Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Európa, vízie do budúcnosti

Téma má 426 príspevkov

#401 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 19. August 2019 - 18:42:55

to je co za otazku?......ten pas (dolozka sa davala do krajin soc.bloku okrem Juhoslavie) dostavali v drvivej vacsine preverene osoby a do zapadnych krajin sa daval vo velmi malom pocte......takze to bola totalitna prax....a ja som sa ta hore pytal, ci takato prax sa uplatnovala (platnuje) aj v tebou spominanej Syrii resp v statoch afriky s ktorych sa k nam tlacia "utecenci"....

• 0

#402 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 19. August 2019 - 19:04:02

to ci mozes vycestovat nie je jedina totalitna vec,   v syrii  mozu cestovat ale to neznamena ze tam nie je diktatura,   Ale ty si bol hlupak aj vtedy aj teraz.   Tak inak,  juhoslavia bola komunisticka totalita ale ludia mohli cestovat a dostavali azyl.  Kuba napriklad brani ludom volne cestovat  ale USA ich neberu automaticky.   Maju dohodu s Kubou a ked ich chytia na mori, tak ich vratia,   Ak sa uz dostanu na pevninu, dostanu azyl.

Ono totiz ziadne take pravidlo ako si ty vymyslis neexistuje.  

• 0

#403 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 19. August 2019 - 20:44:05

hlupakom si ty......ja som tu Kubu nespominal a cestovanie resp. volny pohyb osob v byvalej Juhoslavii znamenal, ze tam bola ina "komunistick kultura" ako u nas...porovnavas neporovnatelne...Juhoslavci chodili legalne na prace do zapadnych krajin na rozdiel od nas...tam ta na hranici nikto nezastrelil, pretoze nemuseli "cestovatelia" pouzivat take trasy ako u nas.....chod sa doskolit....a teda tie africke krajiny su podla tvojej teorie relativity vsetky totalitne a s tohoto dovodu vezmeme do opaterovanie celu africku populaciu......odporucam ti nejakeho liecitela....

• 0

#404 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 19. August 2019 - 22:15:57

to je tvoje  pravidlo :),    ale ked juhoslovania poziadali o azyl tak ho dostali,  ci u vas v krcme sa ine hovorilo ?   Kubu spominam ja ako protipriklad ze nic nevies, ale logika je u teba ako obycajne na nule.   NO tak sa chod poradit s tvojim veducim ako to je :)

• 0

#405 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 20. August 2019 - 14:53:34

ake pravidlo mas na mysli?.....to, ze 99% slobodne vycestovanych z byvalej Juhoslavie nemuselo ziadat o azyl, pretoze sa mohli bez obav vratit a opatovne vycestovat podla potreby?....to nie je moje pravidlo, ale fakt....a ze boli aj ziadosti o azyl nepopieram, ale som ti predsa napisal, ze komunisticka "kultura" bola tam na inom stupni ako u nas.....u nas si na zapadne staty 99%cestovatelov mohlo nechat zajst chut a preto bola popularna Juhoslavia, do ktorej sa ale tiez od nas bolo dostat prroblem a od ucastnikov sa ziadali vzdy nejake zaruky navratu.....to v Titovej krajine neexistovalo....nevidis rozdiel?....

• 0

#406 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 20. August 2019 - 15:12:37

nuz tvoje pravidlo, ty povedz.  Pretoze ja vychadzam z zenevskeho dohovoru 1951,   nie podla z tvojich predstav.   A tam ziadne pravidlo ci ide o krajinu kde sa da cestovat alebo nie, nie je.    To ze si ty vymyslis vlastne pravidla aby si zdovodnil preco je fajn zabijat ludi, to je tvoj problem a nechci aby som hpo bral vazne. 

Toto je definicia utecenca :

má oprávnené obavy pred prenasledovaním z rasových, náboženských a národnostných dôvodov alebo z dôvodu príslušnosti k určitej sociálnej skupine alebo zastávaniaurčitých politických názorov, nemôže prijať alebo v dôsledku uvedených obáv odmieta ochranu svojho štátu; alebo osobe bez štátneho občianstva, ktorá sa nachádza mimo štátu svojho doterajšieho pobytu v dôsledku týchto udalostí a ktorá sa tam vzhľadom na uvedené obavy nemôže alebo nechce vrátiť.

Tvoje uvahy o tom ci moze slobodne odist su nelogicke, nesuvisia s temou a len ukazuju co si zac.

• 0

#407 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 20. August 2019 - 16:08:18

vychadzaj si s coho chces, ale podstatne je to, ze kazdy jeden vycestovatel z vych..bloku mal statut utecenca a nie ekonomickeho migranta, tak ako si to ty tu tvrdil....

https://forum.freesp...-16#entry277798

....ich niekolkomesacny pobyt v zachytnych lagroch by dnesna "zlata mladez" z afriky nerozdychala...a co sa tyka Titovej Juhoslavie, tak tu mas link na tvoj domovsky medialny web....tam sa popisuje rezim tam a u nas...

https://dennikn.sk/b...cez-juhoslaviu/

no a podla toho tvojho zenevskeho gralu sem bez reptania musime prijat Zuulov z Juznej afriky...."Tutsiov" alebo ich "kamaratov "Huutov"....moslimskych ssitov...turckych kurdov...atd....podla teba porusujeme ten dohovor.....a co sa trocharit...vezmeme celu populaciu Afriky a nech sa pobiju tu....

• 0

#408 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 20. August 2019 - 16:20:29

cize nevies o com hovoris,  nikdy si sa o to nezaujimal a veris svojim nacelnikom.   Vsjo jasno, zacem bukvy.

Idealna cielova skupina. 

• 0

#409 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 20. August 2019 - 18:02:52

uz  ti rozumiem....si argumentacne vyhorety znalec ......odrovnal si ma svojou nepredstavitelnou predstavivostou.....ty nie si ziadna cielova skupina, ale uzitocny idiot.......nemyslim tym chorobu, ale ze si trochu zmeteny......:)

• 0

#410 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 20. August 2019 - 19:15:03

ze nehadzem perly sviniam?, ty nie si schopny ani pochopit argument, nie ze ho vyvratit. tak len sledujem ako vyzera slovensky red neck
  • 0

#411 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 20. August 2019 - 19:37:16

ked sem das argument, tak ho mozem vyvratit...ked sem das argumentacnu blbosl, tak tam sa to neda....

• 0

#412 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 20. August 2019 - 21:37:17

bohuzial, ty nemas tusenie co to je argument a co znamena ho vyvratit, preto vacsinou rezignujem.

• 0

#413 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 21. August 2019 - 13:12:53

ale no....zasa tvoj nezvladnuty egoulet.....

argumentovat sa da aj podla zivotnych skusenosti a nie iba na zaklade roznych napr. zenevskych gralov......argumentacia nie je matematika, ktora musi mat presne dany vysledok, s ktorym musi suhlasit jedna aj druha strana.....kazdy normalny clovek  vie, ze dohody sa porusuju,,,,tak to je a tak to aj bude....ale ked sa teda vratim k tej "dovolenkarskej" krize, co teraz stale prebieha okolo hranic EU, tak tiez je jasne, ze dohody su na hovno, pretoze tvoje obvinovanie z neludskosti ludi, co nesuhlasia s touto "humannou" politikou, je ozaj alibisticke a tvoja argumentacia je ucelova a nie , ako si niekde tu uviedol, ze ty sledujes medzinarodnu situaciu a s tej vychadzas....tak pozri...doteraz si sem nedal jeden jediny argument, ze preco utecenci  (podla tvojej kvalifikacie utecenca) sa neuchyluju do susednych bezpecnych krajin...kedze je povinnostou kazdeho statu pomoct osobam v ohrozeni.....

• 0

#414 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 21. August 2019 - 13:38:42

nuz,   to je ten problem. Argumentacia je vec logiky od cias Aristotela,   a to je zaklad matematiky.

Ak nieco tvrdis, tak ja predpokladam ze ak uvediem protiproiklad,  tak ty pochopis  ze som argumentacne vyvratil tvoje tvrdenie.  Ale ty to nechapes.        

A rovnako ked uvediem ze argumentujes zle  vid. https://sk.wikipedia...i/Logický_klam tak pochopis co hovorim.  Lenze to u teba tiez absentuje,  a tak sa uz ani velmi nesnazim,   jednoducho nie si partner do argumentacnej diskusie.   

A tak sa uz len sem tam dovolam takych obecnych principov ako ludskosti ale kedze v tebe ziadna empatia nie je, tak uz na to tiez kaslem.  

A tak len bokom,   preco sa utecenci neuchyluju do susednych krajin ?  Netusim kedy si sa na to pytal ale ani neviem co tvrdis ty a nemam aky argument dat.  Ale ked sa pytas, tak samozrejme prva odpoved je sa tam uchyluju,  napriklad vacsina utecencov zo syrie je v turecku.  podobne su tabory v afrike.  Ale podmienky v tychto taboroch su tiez dost hrozne,  preto je celkom pochopitelne ze sa snazia dostat do EU. 

A dalsie,  moj argument bol ze utecenec je definovany v medzinarodnych dohovoroch a nie je dany tvojou predstavou.  Ne je tam podmienka ze ho krajina nesmie pustit, nie je tam podmienka ze musi ist do najblizsej krajiny a pod.

A tak tvoj nesuhlas nie je argument, az ked si navolis kotlebu s harabinom a slovensko opusti OSN a vypovie vsetky dohody, tak az potom to bude aktualne.

Ale aby nedoslo k omylu,  o azyl moze utecenec poziadat az ked je v state.    To je debata dnesnej politiky,      pokial je maroku, tak moze ziadat o azyl len v maroku, nie v spanielsku.   A preto sa bavime co s tymi na mori, co sa snazia dostat do EU.     Medzinarodne pravo namorne dava za povinnost ich zachranit,   ale nehovori kde ich vylozit.     A humanisti so skutocnymi krestanmi hovoria ze spravme vseto preto aby nezahynuli, vieme ze su tam a zatvorit oci pred tym ze umieraju je nehumanne.   Nie je to otazka prava,  ziaden stat nie je povinny poslat lod do miest kde sa mozno budu nachadzat, je to otazka ludskosti.      A pochopil som ze u teba sa jej dovolavat nema zmysel.

• 0

#415 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 22. August 2019 - 18:38:19

nuz,   to je ten problem. Argumentacia je vec logiky od cias Aristotela,   a to je zaklad matematiky.

Ak nieco tvrdis, tak ja predpokladam ze ak uvediem protiproiklad,  tak ty pochopis  ze som argumentacne vyvratil tvoje tvrdenie.  Ale ty to nechapes.    

tymto hore si chcel argumentovat?....

argumentovat sa da aj podla zivotnych skusenosti a nie iba na zaklade roznych napr. zenevskych gralov......argumentacia nie je matematika, ktora musi mat presne dany vysledok, s ktorym musi suhlasit jedna aj druha strana.....

...a co ja pisem v tomto hore?....akurat ze tvoje argumentacne mantineli su zakodovane v roznych graloch a nie v tvojej zivotne skusenosti...to je tvoj argumentacny "hendikep" s ktoreho vychadzaju tvoje nezmysli...ked sa pominaju rozne tvoje zalohy v podobe wikipedii a medzinarodnych gralov, tak sa asi vyparis...

teraz skusim zasa k teme o jednej z vizii EU....ako som bol uz napisal, nedal si sem ziadny argument o tom preco sa "utecenci" tak vehementne tlacia do statov EU a nie do statov v ich blizkom okoli....tie tvoje medzianrodne graly o tom, kto je je utecenec a pod. su obycajne ucelove prdy do vetra...ako vsetko v tejto teme....este na upresnenie...mas pravdu ja som od teba neziadal odpoved, ale ju ziadal Sniper a ty si aj jemu vravoral svojou argumentacnou metou formoun roznych medzinarodnych zmluv a doporuceni, ktore aj tak sa verejne porusuju a obchadzaju......takze............

http://www.lescrutat...bes-riches.html

...tu to mas prelozene...aby si zasa nemal nemiestne poznamky....

3. september 2018 Autor: Edouard Boulogne

Rozhovor prezidenta Ligy arabských štátov: „Prečo migranti nechodia do bohatých arabských krajín? "
Prečo uverejňovať tieto vyhlásenia prezidenta Arabskej ligy? Kvôli všetkému ostatnému by sa to považovalo za pochádzajúce zo západného „populizmu“, ako sa hovorí o tých, ktorí sa začínajú prebúdzať z smrteľného spánku, v ktorom ich uvrhla bobokracia.
Možno budú nazývať Ahmed Abul Ghei fašistickým populistom. Keby to tak bolo, mohli by sme im odpovedať iba brilantným tichom galaxie tvárou v tvár hlúposti ľudí. ( LS ).
-------
Pred niekoľkými dňami som v čínskej televízii videla veľmi zaujímavú reláciu. Na kanále Tian Wei sa uskutočnil rozhovor s prezidentom Ligy arabských štátov Ahmedom Aboul Gheitom. Reportér sa opýtal pána Gheita: 

„Prečo arabské krajiny nie sú hostiteľmi týchto migrantov? "

TW: Prečo títo migranti nechodia k vám domov?

AAG: Pretože nie sme cieľom migrantov ( cieľ krajiny ). Ale sme otvorení.

TW: Potom nám vysvetlite, prosím vás, prečo nechcú ísť do vašej krajiny, všetkých týchto migrantov a utečencov?

AAG: Je to veľmi jednoduché: s týmito ľuďmi nerobíme výnimky.

Keď prekročia naše hranice a požiadajú o azyl, ďalším krokom je, že podpíšu dokument, ktorý ich zaväzuje rešpektovať všetky práva a pravidlá našich krajín, a že v prípade porušenia tejto dohody bude v skrátenom konaní odsúdený na rovnaké tresty ako miestne obyvateľstvo (ktoré sa môže pohybovať od závažných prípadov až po trest smrti) a hneď po skončení trestu bude vrátené späť do krajiny pôvodu.

Taktiež ich žiadame, aby podpísali dohodu, v ktorej sa uvádza, že finančná pomoc, ktorú dostávajú na svoju integráciu do našich krajín, sa musí v plnej miere uhradiť do dvoch rokov , inak zabavíme všetok svoj majetok a budú z našich krajín natrvalo vylúčení.

Ak niekto nevie čítať a písať, vloží do dokumentu odtlačok prsta. Neexistuje ospravedlnenie tohto druhu: „Nepoznal som miestnu kultúru“ , čo by nebolo v prípade Arabov veľmi dôveryhodné, a takáto ospravedlnenie sa nezohľadňuje.

Všetky tieto argumenty, ktoré som práve spomenul, sa dostali do uší každého migranta, takže sa v arabských krajinách nechcú uchádzať o azyl.

TW: Nemyslíte si, že tento spôsob postupu s nimi, pán Gheit, je radikálny? 
Západná Európa je s nimi oveľa flexibilnejšia!

AAG: Rozhodne nie! Pretože keby som musel hľadať útočisko a požiadať o pomoc jedného dňa v inej krajine, bolo by pre mňa absolútnou povinnosťou riadiť sa listom zákonov tejto krajiny, a ak nie, bol by som akýmkoľvek spôsobom vylúčený.

Západná Európa sa nakoniec zobudí a pozrie sa na situáciu tak, ako je.  Vedúci predstavitelia západnej Európy by mali byť vyslaní do Dauhy, Kataru alebo Saudskej Arábie, aby hľadali azyl v týchto krajinách, aby experimentovali „na vlastnej koži“ s tým, čo som práve povedal. Tam by sa prebudili!

To vás núti myslieť, nie?

a tu mas aj toto,...oponenta.......

https://www.francetv...ts_2929547.html

a tiez ti davam sem preklad....

PRAVDA ALEBO FAKE Detox Nie, nie všetky arabské krajiny sú pre migrantov nehostinné

Maďarské a francúzsky hovoriace stránky v posledných dňoch odovzdávajú slová čínskeho kanála „Tian Wei“ Ahmeda Aboul Gheita, generálneho tajomníka Arabskej ligy.

Po ôsmich mesiacoch európskych volieb sa populisti únie začínajú zaoberať otázkou intoxikácie. V posledných dňoch maďarské a francúzsky hovoriace stránky prenášajú slová čínskeho kanála „ Tian Wei  “ Ahmeda Aboul Gheita, generálneho tajomníka Arabskej ligy  .  

Na otázku:  „Prečo arabské krajiny týchto migrantov neprijímajú? "Ahmed Aboul Gheit odpovedal a vysvetlil, že na rozdiel od Európy arabské krajiny vyžadujú migrantov, prísne dodržiavanie miestnych zvykov, podmienenosť finančnej podpory pre tento rešpekt a neváhajte vrátiť žiaruvzdorný materiál. , Keďže tieto požiadavky sú migrantom známe, uprednostnili by sa preto smerom k Európskej únii. „To vás núti myslieť, nie? "  Uzatvára článok.

Samozrejme okrem toho, že neexistuje reťazec „  Tian Wei  “.  „  Tian Wei  “ je meno čínskeho novinára , ktorý 11. júla prijal tajomníka Ligy arabských štátov za čínsky kanál v anglickom jazyku CGTN. Len si vypočujte rozhovor a zistite, že poznámky generálneho tajomníka Arabskej ligy sú úplne vymyslené. Hovorí, že sa snaží presvedčiť bohaté arabské štáty, aby financovali utečenecké operácie, pričom zdôrazňuje značné úsilie Libanonu alebo Jordánska. Najmä pokiaľ ide o vzdelávanie detí utečencov, pričom sa uznáva, že utečenci často chcú ísť do Európy v nádeji, že si nájdu prácu.

S maďarským a francúzskym prekladom, ktorý tiež zabúda na spresnenie, že Libanon a Jordánsko vítajú omnoho viac utečencov z tohto regiónu, ako je Európska únia, nemá nič spoločné.

......mozes teraz si vybrat, ktoremu veris....ja verim tomu prvemu linku.....ty mozno druhemu....hm...teda argumentacne je logicky ktory?.....ked by to teda malo byt matematicke a iba jeden spravny vysledok, s ktorym budu suhlasit obe diskutujuce strany....samozrejme do uvahy o spravnom vysledku nepripada kompromis.....ako v matematike....cakam na tvoj logicko-matematicky argument...

.

• 0

#416 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 2. September 2019 - 18:45:45

Afganec, podozrivý z vlaňajšieho pobodania dvoch amerických turistov na hlavnej železničnej stanici v holandskej metropole Amsterdam, povedal sudcom, že do Holandska pricestoval, aby "bránil proroka Mohameda".

Ktovie koľko takýchto kokotov sa v Európe ešte nájde medzi tými tzv. utečencami.

• 0

#417 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 2. September 2019 - 20:22:17

a skutocne to bol utecenec ?  Alebo prisiel legalne ?   Nahanas zleho zajaca

• 0

#418 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 2. September 2019 - 20:34:49

Ty už by si mal začať naháňať zdravý rozum. Či čo si ešte vymyslíš na obranu kriminálnikov?
  • 0

#419 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 2. September 2019 - 20:42:14

na obranu koho ?  Ved sa pozri na dosledky, ludia budu volit Fica lebo ten ich ochrani pred migrantami.   To je tvoj zdravy rozum ?     Problem su moslimski extremisti a ty sa bojis migrantov.  To je radovo mensi problem ako nase skutocne problemy

• 0

#420 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 2. September 2019 - 20:46:31

Sympatizuješ s islamofašistami, obhajuješ vrahov, čo ti na to ešte povedať? Čítaš ty tie svoje príspevky po sebe? Nejaký výmel tam v Amsterdame ide zabíjať ľudí za svojho pedofila a ty tu splietaš o tom či bol alebo nebol utečenec lebo to je to hlavné, čo tam potom z akého dôvodu sem liezol. Ty si fakt chorý.

Ťa musím požiadať, aby si tu prestal s obhajobou islamského extrémizmu. Nestrpím, aby si sem zaťahoval fašistické ideólogie.

• 0

#421 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 2. September 2019 - 21:12:47

hehe,  vsade pisem ze proti extremistom moslimom treba zasahovat, ale ty si opakujes ze nie, treba zastavit migraciu.       Si este schopny citat po sebe ?   Ten co utocil prisiel do europy zabijat,   trochu blazon nastastie, inak by ho naverbovali a jeho utok by bol horsi.   Ale do europy sa da dostat aj legalne,  normalne dostanes viza a kupis si letenku.  

To bola navodna otazka co rozumies tomu co sa deje ?

Zjavne nie,  iste aj medzi migrantov sa mozu infiltrovat teroristi ale to je len jeden z kanalov,   ovela jednoduchsie je prist ako turista.     Slovo migrant ti zatemnuje mozog,     A moje odsudenie teroristov citas ako ich obhajobu, kedze tu uz mas krvavy filter a nerozumies obsahu.   Inak sa tomu hovori fanatizmus,  uplne vazne si zacni davat pozor.  Videl som to vo svojom okoli,  normalny kamarat sa stal takto antisemita.   A cokolvek racionalne bral ako potvrdenie ze zidia ovladaju svet.

• 0

#422 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 2. September 2019 - 21:26:30

Ty už splietaš dve na tri, čo ty píšeš nemá hlavu ani pätu. Vyhýbaj sa politickým témam, lebo to začnem označovať za spam.
  • 0

#423 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 2. September 2019 - 21:28:37

nuz ty si pan, ale to ta sotva vylieci. 

• 1

#424 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 3. September 2019 - 07:10:53

Asi ti začnem sem kopírovať články typu "Trestný čin spáchal Mohamed z Afganistanu, ktorý do Nemecka prišiel v roku 2015 ako utečenec". Aby si bol trochu v obraze.
  • 0

#425 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 3. September 2019 - 11:24:43

:) v obraze? ked je kriminalnik tak je jedno akej farby ma oci.

Tak inak,  moj problem je ze uvazujem racionalne a mam vybudovane mechanizmy ako sa vyhnut skresleniam.     A tak ked nieto uvadza pribehy z novin, tak to ide hned do skatulky "anekdoty",    to nie su dokazy.  To co chcem su DATA,   a pokial mozno v jasnej strukture :

Toto tvrdim (  napriklad  migranti  stoja miliardy EUR denne,  su zodpvedni sa terorizmus a kriminalitu)  a taketo DATA to potvrdzuju.

A potom sa vieme bavit na racionalnej urovni

• 0