Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Európa, vízie do budúcnosti

Téma má 426 príspevkov

#26 Ajk

Ajk

RNDr. Ajk, PhD.

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1038 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 11. August 2006 - 09:20:13

Ten clanok nie je zly, len sa mi tak zda, ze autor tam splieta prilis vela nabozenskej viery na ukor faktov... Ztmavenie mesiaca, zobrazenie krizov, zhasnutie hviezd, vela komiet... to s tym nema nic spolocne... Taktiez ta zmena osi je blbost.. Os spravi okruh raz za 40000 rokov a podnebie sa nemeni zo dna na den ale postupne... To ze sa otepluje je sposobene intenzitou Slnka a samozrejme aj cinnostou ludi (O3).. Oteplenie ma sposobit to, ze Golfsky prud sa stoci (on sa staca uz par tisic rokov) tak ze cela Amerika Bude vyprahnuta, ale v Europe (v celej) bude zima, klima ako v sucasnej kanade...

k tym predpovediam... zatial sa to vsetko naplna... akoby bojujuce strany citali tento "scenar"... takze... treba mat pozitivnu energiu...

a este> ked som bol maly a nudil sa, vzdy som si na papier nakreslil mapku europy a zakresloval som tam tretiu svetovu... vzdy bojovali arabske krajiny proti europe, vzdy to vsetko zacalo Turecko a vzdy sa zapadny Slovania a Ukrajina spojili do federacie Slovany :lol:
  • 0

#27 Ajk

Ajk

RNDr. Ajk, PhD.

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1038 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 11. August 2006 - 18:43:14

Pokusil som sa spracovat vsetky konflikty vo svete, a ponuknut vam moju viziu nasledovneho zahranicneho fungovania... Podotykam ze to pisem bez emocii a pochopitelne nechcem aby sa to stalo skutocnostou... Co nas teda v nasledovnych dnoch caka?

Dolezite je, ze takmer vsetky medzinarodne konflikty (male, ci vacsie) su tlmene mierovymi silami.
Vsetko sa to zacalo utokom Izraela na Libanon v snahe zabranit ostrelovaniu Izraela hnutim Hizbalah. Tento konflikt vyzera spociatku nie velky, avsak ma velky potencial. USA v snahe zbavit sa starych zbrani, resp. otestovat nove, si uz dlhsie hlada vhodnu zamienku na utok na nejaku krajinu, najlepsie by bolo, keby z toho nieco aj mali. Uz od roku 2005 ich irituje Iran, ktory ma nemale prirodne bohatstvo, je to arabska krajina a ma vlastny jadrovy program - teda splna vsetky kriteria. Konflikt medzi Izraelom a Libanonom padol vhod, USA si totiz zratalo co a ako. Na strane Libanonu su dve arabske krajiny a sice Syria a Iran... USA tlaci na Izrael a pod zamienkou likvidacie Hizbalahu USA caka, kym sa do konfliktu priamo zapoja aj vyznamnejsie krajiny ako je miniaturny a bezvyznamny Libanon.

Jedneho dna tento moment nastane. V Damasku, Bagdade i Tehrane sa konaju velke pro-Hizbalahovske protesty. Predstavitelia niektorych arabskych krajin (ktore doteraz mali nervy zo zeleza) sa zacinaju vyhrazat ze Izrael vymazu z mapy sveta. V otazke tohto zatial maleho konfliktu vznikaju tri strany
- na strane Izraelu: USA, Europska Unia a ine krajiny
- na strane Libanonu: Iran, Syria, neskor Irak
- zatial neutralne krajiny: teoreticky Rusko

Toto rozdelenie spaja vsetky arabske organizacie vratane teroristickych, ktore zacinaju pohrozovat strane Izraelu roznymi teroristickymi utokmi (ci uz zmarenymi alebo nie). Terorizmuz je v tomto obdobi v rozkvete, je to zbabela ale zakerna zbran, ktorou sa zrejme arabske krajiny pokusia potencionalnu tretiu svetovu vojnu vyhrat. Po celom svete je vela arabov - to je voda na mlyn spojencov Libanonu.

