Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Istanbulský dohovor

rodová rovnosť;násilie;gender

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 456 príspevkov

#26 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6490 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 20. February 2018 - 14:57:17

ja som sa nijako zvlast nezaujimal o istanbulsky dohovor.  Je to mozno tym ze v mojom okoli sa zeny nebiju.  Bral som skor ako agendovu vec, nijako zvlast nepomohajacu ale ani neskodiacu. 

http://mepoforum.sk/...enie-dokumentu/

Mozete mi vysvetlit preco je to taky problem ?  V com je dolezite  alebo naopak rizikove jeho prijatie ?

• 0

#27 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30339 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 20. February 2018 - 17:44:50

tak úplne jednoducho?

dôležité je preto, aby sa ujednotilo, že áno, tento problém existuje všade. nie v každej rodine, ale je častejší a je v celom šírom regióne, a môže sa ujednotiť trebárs postup proti nemu... tak úplne jednoducho a polopatisticky:

napríklad konkrétne u nás bolo v posledných rokoch zopár prípadov, kde ženy nabrali odvahu a udali svojich tyranov polícii, pre políciu to bola rodinná komédia, urobili maximálne bububu, a skončilo to tyranom vystrieľanou rodinou, zastrelenou manželkou, bývalou manželkou a kdečím...
postup polície sa po tom trochu skoordinoval, ale napríklad sa našla dedina, pred pár rokmi, kde nechceli, aby sa u nich otvoril domov pre týrané ženy a deti, lebo v tom videli možno ruku diabla či koho, nič zlé do svojej milovanej dediny nechceli.

a tak a podobne...

v čom je rizikové:

naši cirkevní a ultrakonzervatívni potentáti na čele s pánom Zvolenským protestujú proti tomu, že sa v dohovore spomína slovo "rod".

tohto sa naposledy ujal pán farár Kuffa, robil sériu kázní či prednášok či nazvime to ako chceme, kde začínal tým, že on tým, že prednáša proti Istanbulskému dohovoru, neskutočne riskuje minimálne svoju slobodu, a možno aj život.... pekne zrozumiteľne, aby to každý pochopil, porozprával, ako mu prekáža slovo "rod", mimochodom, týchto jeho kázní na túto tému je plný YT, každý si môže vypočuť, aké riziká vidí majster Kuffa v ratifikovaní Istanbulského dohovoru - také, že EU pracuje na tom, aby sa rozpadla tradičná rodina,  že to sa štát bude miešať do rodín, že ..... úplne ten istý text, ako pred neblahým nevydareným referendom.

páni ako Kuffa, Chromík, Zbinovský - hovorca antikampane s názvom Slovenský dohovor za rodinu.... tak zblbli ľudí, že si prvých 1500 vyšlo v Tvrdošíne vrátane žien na pochod proti tomu, aby bolo podpísaný nejaký protokol či dohovor či čokoľvek, aby sa dalo jednotne postupovať proti týraniu žien....

lebo - napríklad Erik Zbinovský sa nechal počuť:

„Štát nemá právo miešať sa do toho, ako si muž so ženou rozdelia úlohy v rodine. Štát tu nie je na to, aby odstraňoval zvyčajné úlohy mužov a žien založené na tradícii, to je sociálne inžinierstvo"

takže... tradícia, keď mám chuť, zmlátim a znásilním ženu, psychicky zdeptám, decká si budú niesť spomienky celý život, ale čistá tradícia. asi takto.

Konzervatívci majú výhrady aj voči tomu, že dokument používa slovo „rod“ a nie slovo „pohlavie“. Prvý termín totiž označuje súbor spoločenských rolí primeraných pre ženy alebo mužov, druhý termín zasa označuje biologické vlastnosti človeka.

https://dennikn.sk/1...asiliu/?ref=tit

ovšem keby to nebolo slovo rod, tak sa chytia niečo iného, čohokoľvek, ako sú títo páni zvyknutí, len nech to hodne postraší chudákov ľudí, ktorí nikdy neprečítali z dohovoru ani čiarku.

• 0

#28 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4690 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 20. February 2018 - 19:04:26

Nevymyslaj si hluposti. Nikto nikde netvrdil, ze sa tu ide dosiahnut "stav nenasilia".

tak co riesi tento dokument...lebo nenachadzam suvis.....

kontext. milý informator. kontext, ale keď nerozumieš,  vysvetlím:  tie dezorientované ženičky zblbnuté účelovými prednáškami a mlátené manželmi - tie aj. tie, ktoré nechápu, že ten dohovor nie je len panské huncútstvo a hra na nejaké rodové slovíčkarenie, ako im to predkladá pán farár v kostole, ale ochraňovať má aj ich, tam na pochodoch s ich zhlúpnutými dezinformovanými hlavinkami.

ja ale nie som zvedavy na "tie zenicky", ale mna zaujma ten, kto nie je uvedeny pod oznacenim (tvojim) slovkom "aj"....tak komu este pomaha?....

ja som sa nijako zvlast nezaujimal o istanbulsky dohovor.  Je to mozno tym ze v mojom okoli sa zeny nebiju.  Bral som skor ako agendovu vec, nijako zvlast nepomohajacu ale ani neskodiacu. 

http://mepoforum.sk/...enie-dokumentu/

Mozete mi vysvetlit preco je to taky problem ?  V com je dolezite  alebo naopak rizikove jeho prijatie ?

game sem dala svoj pohlad na tento "prevratny dokument", s ktorym ja nesuhlasim, lebo za vsetkym vidi iba posobenie fararov, no pokial mam informacie, tak su proti tomuto dokumentu aj ateisti, takze tu vobec nejde o nejaky boj medzi "tmarmi" fararmi a "osvietencami" ateistami...

Zastancovia-aktivisti tohoto dohovoru stale pretlacaju problematiku tyrania zien a ten, kto nesuhlasi s Istanbulskym dohovorom (ID), teda automaticky suhlasi s tyranim zien.....toto moze tvrdit iba dezorietovana cast populacie :(

• 0

#29 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6490 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 20. February 2018 - 19:57:51

ok, a s cim presne nesuhlasis ?

Na prvy pohlad sa predsa tyka skor tradicnych muslimskych krajin,  ani na orave nie je zvykom zeny mrzacit nutit ich do manzelstva ci nutit ich na potrat.  Mozno je zvykom ich sem tam strieskat ale nastastie sa ani toto nepovazuje za uplne normalne.

A to ze stat by mal zabezpecit krizove centra ? Ved tie uz bezne su,  mozno nie na orave ale v mestach ano. 

V com je ten zasadny problem aby to vyvolalo takyto odpor ?  A kedze v ID ide prave o tyranie zien   tak skus to rozviest.    Alebo je problem ze sa tam hovori aj o diskriminacii zien ? Ale na slovensku mam pocit ze ani toto uz snad nie je problem,  tu uz vacsina populacie nepochybuje o tom ze zena je rovnopravna.    ID by snad bol problem v 19 storoci ale dnes ja nechapem ake vasne to vzbudilo.

• 0

#30 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4690 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 20. February 2018 - 20:45:04

Kedze pises ze sa na prvy pohlad sa spor tyka moslimskych krajin, tak z akeho dovodu sa to potrebuje ratifikovat aj v nasom priestore?.....ako tiez pises, tak tu su vlastne dodrzane vsetky podmienky na boj proti tyraniu...nielen zien, ale aj ostatku populacie a tym mam na mysli aj zvierata......pravo je u nas vzdy na strane poskodeneho a k tomu sa vytvaraju aj podmienky na minimalizovanie a riesenie nasledkov podobneho spravania sa k niekomu (tyranie a veci podobne)....ked je teda toto zapracovane v zakonoch, tak mne osobne vychadza ze je to iba snaha o zavedenie genderu do spolocenskeho zivota a to je moj problem s odsuhlasenim tohoto tzv."antidiskriminacneho" dokumentu, ktory sa obhana aj diskriminaciou zien....ja ale aj s tymto mam problem....podla coho sa posudzuje disriminacia neznejsej casti populacie a v com sa hlavne prejavuje?.....pred zakonomm su rozdiely a tresta sa podla toho ci je zena a ci je muz?...ak by bolo v tom dokumente napisane, ze tento dokument je platny iba pre krajiny kde "hraju zeny druhe husle", tak mozno by som akceptoval jeho ratifikaciu aj u nas....samozrejme pokial sa jedna o diskriminaciu zien alebo ich tyranie...co sa ale moze diat aj v opacnom garde :)

• 0

#31 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3100 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 20. February 2018 - 20:50:53

tak co riesi tento dokument...lebo nenachadzam suvis.....

