorím furt a všade, že v rukách debilov je internet nebezpečný, priama demokracia v domácnosti bydlenky a ožrana, čo predtým papuľoval nanajvýš v tichosti v krčme... dnes založí skupinu a lajkuje o dušu tie najväčšie nezmysly, nerozmýšľať je vždy ľahšie ako myslieť. a používať vlastný rozum, ktorý tam ani nie je, je katastrofa.

• 0

#58 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6659 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 25. October 2017 - 18:42:59

game ja neobhajuejm blaznov ani v amerike,   je ale pravda ze rusi zautocili v kyberpriestore pri volbach v amerike a to  celkom logicky vzbudilo vasne.  Hlavne preto ze to bolo uspesne.     A ja tiez pisem ze neverim ze Kotleba je rusky agent,  ale to ze ho platia preto ze je to uzitocne pre nich, a ich zaujmy su presne v protiklade s tym co su nase.     Sme dnes v nestabilnej dobe ked rozum ako keby nemal sancu. 

• 0

#59 Tono

Tono

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2790 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 25. October 2017 - 20:05:59

game

Samozrejme, že Rusko už nie je veľmoc, ako bol Sovietsky zväz, počas studenej vojny. Ruská ekonomika je podľa HDP desiatou najväčšou ekonomikou sveta. No aj keď je rozlohou najväčším štátom sveta a má najväčšie zásoby prírodných zdrojov, HDP Ruskej federácie je dnes nižšie, ako má napríklad Francúzko, alebo Brazília a je porovnateľná s HDP Talianska. Technologicky ho už predbehla Čína. Samozrejme Rusko je jadrovou veľmocou a s počtom jadrových hlavíc má porovnateľného súpera iba USA. A to je pre Rusko platforma, na základe ktorej si prisvojuje právo, zasahovať do svetovej politiky rovnako, ako to robí USA. Historické skúsenosti Sovietskeho zväzu z roku 1941 sú stále súčasťou myslenia rusov. Jedine vojenská sila je pre nich argument, „ktorému každý rozumie“. Strata politického vplyvu na Ukrajine a jej potenciálne pripojenie k NATO predstavovalo pre Rusko ohrozenie, pre ktoré neváhalo pristúpiť k anexii Krymu, aj napriek politickým dôsledkom a sankciám, ktoré z toho vyvodili USA a EU. Rusko je ochotné urobiť čokoľvek, aby zabránilo Ukrajine pripojiť sa k NATO a priblížiť jeho základne k ruským hraniciam, ako je to v Lotyšsku, Litve a Estónsku. Cieľom Ruska je samozrejme opak. A ak by bývalé satelity vystúpili z EU, je väčšia pravdepodobnosť, že vplyvom politickej a hospodárskej nestability, ktorá nastane, opustia tieto satelity po čase aj NATO. A rusofili a trollovia, ktorý zahlcujú nenávisťou voči USA diskusné fóra, vidia v Rusku veľkého slovanského brata, alebo jedinú reálnu opozíciu voči USA. Svoju frustrovanosť z neschopnosti uplatniť sa, zvaľujú na kapitalistickú spoločnosť, ktorú si „kľúčmi vyštrngali  študenti" v 1989. Neuvedomujú si, že Rusko už nie je Sovietsky zväz, ale krajina oligarchov, kde fungujú zákony ranného kapitalizmu. Ale pre ruskú propagandu sú užitoční a možno raz budú aj jednou z príčin vystúpenia Slovenska, alebo iných satelitov z EU. Je otázka, či Kotleba je súčasťou tejto propagandy vedome, alebo je iba jej nástrojom?

• 1

#60 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4793 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 26. October 2017 - 07:27:50

Taketo besnenie o podvratnych zivloch a vnutonych a vonkajsich nepriateloch som denne zazival za komunistov a casom mi to pekne zacalo liezt na nervy.....za vsetko vtedy mohli zapadny inperialisti a zakerna politika USA.....aj za to, ze nebolo toal. papiera, kruzok na zaclony, citrusove ovocie(lebo zapadny neludsky kapitalisti ho radsej vysypali do mora, ako by znizili ceny alebo podarovali hladujucim), nebolo stol.oleja, stav. material.....a pod. hovadiny....skratka vzdy sa nasiel vinnik...presne ako teraz. Nikto si ale ani teraz tu neuvedomuje, ze ak by nebola ochota vo verejnosti prijimat "zarucene" pravdive spryvy z ineho, ako domaceho reprezentacneho spravodajskeho zdroja, tak by tzv."vonkajsi" nepriatel nemal sancu uspiet? Preco ma tu sancu?....to je dolezitejsie, ako ukazovanie na toho "nepriatela" ....ci nie? 

Na druhu stranu si aj treba priznat, ze taku istu "podkopavaciu" cinnost vykonava smerom von aj EU resp. USA....vid slavnu arabsku jar a tu mame teraz nasledky. Tak isto svoju cinnost predvadzaju v Rusku a tam sa to akosi nechyta....alebo ano a Putin a spol. to asi ignoruju...teda sudiac podla reakcii co su mi zname. A tiez aj veduci politici v EU sa tiez snazia obchadzat sankcie voci Rusku a nejakym sposobom sa dostat na ich trh....podla tysa sa tomu vravi politicka korektnost....na verejnosti tak a v pozadi inak :(  som s toho totalne znechuteny a viditelne nie iba ja......

• 1

#61 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 26. October 2017 - 15:02:43

Mám problém..
Na rozdiel od tysa..
Nemôžem o svojich politických názoroch povedať že sú tie "jediné správne".. Ani neverím tomu že by väčšina ľudí bola "šťastná", keby podľa nich mali ľudia žiť..
  • 0

#62 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30473 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 26. October 2017 - 15:10:55

trochu som sa v tom stratila - keby mali žiť podľa tvojich názorov, alebo podľa svojich názorov?

niekomu stačí málo, a je presvedčený, že jeho názory sú jediné správne - potom mu stačí spoločnosť rovnakých tričiek a je šťastný.

• 0

#63 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 26. October 2017 - 15:19:44

game
Ja si myslím že nijaké "skutočne správne" politické názory.. Jednoducho neexistujú..
Bolo by pekné keby každý mohol žiť podľa svojich názorov..
To však nie je v "spoločnosti" možné..
  • 0

#64 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6659 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 26. October 2017 - 15:25:11

alamo,   ked nie su spravne tak ich zmen :).    Ale inak,  ja si samozrejme myslim ze moje su spravne, inak by som ich neobhajoval.   Ale je pomerne siroke spektrum nazorov kde sice nesuhlasim ale respektujem ze su legitimne.   To su otazky kde sa bavime o daniach, miere solidarity, regulaciach,  legalizacii drog atd.   Tu kazdy nazor ma svoje pre a proti,  a chapem ze preferencie ludi sa mozu lisit.

Ale su hranice kde odmietam ich legitimnost,   specialne zakony pre romov (moslimov alebo cyklistov), debaty o zabijani ludi, nasilnej sterilizacii atd.    To je mimo hranic kde verim v diskusiu a demokraciu,   ak niekto ide za tuto hranicu, tak nemam ziadne pochybnosti ze obecna diskusia je nezmysel.  Mozno sa da zmenit par jednotlivcov ale aj o tom pochybujem.

A potom su nazory legitimne ( napriklad odchod z EU, NATO atd ) ktore povazujem za vyslovne skodlive a nebezpecne.  A hovorim to nahlas,     neushlasim s tvrdenim ze vsetky nazory su rovnake a mame ich tak brat,  s hlupostou treba bojovat aj ked sa neda vyhrat. 

Ale neviem co chces povedat tym ze nemozes zit podla svojich nazorov ? Ak tvoje nazory zahrnaju trestne ciny, tak nie ale inak obsahom slobody je aj pravo omylu a zlych rozhodnuti.

• 0

#65 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3132 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 26. October 2017 - 20:23:29

S nazormi je to dnes lahke, Clovek casto este ani nevie o co ide a uz ho nutia mat na to nazor..

..a tak si zijeme medzi nulami , ale zato s nazormi.

Mat na nieco iba tak nazor je to posledne, co by som chcel.

• 0

#66 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4793 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 27. October 2017 - 07:58:39

Bolo by pekné keby každý mohol žiť podľa svojich názorov..
To však nie je v "spoločnosti" možné..

Ja si myslim, ze ak by kazdy mohol zit podla svojich nazorov, tak by nastal totalny chaos a anarchia, co v ponimani fungovanie dnesnej spolocnosti nie je mozne.......ale vsetko je mozne postupne, pretoze aj tie dnesne normy-predpisy-zakony su vlastne iba nazory niekoho ineho pretavene do suboru noriem-predpisov-zakonov a tieto sa menia v case a vyvoji spolocnosti, takze mozno o par desatroci sa aj tvoj nazor vmontuje do nejakej normy-predpisu-zakona a budes v analoch dejin, ako  bojovnik za nazor.... :)

alamo,................

.......................Ale neviem co chces povedat tym ze nemozes zit podla svojich nazorov ? Ak tvoje nazory zahrnaju trestne ciny, tak nie ale inak obsahom slobody je aj pravo omylu a zlych rozhodnuti.

obsahom slobody je aj sloboda myslenia......teraz sa za to odvzdavala nejakym "slobodne mysliacim" Sacharovova cena.....paradoxne ale u teba uz aj slobodne myslenie  je negativum a nebezpecim pre ostatne slobody.... :(

S nazormi je to dnes lahke, Clovek casto este ani nevie o co ide a uz ho nutia mat na to nazor..

..a tak si zijeme medzi nulami , ale zato s nazormi.

Mat na nieco iba tak nazor je to posledne, co by som chcel.

Nejako sa to hodi na spravanie celej medialnej sfery a tiez politologov, sociologov a roznych statistov, komentatorov udalosti a pod......maju nazor na nieco a nutia verejnost, aby ich  nazor  prijala za svoj....s toho je potom vysledny efekt ten, ze spolocnost nema vlastny nazor, ale nazor tejto balamutiacej skupiny manipulatorov .......  :)  ....ci nie?

• 0

#67 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6659 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 27. October 2017 - 08:48:32

informator, slobodne si mozes mysliet aj to ze 1+1 je 3, bude to slobodne, nezavisle ale to na tom  ze to je hlupe nic nezmeni.   Bez toho aby si slobodne myslenie korigoval rozumom to dopadne rovnako.

• 1

#68 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4793 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 27. October 2017 - 10:10:43

Nebudem komentovat o tvojom priklade o slobodnom mysleni, ale v podstate slobodne myslenieje, ako som uz napisal hore vyssie, je potencionanou hrozbou pre dalsie slobody....na to si netrufnes slobodne odpovedat?

A to korigovanie  slobodneho myslenia rozumom je akoze navod na zabetonovanie "stavajuceho"?

• 0

#69 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 27. October 2017 - 10:24:38

informator, slobodne si mozes mysliet aj to ze 1+1 je 3, bude to slobodne, nezavisle ale to na tom  ze to je hlupe nic nezmeni.   Bez toho aby si slobodne myslenie korigoval rozumom to dopadne rovnako.

Jejda..
tyso ty naozaj považuješ "slobodnú myseľ" za opak "rozumnej mysle"?
Čo ja viem tak v praxi to väčšinou býva naopak..
To štát obvykle vyhlási zákonom že napríklad "1+1=3", a slobodne mysliaci občan presvedčený že "1+1=2" a dokonca šíriaci túto ideu medzi spoluobčanov sa stáva "ideozločincom".
  • 0

#70 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7109 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 27. October 2017 - 13:19:11

...
  • 0

#71 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3132 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 27. October 2017 - 13:41:11

Nejako sa to hodi na spravanie celej medialnej sfery a tiez politologov, sociologov a roznych statistov, komentatorov udalosti a pod......maju nazor na nieco a nutia verejnost, aby ich  nazor  prijala za svoj....s toho je potom vysledny efekt ten, ze spolocnost nema vlastny nazor, ale nazor tejto balamutiacej skupiny manipulatorov

-ako nutia?

-ty si myslis, ze existuje bezny clovek s vlastnym nazorom? 

• 0

#72 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6659 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 27. October 2017 - 15:45:04

alamo, jasne aj to sa deje.  Ale castejsie je prave ze volici maju divne nazory a politici ich potom radi realizuju

• 0

#73 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30473 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 27. October 2017 - 17:45:51

dead, samozrejme že existuje kdekto s vlastným názorom.

kdekto ten svoj názor považuje za vlastný, a je spústa ľudí, ktorí ten vlastný názor majú, je ich spústa, ktorí cudzie názory prijímajú za vlastné, je ich hromada, ktorým sa lepšie prejavujú a prezentujú názory v mase s inými podobnými názormi...

bez ohľadu na to tí ľudia pokladajú vlastné názory za vlastné názory.

nemôžeš povedať, že neexistuje nikto s vlastným názorom, pretože to takto nie je pravda.

každý nosí v hlave mozog, aj keď maličký či domýlený či akýkoľvek, a mozog tvorí názor - či ovplyvnený, na tom pri tom nezáleží, pretože vieme, ako to funguje s názormi v skutočnosti.

v skutočnosti je každý názor niečím ovplyvnený... záleží od človeka, jednotlivca, samostatnej osobnosti a masy...

kým nebol internet, videli sme len špičku názorového ľadovca. čím viac internet, tým viac desia jeho hĺbky - aké názory má kdekto. a každý má svoje názory, nemýľme si to s tým, že sa niekto dá opantať akoukoľvek skupinou a preberá jej názory - keď ich preberie, už sú to jeho názory.

• 0

#74 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7109 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 28. October 2017 - 07:09:15

si predstav, ze k volbam budu pravidelne chodit iba skalny volici stran

Co su to skalni volici? Kazda strana moze prichadzat aj nadobudat volicov. Aj tych "skalnych". Strany musia splnit nejake kriteria aby sa do parlamentu dostali, vitazna strana musi vediet s inymi uzavriet koaliciu. Takze aby doslo k nejakemu zakonzervovaniu stavu, je utopia.
  • 0

#75 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4793 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 28. October 2017 - 08:45:52

-ako nutia?

-ty si myslis, ze existuje bezny clovek s vlastnym nazorom? 

ako nutia?..........to je ponechane na odbornost "nutitela" a vdaka tomuto masirovaniu "odbornikom" ponukania nazorov, je mozne predpokladat, ze ozaj neexistuje bezny clovek z vlasnym nazorom...takze suhlasim s tebou.

Ale castejsie je prave ze volici maju divne nazory a politici ich potom radi realizuju

...a vdaka tomuto tvojmu konstatovaniu, je cena za slobodne myslenie? Tak ten Sacharov je pekne zdevastovanou entitou...ci nie?

Co su to skalni volici? Kazda strana moze prichadzat aj nadobudat volicov. Aj tych "skalnych". Strany musia splnit nejake kriteria aby sa do parlamentu dostali, vitazna strana musi vediet s inymi uzavriet koaliciu. Takze aby doslo k nejakemu zakonzervovaniu stavu, je utopia.

Je utopiou, ked sa x pocet opravnenych volicv (70%?)rozhodne "volebne strajkovat" a x pocet volicov zo stavajucich 30%  pride k urnam a da svoj hlas (70%?) jednej strane....co sa tak potom dostane do parlamentu? Myslim pocet poslancov s tej ktorej strany.

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: protest, nesúhlas, občan nesúhlasí s vládou, politické hry