Vojna medzi Izraelom a Libanonom pokracuje, Izrael vyhrava, Libanon mizne z mapy sveta.. Iran a Syria sa po uzavreti spojenectva rozhodnu ochranit Libanon utokom na Izrael. Izrael ma silnu armadu, no na armadu Iranu a Syrie nema. Jeruzalem a Tel Aviv lahnu popolom a Iran zacne naplnat vyhrazky zmazania Izraela z mapy. USA sa rozhodne zakrocit a vyhlasi Iranu a Syrii vojnu. Krajiny Arabskej Ligy a sice Mauretania, Maroko, Alzirsko, Tunisko, Lybia, Egypt, Syria, Iran, Irak, Kuvajt, Saudska Arabia, UAE, Oman, Jemen a Libanon bud zacnu rokovat s USA o zastaveni vojny, ktore USA jednoznacne odmietne, alebo sa pridaju na stranu Libanonu.

V tych casoch uz bude mat konflikt rozmer svetovej vojny, pretoze proti spojencom Izraela bude stat cela Arabska liga. Zacnu pocetne teroristicke utoky po celej Europe, v primorskych oblastiach severnej Afriky a predovsetkym znicenie celeho Izraela a Libanonu. Front pojde stredom Stredozemneho mora cez Turecko. Mierove sily budu okamzite poslane do oblasti akutnych konfliktov a opustia relativne zastarale konflikty, ktore sa obnovia.

Kedze oficialne bude uz Maroko (ako clen Arabskej ligy) vo vojne so Spanielskom (ako clen EU), rozhodne sa riesit politicke spory o ostrovy so spanielskom vojensky. Maroko letecky zautoci na Spanielsko, v Madride budu pocetne vybuchy a teroristicke utoky.

Dalsim problemovym miestom bude Turecko, ktore caka obcianska vojna... Cast moslimov sa prida k Arabom, cast k EU, je mozne ze bude vylucene z NATO. Na celom svete (v postihnutych oblastiach) sa zmeni rebricek hodnot, obycajny obyvatelia sa zacnu bat, zacnu byt pasivny, aktivne zacnu byt teroristicke a extremisticke skupiny, ktore sa nasledne dostanu k moci. Popri tom, ako zacne NATO riesit Spanielsko, sa zacnu v celej Europe burit moslimovia... Ti ortodoxni zacnu konat podla koranu a viest svatu vojnu. Francuzko bude zrejme tiez cakat obcianska vojna. Nie je vylucene ze oslabenie Spanielska nezneuzije ETA na oslobodenie Baskicka spod "spanielskej okupacie" - vhodnejsie podmienky totiz siroko daleko nemohli nastat. V tom pripade nasleduju dve alternativy
- bud sa spanielsko nebude (kedze bude mat problemy s Marokom) s Baskickom babrat a uzna ho ako krajinu
- bude viest proti Baskom a Marocanom vojnu (to su 3 bojujuce strany, taketo konflikty byvaju nicive)
Ak by siahli po prvej alternative, Cecenci (a ine narody, ktore sa dlhe roky snazia mat krajinu) pochopia ze vojnov sa da ziskat samostatnost a tak sa opat konflikt na dalsom problemovom mieste vyostri.
- Teroristickym utokom budu celit hlavne hlavne mesta atraktivnych krajin a sice Madrid, Pariz, Berlin, Londyn, mozno aj Vieden a Rim.
USA bude produkovat silnu ofenzivu, k arabskym krajinam sa zrejme pridaju aj krajiny Strednej Azie... aj voci ktorym bude viest USA vojnu.
KLDR ktora je tiez spojenec Iranu pusti na USA svoje rakety, taktiez sa rozhodne zautocit na Juznu Koreu. Na dalekom vychode opat zacnu boje ako za starej 2.sv. vojny Cina sa postavi na stranu KLDR. Japoncov si netrufam odhadnut, v sucasnosti posobia ako najmierumilovnejsi narod na svete, takzo povedat ako budu reagovat na utok KLDR.