Nic v zlom, ale mne sa zda, ze suvis uz nenachadzas coraz castejsie

Ani 440 paragrafov v trestnom zakone tu nemame preto, aby nebola kriminalita. 

• 0

#32 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6490 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 20. February 2018 - 21:15:56

este raz, aky je teda problem? diskriminacia? a skutocne si cital id? dal som linku na slovensky preklad.
  • 0

#33 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4690 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 20. February 2018 - 21:48:38

Ani 440 paragrafov v trestnom zakone tu nemame preto, aby nebola kriminalita. 

znovu sa pytam....co riesi ten dokument tzv. Istanbulsky dohovor?....ved hore sam pises, ze tu mame x paragrafov v trestnom zakone a kriminalita prekvita...ale na druhej strane sa zasa odhalena kriminalita tresta podla danych zakonov...a nieco podobne je to aj v pripade zakonov o tyrani, ktore sa tiez aplikuju podla previnenia....takze co riesi ID?

este raz, aky je teda problem? diskriminacia? a skutocne si cital id? dal som linku na slovensky preklad.

nie diskriminacia....hoci nemam sajnu co mas touto otazkou na mysli....u nas mame uzakonenu diskriminaciu ci povolene tyranie?...lebo ak nemame, tak naco je dobry ID ratifikovat?.....mohol by si odpovedat?.....vdaka....

• 0

#34 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6490 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 21. February 2018 - 00:32:02

ja tu nebranim id, ale nejake drobne zmeny prinasa. to co nechapem je ta sialena snaha bojovat proti.
moja teoria; ide o ideologiu. konzervativci ziadaju zenu aby ostala v manzelstve aj ked je manzel nasilnik a alkoholik. liberali v takom pripade podopruju odchod. preto vam vadi vsetko co takej zene ulahcuje odchod. v tomto vsak prehrate, nastastie
  • 0

#35 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4690 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 21. February 2018 - 11:23:34

tvoja teoria je vystrel do tmy....zachytil si niekde ze nejaky konzervativec ziada to, co ty popisujes?....mozno nejaky sialeny anarchista, ktory vychadza z nejakej liberalnej prirucky, ale urcite nie konzervativec.....to len na okraj.

A z toho dohovoru mne napr. vadi toto.....clanok 3 pism. c)   ID.............1clanok 2 ods. 1) ID...........naco su potom  taketo veci v tomto dohovore?.....co ma toto spolocne s tym, co ty kritizujes (akesi zabetonovanie tyranie na osobach)  a je to (podla teba) snaha konzervativcov?    

• 0

#36 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3100 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 21. February 2018 - 12:10:01

znovu sa pytam.

a ja znovu odpovedam, zjednocuje postupy statov v boji proti proti nasiliu na zenach

K tomu clanku 3 dohovoru. Hned nizsie mas napisane "Vymedzenie pojmov -na ucel tohto dohovoru"

• 0

#37 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6490 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 21. February 2018 - 18:55:51

informator priznavam ze hladam utajene motivy, kedze tie verejne su tak stupidne ze neverim v ich uprimnost. napriklad teba podozrievam z toho ze si ani nevedel o com je id a len si bol proti. Aj teraz nemas normalne namietky, ak nejaky medzinarodny dohovor nema ziadne negativne dopady na nas, tak ide o deklaraciu a moze ti byt ukradnuta. To sotva moze byt dovod na boj biskupov proti nemu. A iny rozumny dovod nedavas.
  • 1

#38 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4690 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 21. February 2018 - 22:21:27

a ja znovu odpovedam, zjednocuje postupy statov v boji proti proti nasiliu na zenach

K tomu clanku 3 dohovoru. Hned nizsie mas napisane "Vymedzenie pojmov -na ucel tohto dohovoru"

to zjednotenie nechapem....to akoze nie sme slobodnym statom a musime mat medzinarodne ratifikovany manual, ako a co treba robit?  

A ten clanok tri je v poriadku?.....je v nom uvedene.....pojmom rod sa rozumie subor spolocnostou vytvorenych roli, vzorov spravania, cinnosti a atributov, ktore dana spolocnost povazuje za primerane pre muzov a zeny.

