Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Lekári

lekári skúsenosti čakacie doby objednávanie vyšetrenie

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 6 príspevkov

#1 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 695 príspevkov
  • 306 tém

Príspevok bol napísaný: 6. jún 2018 - 10:44:44

aké máte skúsenosti, akých ste zažili, ako vidíte dnes postavenie lekárov, ako sa správajú prevažne k pacientom, menili ste lekárov?

téma ako o pošte, o obchodoch, o počasí, o predajcoch, poisťovákoch, vyvolávačoch na telefóny... ale trošičku je tam taký nádych niečoho - akéhosi tabu, pozor, to je lekár.

alebo nie?

téma vznikla vlastne z jednej debaty s mamou a kamarátkou, ktoré majú v poslednom čase neúrekom skúseností, čo nie je na chválenie sa, ale keď raz zdravie povie dobrú noc, nastane zdravotná turistika po lekároch.

otázka, ktorá sa pri tom otvorila: ako sa dá lekárovi povedať nie.

lekár je ktosi, koho človek potrebuje... odborných lekárov je stále menej, ovšem posielanie na xy vyšetrení, či treba či netreba, je niekedy nielen pre chorého únavné a nesmierny stres, ale často aj chorý človek po xy diagnózach vie, že toto bolestivé, únavné, nepríjemné vyšetrenie bude úplne zbytočné...

ako ... alebo dá sa povedať pánovi docentovi, že toto vyšetrenie je teraz na mňa priveľa? mám toho toľko, že stres z očakávania ďalších zbytočných bolestí je horší, než to všetko, čo bolí už doteraz?

dá sa to?

aké máte skúsenosti s lekármi... viem, že ani lekári nemajú vždy dobré skúsenosti s pacientmi, ale to sú zrejme ľudia, čo im vedia povedať nie... či ako to je?

2.

a ešte jedna vec, ktorá mi napadá ako dôležitá:

nemocnica nám prešla na nové miesto - na starom bolo zopár lekárov, ktorí mali v ordinácii aj sestričky, lekárom to pasovalo.
väčšina lekárov bola oddelená od sestry dverami - čo vyhovuje nielen mnohým lekárom, ale aj mnohým pacientom.

v novej modernej nemocnici v podstate pre nedostatok miesta neexistuje tento luxus: lekári sedia naproti sestrám v jednej miesnosti, a viem, že mnohým, ani lekárom to nevyhovuje... hoci si už zvykli, iné im nezostáva.

a tí, ktorí sedeli so sestrou aj pred tým, nevidia v tom nič, im to vyhovovalo a vyhovuje.

ale pacient to málokedy znášajú dobre...

ani ja nie... ako sa vám páči sestra sediaca v ordinácii?

• 0

#2 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 997 príspevkov
  • 14 tém

Príspevok bol napísaný: 8. jún 2018 - 19:15:53

vsetko je to o ludoch a kedze aj lekari su ludia (hoci nejaky lekar si sem-tam mysli, ze je nadclovek), tak sa aj k pacientom spravaju v ramci svojich mentalnych pozicii...ale ked je od pacienta spatna vazba smerom k lekarovi, tak o to to ma potom lekar lahsie.....a pacient asi tiez :)

ja som konzervativec vo vela veciach (vo vacsine) a tak lekarov nemenim...iba tot nedavno zubara po 30-tich rokoch, lebo isiel uz do dochodku...no vymenil som ho za jeho syna :)

podla mna je lepsie, ak lekar je dlhorocny...hlavne vseobecny a zubar, pretoze clovek to casom citi, akoby ten lekar uz bol ako clen rodiny a je to potom uz aj o dovernom vztahu.....

a sestricka v ordinacii?....tak s tym ja osobne skusenost nemam, lebo co zatial chodim, tak maju obaja svoje "pracovne", okrem zubara, ale tam nevidim problem z jej pritomnostou, kedze je tam potrebna pri nejakych zubnych zakrokoch.

• 0

#3 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 695 príspevkov
  • 306 tém

Príspevok bol napísaný: 16. jún 2018 - 19:08:24

mala som na mysli samozrejme aj dlhodobých lekárov, aj občasných lekárov, ku ktorým človek ide na jedno dve vyšetrenia... a aj nemocničných lekárov a personál,

aj všeobecných lekárov, ktorí napríklad v Maďarsku - teda mnohí mnohí z nich už dlhodobo fungujú ako tzv. rodinní lekári... vrátili sa k prastarej osvedčenej praxi po ukončení socizmu...

veci okolo personálu a polobohov v bielom plášti v poslednom čase rezonujú... premýšľam o tom a rozprávam sa o tom už dlhší čas s blízkymi ľuďmi okolo mňa, ktorí či chceli či nechceli, dospeli do štádia, že k lekárom musia, jednoducho nastal ten čas, prišli choroby a prišiel prípadne vek, a okrem toho aj so známou milou zdravotnou sestričkou, ktorá pozná zblízka, ako sa veci dejú a zažíva na vlastnej koži kdečo.