Po spominanej zmene rebricka hodnot sa vyhrotia ine konflikty...
Konflikt o Kurilske ostrovy skonci zrejme vojnou Ruska a Japonska, bude to zrejme jeden z faktorov, preco sa rusko prida na stranu Arabskych krajin. Taiwan a Cina to medzi sebou taktiez budu mat nahnute... Nie je vylucene ze ak sa v Grecku dostanu k moci extremisti tak Grecko zautoci na Turecko oblast Cypru, a Turci zrejme pod zamienkou ochrany svojich obyvatelov zautocia spat(len vdaka NATO maju primerie). Bulhari su s Turkami dobri kamarati, tazko povedat ako sa zachovaju, ci ostanu neutralny... Nasledovat bude taktiez vojna medzi Srbskom a Albanskom o Kosovo a obcianska vojna v Bosne, do ktorej sa mozu aj nemusia zapojit Chorvati. Ak sa k moci dostanu extremisti a vztahy medzi nami a Madarskom budu pokracovat v chladnuti tak ako v sucasnosti pokracuju, nie je vylucene ze v strednej Europe sa bude bojovat proti Madarsku (Rumuni, Srbi a Slovaci vs Madari). V ukrajine bude taktiez obcianska vojna. USA, ako svetovy policajt bude mat situaciu uz davno mimo kontroly, Europa bude mat ine problemy, je mozme ze po presune mierovych sil do Stredomoria sa obnovia aj konflikty v Afrike- Kongo vs. Kongo, Etiopia vs. Sudan.
Rusko, ak sa bude darit, moze zautocit na Skandinaviu....

Takisto sa obnovia boje o Kasmir, boje medzi Indiou a Pakistanom.

Krajinam, ktore dlhe roky predstierali, ze im nejde o uzemne naroky, sa naskytne prilezitost ziskat co najviac, a kedze bude vojna na celom svete, cert to ber, budu sa snazit ziskat co najviac...

Relativne bezpecnou oblastou na Zemi ostane Juzna Amerika (aj ked by sa oficialne pridala k Arabom) a Australia...

Takmer vsetky hospodarske integracne zoskupenia sa zrutia, svetova burza zrejme skrachuje, po svete bude hyperinflacia, ropa bude nepredajna (tak draha),tazba bude minimalna...

Je to skareda vizia, ako to skonci si netrufam povedat... ani si to nechcem predstavit... Treba len dodat ze ludia su vazne sprosty, ked si nevedia vazit vlastnu prirodu, planetu a zivot... Az tak velmi sci-fi som podla mna nepridal, vztahy vo svete su vazne velmi krehke, staci len vhodny spinac... a mam taky blby pocit ze tento konflikt ten spinac je...

(sorry za dlhy prispevok)
  • 0

#28 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 11. August 2006 - 19:46:21

malo to hlavu aj patu po

Izrael ma silnu armadu, no na armadu Iranu a Syrie nema.

V skutocnosti je to presne opacne.

Iran ani Syria nema utocne moznosti na napadnutie Izraela. Pozemna operacia vzhladom na to ze obidve krajiny z vacsiny disponuju T-72 zo sovietskej ery (a to prosim nepliest s T72M2 ktory vlastni aj slovenska armada, a ktory predci Iranske a Syrske T72). Ine tanky (T-55, T-59, T-62) maju len teoreticku sancu ohrozit Merkavu IV. To je najvacsi problem ich armad. Aj napriek vysokym poctom ide o staru techniku a nikto vlastne nevie v akom je stave.

Nehovoriac o tom, ze Izraelu by tak rychlo pricupitalo na pomoc USA, ktore by svojou leteckou prevahou vsetky pozemne sily rozprasilo.
  • 0

#29 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 11. August 2006 - 20:16:42

No "pekná" vízia...

- na strane Izraelu: USA, Europska Unia a ine krajiny

s EU nie som si istý. EU u mňa je živým príkladom nefungujúceho spoločenstva, ktoré nevie riešiť ani vnútorné konflikty. To je tiež jeden z dôvodov prečo (už) patrím k euroskeptikom.

Kedze oficialne bude uz Maroko (ako clen Arabskej ligy) vo vojne so Spanielskom (ako clen EU), rozhodne sa riesit politicke spory o ostrovy so spanielskom vojensky. Maroko letecky zautoci na Spanielsko, v Madride budu pocetne vybuchy a teroristicke utoky.

Neviem či Maroko má potenciál na to aby zaútočilo na Španielsko.
  • 0

#30 Ajk

Ajk

RNDr. Ajk, PhD.

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1038 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 12. August 2006 - 07:55:22

Maroko ma maly potencial, ale vravim o tom ze teoreticky by sa na ich stranu pripojili aj ine arabske krajiny za myslienkou ziskat nejake uzemie, resp. pomstit sa

taktiez som EUskeptik a priklanam sa k nazoru ze nefunguje a ze nebude zit dlho, ide ale o oficialne stanovisko, a v podstate oznacenim EU som myslel len tie krajiny, nie hospodarske integracne zoskupenie
  • 0

#31 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 12. August 2006 - 08:09:53

Obrien tomu moc neverím. To by mierové sily - o ktorých píšeš - museli prejsť značnou transformáciou.
Zoberme si príklad OSN - organizácia ktorá by mala mať posledné a rozhodujúce slovo, takmer nefunguje. Skoro každý si z nej robí prdel.

Akurát pred chvíľou som o tom čítal článok, presne to o čom som hovoril:

Neschopnosť OSN vážne otriasla jej dôveryhodnosťou

OSN 12. augusta (SITA/AFP) - Neschopnosť OSN rýchlejšie sa zasadiť za ukončenie krviprelievania v Libanone "vážne otriasla" celosvetovou dôverou v OSN. V sobotu to na rokovaní Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN) povedal generálny tajomník OSN Kofi Annan.

Ajk:

S tým Španielskom môžem mierne súhlasiť. Arabi totiž celý Pyrenej považujú stále za svoje územie. Len dúfam že to zostane tak ako to je, inak by sa ElCid v hrobe obrátil :lol:

v podstate oznacenim EU som myslel len tie krajiny, nie hospodarske integracne zoskupenie

to som tiež chcel povedať, EU ako hospodárske zoskupenie funguje lepšie, oveľa lepšie ako politické. V politike EU skoro nemá žiadne slovo.
Myslím že by bolo lepšie keby sa armády NATO pretransformovali na armádu EU, aj keď by to mohlo trvať dlhšie (čo s Tureckom?).
  • 0

#32 Ajk

Ajk

RNDr. Ajk, PhD.

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1038 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 12. August 2006 - 18:32:08

No v pripade ze by k takemu niecomu doslo, tak je iste ze sa najdu krajiny, ktore budu pozadovat o integrovanie Turecka do EU - takmer na 100% by to bolo Nemecko, ktore ma z tejto krajiny lacne pracovne sily (turecke gheta atd.) Ja osobne som sa uz vyjadril proti vstupu Turkov do EU - ina mentalina, ine hodnoty, geograficky taktiez nie velmi k veci...

Ale ta transformacia by zrejme nemohla nastat... v NATO je viac krajin ako v EU, a je tu aj napr Kanada a USA a ta de facto s EU nema nic spolocne.

a k EU > podla mna je uz za vrcholom svojej slavy
  • 0

#33 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 18. September 2006 - 18:40:19

V súvislosti s témou A znovu urazení a pobúrení prichádzam s ďalšou víziou.

Ako je známe Pápež Benedict XVI si "dovolil" niečo nepriamo povedať na nedoktnuteľných moslimov a hneď je z toho prúser.
Takúto víziu som vyhrabal na nete, krátko po Ratzingerovom zvolení na Petrov stolec:

Pápež, ktorého zvolia ako nasledovníka Jána Pavla II., bude zavraždený a jeho smrť vyvolá moslimskú inváziu na západ, ktorá spôsobí rozpad rímskokatolíckej cirkvi. Takto interpretuje Nostradamove proroctvá známy kolumbijský autor Gonzalo Echeverri. "Novozvoleného pápeža zavraždia v strede Talianska. Potom príde ďalší pápež, ktorý bude musieť utiecť z Ríma kvôli útoku moslimov," vysvetlil autor knihy o Nostradamovi. Podľa Echeverriho sa pápež usadí vo francúzskom Avignone a kontrolu nad cirkvou v Taliansku prevezme iný pápež, čím sa katolícka cirkev rozdelí na dve časti.

"Existuje jasné proroctvo, ktoré hovorí, že pápež sa presunie na iné miesto, dokonca varuje, že francúzsky pápež nebude môcť pre moslimskú inváziu zostať v Avignone, no utečie do Lyonu, kde na neho znovu zaútočia," tvrdí Echeverri. Avignon bol pápežským sídlom v 14. storočí počas rozkolu v kresťanskej cirkvi.

Pápež Benedikt XVI by mal koncom roka navštíviť Turecko, moslimovia mu to príliš neodporúčajú, dokonca sa objavili vyhrážky že priamo vo Vatikáne môže dôjsť k teroristickým útokom.

Čo sa stane ak by nedajbože na Benedikta XVI-teho bol spáchaný atentát a vo Vatikáne budú teroristické útoky? (tie sa môžu považovať aj za moslimskú inváziu na Západ).
Podľa mňa, ak by toto nastalo, by nastal rozkol v RKC, ako je napísané vyššie. Jedna vetva pôjde cestou kresťanstva, bude sa snažiť upevniť svoju nestabilnú pozíciu. "Jej" nový Pápež bude zvolený v Avignone. "Odpadlícka" RKC sa dá cestou spolupráce s islamom, "jej" Pápež bude vo Vatikáne. Tento rozkol spôsobí konflikty v EUrópe. Táto vízia môže byť veľmi blízka, v hre môže byť pár mesiacov. Dúfam že nie. Aj keď si myslím že RKC by potrebovala reformu, pretože ako vidieť v poslednej dobe veľa kresťanov najmä v EUrópe sa vydáva na cestu ateizmu.
  • 0

#34 RoSo

RoSo

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2441 príspevkov
  • 88 tém

Príspevok bol napísaný: 25. September 2006 - 18:19:16

Zaujimava vizia. Len by som chcel podotknut na margo krestanov, ktori sa vydavaju na cestu k ateizmu. Krestan je clovek, ktory zije svoj zivot v sulade s ucenim Jezisa Krista. Aj takito ludia mozu stratit vieru - ibaze tvoria len maly zlomok z celkoveho mnozstva pokrstenych, ktorym neprislucha nazyvat sa krestanmi, pretoze o Kristovom uceni nevedia nic.
  • 0

#35 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 25. September 2006 - 19:11:19

Iste, ja to netvrdím. Ale podľa mňa v EUrópe žije dosť vysoké % ateistov. Napr. v ČR je ateistov približne 40%, RK len o niekoľko desatín menej. Na Slovensku je asi 10% ateistov, a podobne je to aj v iných štátoch Európy.
  • 0

#36 tomba

tomba

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 369 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 25. September 2006 - 21:18:17

Ja si myslim,ze sa nestane nic zo spomenuteho...Ak by aj nastal rozkol v cirkvi,konflikty v Europe kvoli tomu nebudu,cirkev uz nema taky vplyv na svetske zalezitosti a v pripade rozkolu ju budu ludia opustat ako za nu bojovat...ale ani k rozkolu podla mna nedojde...A tiez neviem,ako si predstavujete moslimsku invaziu do Europy,moslimovia nemaju dostatocne prostriedky na invaziu v akejkolvek podobe,i ked pri takmer nulovej imigracnej politike niektorych europskych krajin...
  • 0

#37 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 25. September 2006 - 21:52:04

A tiez neviem,ako si predstavujete moslimsku invaziu do Europy,moslimovia nemaju dostatocne prostriedky na invaziu v akejkolvek podobe

Na takúto otázku mám vždy jednoslovnú odpoveď:

Kosovo
  • 0

#38 Ajk

Ajk

RNDr. Ajk, PhD.

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1038 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 25. September 2006 - 21:59:40

Axel > Kosovo je viac-menej pravoslavne, ziju tu pravoslavny albanci z celej ex-juhosky, ked ich sem Tito poslal... ja si skor myslim ze moslimska invazia do Europy nastala -> lacna pracovna sila.... je ich tu ako smeti a vozia sa na drahych autach... teda hlavne na zapade
  • 0

#39 tomba

tomba

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 369 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 26. September 2006 - 07:30:43

Pod invaziou rozumiem vpad do krajiny za ucelom jej nasilneho obsadenia,ale budis...Moslimovia maju potencial na to,aby dokazali rozputat lokalne konflikty,ale v sirsich dimenziach nemaju sancu...Aj v terajsom svete su to miestne radikalizovane skupiny,ktore mozu sposobit skody malych rozmerov,ale nemaju dostatocne prostriedky na koordinovany utok na viacerych miestach sucasne...A pri sucasnej vyspelosti tajnych sluzieb a mnozstva prostriedkov na bezpecnost vynakladanych statmi ani tak skoro nebudu mat prileztost...
  • 0

#40 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 26. September 2006 - 15:04:42

Axel > Kosovo je viac-menej pravoslavne, ziju tu pravoslavny albanci z celej ex-juhosky, ked ich sem Tito poslal...

Ajk, no ja som dlhé roky bol v tom že Albánci sú moslimovia. Kosovo je viac moslimské ako kresťanské. Kosovský problém nie je iba národnostný ale aj náboženský.

Pod invaziou rozumiem vpad do krajiny za ucelom jej nasilneho obsadenia,ale budis...

Na to moslimovia nemajú, idú na to inou cestou. Postupná infiltrácia do európskej spoločnosti, vysoká pôrodnosť u moslimských žien, postupné stárnutie pôvodnej európskej populácie, im zabezpečí významené postavenie v relatívne blízkej budúcnosti. My sa toho už asi nedožijeme, ale naši vnuci už nebudú vyrastať v kresťanskej EUrópe, ak sa doterajšia situácia neotočí.
Mnohí nad tým len mávnu rukou, povedia si "nás sa to netýka", ale je to nezodpovedné voči ďalším generáciám. Keby v roku 1683 obrancovia Viedne tiež mávli rukou nad tureckou armádou tak ktovie ako by to tu vyzeralo...
  • 0

#41 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 13:38:33

Ako si predstavujete Európu v budúcnosti, povedzme okolo rokov 2040-2050?

Ak zoberieme do úvahy súčasnú politickú situáciu v EU, možnosť rozšírenia EU o ďalšie krajiny (najmä o štáty Balkánu), demografický vývoj (prisťahovalcov a ich potomkov pribúda na úkor pôvodného obyvateľstva ktoré ubúda), vojnu s terorizmom a vplyv radikálnych vetiev na spoločnosť, rozširovanie islamu v post-kresťanskej spoločnosti a v konečnom dôsledku aj technologický vývoj, ktorý môže veľa vecí zmeniť k nepoznaniu, tak čo vám z toho vychádza?
  • 0

#42 Obrien

Obrien

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 127 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 14:01:01

Ja som vacsi optimista ako Axel.

Ocakavam federalizaciu europskej unie.Bude z nej plnopravna vojenska, kulturna a hospodarska protivaha k
USA, samozrejme, ak si nenechame stavat americke raketove zakladne na nasom uzemi.Ocakavam aj velku orientaciu na na Rusku federaciu.Ocakavam, že sa situacia s radikalmi ukludni a z EU sa stane multikulturna federacia, poskytujuca blahobyt vsetkym svojim narodom a narodnostiam
  • 0

#43 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 15:12:55

Niečo možno je pravda, ale myslím že týmto smerom sa politika EU uberať nebude.

Väzby s USA budú silné aj budúcnosti. "Pakt" s Ruskom je možný, alebo bude najmä ekonomického charakteru.

Federáciu EU nepredpokladám, vzhľadom na súčasnú situáciu nepredpokladám ani, že Schengen bude účinne fungovať.
Ja som skôr za národné posilnenie členských štátov.

Čo sa týka multikultúrnej spoločnosti, to predpokladám kolaps, resp. úplnu zmenu k takej, akú nepoznáme. Kedy to nastane je len otázkou času (ale určite to nebude zajtra, ani o rok, ani o 10 rokov, to už skôr obdobie 2040-2050, reálnejšie po roku 2070).
  • 0

#44 Lolisha

Lolisha

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 406 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 17:17:33

suhlasim skor s Axelom, to nie je pesimizmus :lol:

EU nikdy nebude plnopravna protivaha k USA
myslim, ze plne centralizovana EU nema velku buducnost, ak k tomu priratam eurostavu ( ktora dufam nebude ) a na vacsej casti uzemia jednotnu menu, vidim to este skeptickejsie

snaha o vazby s USA budu aj v buducnosti, myslim, ze Europa si uvedomuje, ze USA su jej z viacerych dovodov myslienkovo najblizsie (oproti Rusku, Cine,...)

multikulturalita nie je mozna, v takom smere, v akom sa o nej sniva, tiez predpokladam kolaps, ktory si neviem dost dobre prestavit...
od krestanskych tradicii sa bude Europa cim dalej vzdalovat
rozsirovanie islamu..prognozy hovoria, ze samotne Nemecko o par rokov bude z vacsej casti islamisticke, myslim ze casom sa to bude tykat stale vacsej a vacsej casti Europy
  • 0

#45 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 19:21:48

No konečne niekto kto sa tomu aj rozumie a pozerá na to reálne :lol:

V dnešnej dobe terorizmu nie je dobré, keď sa uvažuje napr. nad Schengenom. Hrozba terorizmu (najmä islamistického) je stále reálna.

Nesúhlasím s EU ako s politickým celkom, iba ako s hospodárskym. Aj v tom má čo doháňať.
  • 0

#46 chorche

chorche

Commodore

• Deceased members
  • 2180 príspevkov
  • 14 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 20:42:06

Ziaden kolaps. Kadejaka pestra zmeska narodnosti je v USA, v Anglicku, v Rusku, prakticky v ktorejkolevk vyznamnejsej, ba i mnesej krajine. A tie krajiny drzia v jednom celku, viac-menej, aspon vacsina z nich. Ale riesenie sa ponuka, vypustit Gabcikovo a mame vnutrozemske more a minimalne 25% problemov v ramci celej Europy vyriesenych. Na co este cakame? :lol:
  • 0

#47 Lolisha

Lolisha

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 406 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 22:13:03

ano, a v Britanii a vo Francuzsku uz s tym maju aj problemy.. :)
vypustit Gabcikovo? :lol:
  • 0

#48 Obrien

Obrien

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 127 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 22:24:17

Lolisha

snaha o vazby s USA budu aj v buducnosti, myslim, ze Europa si uvedomuje, ze USA su jej z viacerych dovodov myslienkovo najblizsie

Tak to si teda nemyslim, USA sa vyvijala nezavisle od okoliteho sveta.Stredna a vychodna Europa ma k Rusku blizko, ved sme sa 40 rokov vyvijali prakticky jednotne.

multikulturalita nie je mozna, v takom smere, v akom sa o nej sniva, tiez predpokladam kolaps, ktory si neviem dost dobre prestavit..

Multilulturizmus funguje, dokazom je aj Holandsko, ved aj ZSSR bolo multikulturne a slo to a aj sucasna RF je multikulturne

od krestanskych tradicii sa bude Europa cim dalej vzdalovat

Ano, suhlasim, ale je to prirodzeny pokrok a pravdu povediac bol už najvyssi cas...
  • 0

#49 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 23:00:59

ved sme sa 40 rokov vyvijali prakticky jednotne.

Ty si nezažil komunizmus, že? :lol:

Multilulturizmus funguje, dokazom je aj Holandsko, ved aj ZSSR bolo multikulturne a slo to a aj sucasna RF je multikulturna

V tom prípade môžeme tvrdiť že u nás Slováci a Cigáni vychádzajú veľmi dobre. Veríš tomu že v európskych veľkomestách je kopa štvrtí nie príliš nepodobných košickému Luníku IX (je tam len menej bordelu, ale nájdeš tam rovnako prívetivých spoluobčanov)?
  • 0

#50 Obrien

Obrien

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 127 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 3. June 2007 - 23:12:12

Axel Wers

Ty si nezažil komunizmus, že?

Nie a myslim, že ani nikto na tomto fore.Mimochodom, tuto otazku si mi položil na PF a FSP asi dokopy 10 krat :lol:

Porovnavat emigrantov s romami je dost scesne, oni odlisli preto, lebo chceli zmenit svoj sucasny stav, romovia to nechcu.Problemy s emigrantmi vo Fr. a inych krajinach, su problemy spoločnosti a politickych spiciek, ich riesenie nie je až take tažke, kedže je to pomerne novy problem, ale zas taka romska problematika sa tažko riesi, kedže sa s nou nerobilo desiatky rokov skoro nic a ked sa aj nieco robilo, tak to neboli najstastnejsie napady
  • 0