Podla mna tento clanok je v rozpore z Rimskym statutom, ktory zakazuje-neumoznuje oddelenie pojmov pohlavie a gender. Podla tejto definicie to vyznieva, ze nie je mozne, aby bol niekto vo vyzname slova pohlavie, ale mohol by si "navolit" stat sa zenou alebo nejakym inym rodom v chapani slova gender.

informator priznavam ze hladam utajene motivy, kedze tie verejne su tak stupidne ze neverim v ich uprimnost. napriklad teba podozrievam z toho ze si ani nevedel o com je id a len si bol proti. Aj teraz nemas normalne namietky, ak nejaky medzinarodny dohovor nema ziadne negativne dopady na nas, tak ide o deklaraciu a moze ti byt ukradnuta. To sotva moze byt dovod na boj biskupov proti nemu. A iny rozumny dovod nedavas.

Dohovor raDy Európy

o prEDcháDzaní násiliu

na žEnách a DomácEmu

násiliu a o boji

proti nEmu

https://rm.coe.int/168046fc88

....oficialna stranka a nic o nejakom rodove rovnosti....preco asi?.....

taktiez tu........

https://www.zenyvmes...ne-body-a-cisla

aj tu......

http://www.changenet...ampane&x=807417

a teraz aspom nejake ozrejmenie zatajovaneho(?) znenie ID, ktory neriesi iba tyranie niekoho niekym, ale sa zaobera ID obsirnejsie...

http://fvo.sk/wp/?m=201312

...snazi sa analyzovat ID.....kazdy nemusi s tymto suhlasit, ale za to sa nevedie trestne stihanie...myslim za nazor....zatial to tak je :)

• 0

#39 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3100 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 21. February 2018 - 22:38:07

A zasa sa budem opakovat a druhykrat zvyraznovat.

V dohovore sa pise:
"Vymedzenie pojmov -na ucel tohto dohovoru"

Rimsky statut bol ratifikovany v roku 1998 a pise sa tam: 
"Na účely tohto štatútu sa termín "pohlavie" chápe ako termín poukazujúci v spoločenskom kontexte na obe pohlavia, mužov i ženy."

Ak tomu nerozumies, tak nemam o com.

• 0

#40 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3100 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 22. February 2018 - 20:49:47

Takze pokial bude Fico premierom, dohovor nepodpise, Povedal tiez nieco ako "som proti nasiliu na zenach, ale..". To, ze bude iniciativu torpedovat SNS sa dalo cakat a to, ze Most bude mlcat tiez. Slovensky taliban sa skratka vracia spat na svoje pozicie. Dobrou spravou pre nich je, ze na svojej strane maju oportunistickeho premiera :)

• 1

#41 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30339 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 22. February 2018 - 21:02:14

dnes mám výnimočne zlý a boľavý deň a som zrejme vymätená, aj som, ale čím viac toto čítam, tým menej chápem, čo to vlastne a prečo majster Fico odmieta podpísať

https://domov.sme.sk...re.html?ref=trz

teda:

V dohovore sa píše, že "zmluvné strany prijmú potrebné opatrenia na účel podpory zmien v spoločenských a kultúrnych modeloch správania sa žien a mužov s cieľom odstrániť predsudky, zvyky, tradície a všetky ostatné zvyklosti, ktoré sú založené na myšlienke podradenosti žien alebo na stereotypných roliach žien a mužov.“

"Vyvoláva to pochybnosti, je to v rozpore s ústavou," povedal Fico.

?!

• 0

#42 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3100 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 22. February 2018 - 21:06:18

Tomu celkom dobre rozumiem, podla premiera je predstava, ze zena ma byt uviazana na retazi v kuchyni nasim kulturnym dedicstvom a to si mame chranit :)

Ja zasa nerozumiem tomu, preco by to malo byt v rozpore s ustavou.

• 0

#43 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30339 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 22. February 2018 - 21:10:12

veď to to to... čo je tam konkrétne v rozpore s ústavou?

že cieľom ID je "odstrániť predsudky, zvyky, tradície a všetky ostatné zvyklosti, ktoré sú založené na myšlienke podradenosti žien alebo na stereotypných roliach žien a mužov.“?

• 0

#44 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3100 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 22. February 2018 - 21:14:28

ak uz je nieco v rozpore s ustavou, tak je to Ficova predstava

Čl. 12

(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú
neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.
(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez
ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie,
národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod
alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo
znevýhodňovať.

• 0

#45 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6490 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 22. February 2018 - 22:16:53

zahmlieva ako informator, ficovi to je zjavne jedno ale nechce si pohnevat kuffu a spol. a uprimne zase nejde uzakonit ze sa zeny mozu bit, len na slovensku este bude trvat kym sa informatorovia dostanu do 20 storocia. ale uz neziadaju upalovat bosorky, pokrok teda mame
  • 0

#46 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3100 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 22. February 2018 - 22:37:59

Tiez si myslim, ze Fico iba sklonil hlavu pred hysterickym krikom, ta agenda ho nezaujima.

• 0

#47 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4690 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 23. February 2018 - 20:25:13

A zasa sa budem opakovat a druhykrat zvyraznovat.

V dohovore sa pise:
"Vymedzenie pojmov -na ucel tohto dohovoru"

Rimsky statut bol ratifikovany v roku 1998 a pise sa tam: 
"Na účely tohto štatútu sa termín "pohlavie" chápe ako termín poukazujúci v spoločenskom kontexte na obe pohlavia, mužov i ženy."

Ak tomu nerozumies, tak nemam o com.

A v com mas problem?....v Rimskom statute sa pise ine a v ID ine....mam mysli urcovanie pohlavia......prinajmensom to nie je v ID jednoznacne napisane a tym padom sa to moze "prkrucat" podla nalady zainteresovaneho resp. advokatov...skr. nejednoznacnost a tak  si to moze vylozit cela justicia. Dost na to aby nastal chaos vo vyklade....alebo nema mat sudna moc presne urcene pravidla na vyklad  zakona?....

ak uz je nieco v rozpore s ustavou, tak je to Ficova predstava

game, tyso

Iba zastancovia anarchie mozu takto poukazovat na to, ze co je mozno v rozpore s ustavou SR v ID....je to jasne aj strycovi Marcinovi a vy tu mate s tym problem? :)

Fico a aj Danko predsa nikde ani slovkom nepovedali a ani sa nezamysleli nad tym, ze by mohlo byt mozno protiustavne to, co je v ID popisane na ochranu tyranej osoby...ale je to cast o akychsi stereotypoch v rodinach a rode.....je to popisane vseobecne a teda neadresne.

• 0

#48 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3100 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 23. February 2018 - 20:49:51

A v com mas problem?

Problem je v tom, ze ty mas problem s porozumenim pisaneho textu. Vyssie som ti uz dvakrat zopakoval, ze tebou spomenuty clanok 3 dohovoru iba vysvetluje pojmy, ktore su v nom dalej spomenute.

Článok 12 Všeobecné záväzky
1. Zmluvné strany prijmú potrebné opatrenia na účel podpory zmien v spoločenských a kultúrnych modeloch správania sa žien a mužov s cieľom odstrániť predsudky, zvyky, tradície a všetky ostatné zvyklosti, ktoré sú založené na myšlienke podradenosti žien alebo na stereotypných rolách žien a mužov.
2. Zmluvné strany prijmú potrebné legislatívne a iné opatrenia, aby predišli všetkým formám násilia v rámci rozsahu pôsobnosti tohto dohovoru páchanému akoukoľvek fyzickou alebo právnickou osobou.
3. Akékoľvek opatrenia prijaté podľa tejto časti vezmú do úvahy a uspokoja špecifické potreby osôb zraniteľných na základe osobitných okolností, a taktiež umiestnia ľudské práva všetkých obetí do centra týchto opatrení.
4. Zmluvné strany prijmú potrebné opatrenia na účel motivácie všetkých členov spoločnosti, hlavne mužov a chlapcov, aby aktívne prispievali k predchádzaniu všetkým formám násilia v rámci rozsahu pôsobnosti tohto dohovoru.
5. Zmluvné strany zabezpečia, aby kultúra, zvyk, náboženstvo, tradícia alebo takzvaná „česť“ neboli považované za ospravedlnenie akýchkoľvek násilných činov v rámci rozsahu pôsobnosti tohto dohovoru.
6. Zmluvné strany prijmú potrebné opatrenia, aby propagovali programy a aktivity zamerané na emancipáciu žien.

Co je popisane vseobecne a neadresne? A co je na tomto v rozpore s ustavou?

• 0

#49 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4690 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 23. February 2018 - 22:05:24

Tak vidis a je tu problem......ja si to vysvetlujem inak a ty onak.......co asi by robil obhajca a nasledne sudca ked by "davali" veci na poriadok podla prava-zakona..... :(

a este som zabudol dolozit toto....

http://zahranicni.eu...nekdo-osahaval/

....ratifikovali ID a nejako sa im to tam aj rtak vymklo z ruk...preco asi?....hlavne ze tam rozkvita "inakost" zo svojimi zakonnymi narokmi a zeny sa tesie ochrane asi iba na papieri...tak by to malo byt aj u nas?....

• 0

#50 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3100 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 24. February 2018 - 13:00:52

Zhrnme si, co si ponukol v tejto teme na margo ID.

Najprv to bolo podla teba moralny paskvil, potom ti vadila akasi nejednoznacnost pojmu "rod", neskor zasa udajny rozpor s Rimskym statutom a teraz tu davas francuzske statistiky. Francuzsko ratifikovalo dohovor v roku 2014. Mam taky pocit, ze ked ti uz nevadi jedno, zacne ti vadit druhe, lebo proste tak treba.

Mimochodom, u nas tiez prebiehali a prebiehaju prieskumy

Reprezentatívny výskum výskytu a skúseností žien s násilím páchaným na

ženách (VAW) na Slovensku11
Inštitút pre výskum práce a rodiny realizoval v rokoch 2002 a 2008 reprezentatívny
výskum výskytu a skúseností žien s násilím páchaným na ženách na Slovensku, v rámci
ktorého získal údaje od 827 respondentiek vo veku 18 – 65 rokov. Z dopytovania z roku
2008 vyplynulo, že s mimopartnerským sexuálnym násilím malo počas života
skúsenosť 29,8% žien, teda takmer každá tretia. Skúsenosť s partnerským sexuálnym
násilím zo strany súčasného partnera v dopytovaní v roku 2008 deklarovalo 8,6% žien,
zo strany bývalého partnera zažilo sexuálne násilie 25,7% žien, ktoré v čase
dopytovania, resp. v minulosti partnera mali. 
http://www.ceit.sk/I...nym_nasilim.pdf

edit) este text, ktorym Chromik spamuje mailove schranky

Milí priatelia,

zažili sme úspech, ale musíme pokračovať! Predseda vlády Robert Fico dnes vyhlásil, že Istanbulský dohovor odporuje našej Ústave. Pripomenul, že SMER si váži cyrilo-metodskú tradíciu v Ústave SR. Bol to SMER, ktorý prijal novelu Ústavy o manželstve muža a ženy. Oceňujeme jeho jasný postoj. Rovnako ako postoj predsedu poslaneckého klubu Slovenskej národnej strany Tibora Bernaťáka, ktorý dnes žiadal späťvzatie podpisu pod Istanbulským dohovorom.

Logickým dôsledkom podľa Aliancie za rodinu musí byť stiahnutie podpisu pod Istanbulským dohovorom. Kým ostane dohovor podpísaný stále predstavuje nabitú zbraň pri hlave, ktorá čaká iba na zmenu vlády. Slovenská vláda nesmie konať v rozpore s dohovorom, a to nie možné realizovať, keďže dohovor je proti našej Ústave a Ústavu musíme vykonávať.

Súhlasíme plne s tým, aby sme týraným zabezpečili ešte vyššiu ochranu, aj keď vidíme skôr deficit v praktickej oblasti ako v legislatíve. Môžeme pomáhať týraným bez toho, aby sme museli míňať peniaze na kampane a propagandu, ako to od štátu vyžaduje Istanbulský dohovor a ušetrené peniaze môžeme použiť na krízové centrá.

Očakávame, že pán premiér a jeho koaliční partneri pán predseda Béla Bugár a pán predseda Andrej Danko sa zhodnú na tom, že je potrebné vziať podpis späť pod dohovorom a odstrániť túto nabitú zbraň proti našej Ústave. Žena predsa nie je ten, kto sa tak cíti, ale tá, ktorá sa taká narodí. Rod je spojený s pohlavím.

Istanbulský dohovor pod zásterkou pomoci týraným ženám zaväzuje štát, aby robil sociálne inžinierstvo, vstupoval do rodín a menil úlohy mužov a žien. Nielen tých, ktoré sú založené na podriadenosti žien, ale aj tých, ktoré sú zvyčajnými úlohami. (čl. 12, bod 1 ID)  Nepotrebujeme, aby deti na školách niekto učil tzv. „nestereotypným rolám mužov a žien". Vyzývame vládu Slovenskej republiky, aby vzala podpis pod Istanbulským dohovorom späť.

Píšte pánovi predsedovi vlády, píšte pánovi Bélovi Bugárovi a proste ich, aby vzali späť podpis pod Istanbulským dohovorom!

S úctou

Anton Chromík

• 0