v posledné dva týždne som zhodou okolností čítala niekoľko článkov, ktoré sa niečím podobným zaoberali:

k čomu smeruje najviac bežných sťažností pacientov pred poliklinikami a ambulanciami:

Problém je, keď lekár príde neskoro a ešte trištvrte hodiny pije kávu

Konkrétny medializovaný prípad:

Prosila v nemocnici o vodu, sestra jej povedala, že nie je v Rakúsku

jeden bol rozhovor s rýchlou pomocou, výjazdami zdravotníkov bez lekára a spätnou väzbou lekárov:

24 hodín som bol na záchranke - čo ste nám to doniesli, kričala lekárka

druhý o tom, ako sa ministerstvo zdravotníctva, nemocnice a ich vedenia stavajú k sťažnostiam pacientov na hrubé jednanie lekárov a zdravotníckeho personálu....

Kalavská chce polepšiť zdravotníkov tréningmi slušnosti

a nie je to o tom, že by všetci pacienti boli svätí... nie sú. ale tých chronických sťažovateľov a nepríjemných huhlavcov je málo.... sú skutočne v úplnej menšine, pretože pacienti sú na lekárov odkázaní, lekári na pacientov naopak nie... majú ich dosť.

ovšem podobné skúsenosti ako pacienti z tých článkov mala pred dvomi rokmi moja mama na gynekologickom oddelení nemocnice v Galante, kde ležala nejakých 10 dní po vážnej a komplikovanej operácii, vrátane absolútneho nezáujmu prednostu oddelenia o komplet celé oddelenie, vrátane práce a správania sestier a celého personálu.

vrátane takej "maličkosti". ako je vyhorená žiarovka na wc - vyhorela na tretí deň, napriek urgenciám nebola vymenená po celý čas až do prepustenia z nemocnice.
krik a hlasný smiech sestier a sanitárok ozývajúci sa večer a v noci po chodbách, krik na staršie nevládne pacientky, vizita pána prednostu nakuknutím do dverí dvakrát za desať dní. ....

ani to nie je všeobecná sťažnosť, nie je, mám kopu dobrých skúseností, ale aj menej dobrých... len napríklad v mnohých zamestnaniach, kde sa masívne pracuje s ľuďmi, majú zamestnanci, všetci zamestnanci, vrátane tých najvyšších, zvyčajne absolvované štandardy správania a etiky...

• 0

#4 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 698 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 26. jún 2018 - 22:45:43

mám niekoľko myšlienok aj otázok k téme, ale pre trvalý nedostatok času to sem hodím inokedy ... dnes len jeden reálny prípad zo života:

debila, ktorý sa prechlastá natoľko, že má zničené srdce, a skončí kvôli tomu na ID, potom pokračuje v slopaní ďalej, až mu musia transplantovať pečeň, a s transplantovanou pečeňou nasáva veselo ďalej, by lekári nemali liečiť ale nakopať do sráku! lebo som si na 100% istý, že určite existuje človek, ktorý by si tú pečeň bol zaslúžil viac a dokázal by oceniť to, že mu lekári zachránili život ... napríklad aj tým, že by nechlastal...
  • 1

#5 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 997 príspevkov
  • 14 tém

Príspevok bol napísaný: 29. jún 2018 - 18:25:02

a co takto drogova zavislost?.....co je v tomto pripade horsie a ma vacsi dopad na rozpocet v zdravotnictve?....a to samozrejme neratam dopad na rodinu takejto spolocenskej pijavice :(

• 0

#6 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 592 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 30. jún 2018 - 13:18:11

cisla zo statistik hovoria ze alkohol stoji ovela viac a rovnako jeho dopad na rodiny je daleko vacsi. je to dane aj poctom pripadov ale zrejme aj kulturou.
  • 0

#7 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 997 príspevkov
  • 14 tém

Príspevok bol napísaný: 30. jún 2018 - 18:48:51

no neviem, ale mne to skor pride, ze je to sposobene cenovou a fyzickou dostupnostou a nie kulturou....nepijeme nejako moc oproti ostatku statov EU....taky Irsky pijani su u nas uz registrovany ako alkoholici...to len na odlahcenie :)

tu je na porovnanie pitie s inou kulturou v EU..

https://www.topky.sk...ztah-k-alkoholu

a tu je zasa postoj ZP Union k preplacaniu liecby zo "zavislej cinnosti"...

http://www.teraz.sk/...080-clanok.html

....takze nie je to take lahke u ziadnej zavislosti, co sa tyka finannci na jej liecbu.....problemom je ale to, ze kazda zavislost, je brana ako choroba a teda ak su casom nejake zdravotne nasledky z opakovaneho pozivania zakazaneho, tak to iste je aj u takeho diabetu alebo takeho astmatu ked sa nedodrzuju liecebne postupy a ich dodrziavanie z viny choreho....tam by sa potom tiez musela zohladnit nezodpovednost pacienta a patricne to tiez ohodnotit zastavenim finanncii na ich dalsiu liecbu....ci nie?....a ak nie, tak preco nie?....

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: lekári, skúsenosti, čakacie doby, objednávanie, vyšetrenie

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov