Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Európa, vízie do budúcnosti

Téma má 426 príspevkov

#151 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 19. May 2019 - 07:31:19

suhlasim....no to vies ty, to viem ja....a mozno este zopar ....no vysvetli to "humanistom" z centra....

• 0

#152 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 21. May 2019 - 20:47:25

A nielen v Holandsku, ale aj Švédsku, Nemecku, Británii, Francúzsku, Belgicku, Taliansku, Rakúsku, Nórsku, aj keď pseudohumanisti si vo svojich dutých hlavách budú splietať všeličo iné

https://svet.sme.sk/...-azylantov.html
  • 1

#153 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 22. May 2019 - 13:03:25

nie som ten človek, ktorý by nadával na sme, čítam ich, okrem mnohých ďalších novín a médií na nete... skutočne nie, ani do smetiarov som nikdy nenadávala a slniečkar nie som celkom určite. ale keď takto štylizovaný článok dá na sklo sme, podľa mojich poznatkov a porovnávaní správ v rozličných médiách po celé roky mi šepká, že tá situácia v Holandsku bola a je zrejme ešte o čosi vážnejšia.

• 0

#154 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1911 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 23. May 2019 - 22:27:33

tak nás čakajú voľby do bruselsko-štrasburského kočovného cirkusu, na fóre zatiaľ nikto nič, dám teda ja ...

nikdy som sa ich nezúčastňoval, lebo fakt nevidím dôvod na to, aby zóna voľného obchodu mala svoj vlastný parlament - javí sa mi to trochu zbytočné. ale spomenul som si na jeden starší blog:

Země jako Německo a zejména Francie si už – konečně – uvědomily, že dluhy jihoevropských zemí jsou nesplatitelné. Důkazem budiž čerstvé znovuobnovení jednání – které se ovšem raději veřejně moc nepropírá – o dalším odpuštění řeckého dluhu. Buď se tyto země nechají natvrdo zbankrotovat, což doslova a do písmene položí řadu německých i francouzských bank, od kterých si tyto země půjčily, anebo zavčasu se tento dluh rovnoměrně rozprostře po celé EU. A tím se zakamufluje.

Co znamená výraz „rozprostření dluhu po celé EU“? Znamená to, že Slovák by dlužil stejně jako Řek. Řek by rázem dlužil méně, Slovák více. O splátky by se všichni svorně podělili bez ohledu na to, kdo dluh způsobil. A pokud bychom i my byli součástí tvrdého jádra či eurozóny, tento dluh by se následně splácel z našich daní. To, co my odvedeme státu z naší výplaty, by tedy nebylo použito na zlepšení vybavení naší policie, na vyšší platy učitelů, na vyšší důchody u nás, ba ani na lepší léčbu onkologicky nemocných pacientů bez vedlejších následků – tyto peníze by byly použity na zlepšení splácení dluhů, které si nasekali Řekové, Italové, Španělé, Portugalci... a Francouzi.

Zkrátka a dobře, tvrdé jádro EU vše připravuje na vytvoření federace. Možná tomu „federace“ navenek říkat nebude, aby to nebudilo moc velké vášně, ale technicky vzato o atributy federace jde. Všechna volání po vstupu do tvrdého jádra EU nejsou ničím jiným než vtahováním do této federace, v níž bychom hráli užitečného vola platícího za ostatní.

Zdroj: https://sichtarova.b...g.aspx?c=645909

a keď už nás teda v TV pravidelne masírujú euro-propagandou o tom čo všetko sa z EU financuje, dokonca už aj MHD nám vraj platia /by ma zaujímalo, z čoho sa to všetko financovalo pred vstupom do únie/, tak som sa teda rozhodol, že tentokrát teda k voľbám pôjdem, ale ručím za to, že súdružka únia z môjho hlasu určite vytešená nebude :P

• 1

#155 boss123

boss123

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 208 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 24. May 2019 - 06:51:52

Nadávali na komunistov ,že nebola demokracia ale zda sa mi že aj teraz cenzurujú správy jak predtím. Ako vidím aj tunajšie médiá vôbec neinformujú objektívne čo sa týka dianí, napr kto odsudzuje migráciu je hneď fašista extrémista atď ale že aké veci spáchajú migranti a odkiaľ majú bankové karty na čo im mesačne nabehnú financie o tom každý čuší jak hovno v tráve. Neznášam keď sa informujú len o jednej strane mince a o tej druhej ani náhodou. Preto dopadnú eurovolby tak ako dopadnú. A podruhé sme v európskej unii ale vôbec nie je rovnaký meter na každého.
Ani z môjho hlasu tie veľké Soc-liberálne strany moc potešený nebudú. :-)
  • 1

#156 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 24. May 2019 - 09:06:36

a kto cenzuruje spravy ? :),    existuje centralny organ ktory schvaluje spravy pred zverejnenim ci ako ?   Lebo to je cenzura.   Skor to bude tak ze nie vsetky mediapreberaju hovadiny,   ale je ich dost.   A to co pachaju migranti mozu utajovat jedine na urovni policie, nie na urovni medii.  

Ale co skoda reci,

clovek,  z fondov sa obnovili autobusy, nie prevadzka. Fondy su investicna vec.  A pred vstupom sa jednoducho neinvestovalo.   Ale ak si zabudol ako to vyzeralo pred vstupom, ked slovensko skoro skrachovalo tak fajn.   Pamat zjavne nie je silnou slovenskou strankou.

• 0

#157 boss123

boss123

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 208 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 24. May 2019 - 11:54:04

nehovorím že je tam pravdivé všetko ale zas nie ani všetko lož, podľa mňa každá minca má dve strany.

https://www.noveslov...nej_spolocnosti

Tento príspevok upravil boss123, 24. May 2019 - 11:56:47

• 0

#158 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 24. May 2019 - 12:10:26

je to loz,  a vies to aj ty aj oni,  media maju plno problemov ale predstava ze niekto umyselne cenzuruje zahranicne spravodajstvo je sialena.  To sa len prejavuju nazory jednotlivych redaktorov a eidtorov.   V jednom mediu sa moze stat ze nazor je posunuty ale tych medii mas tolko ze to vztiahnut na celu obec je nepredstavitelne.

V novom slove sa ale stazuju skor na to ze ich videnie sveta siri  Zem a vek a ruske konspiracne weby,   to vsak nie je cenzura ale diagnoza noveho slova.

Problem nasich novinarov je skor do vnutra, naznaky ze sluzia mocnym su silne,  su kauzy kde okrem maleho clanku sa neobjavi nic a naopak su kauzy kde jedno medium zivi kauzu mesiac.   A rovnako maju media svojich oblubenych politikov a pod.   Problemov je dost ale cenzura nimi nie je.   

• 0

#159 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 24. May 2019 - 15:18:11

pravda bude niekde uprostred, kde to píše boss a na konci tyso.

diagnóza nového slova nebude len diagnózou nového slova, je to z veľmi veľkej časti prikrývanie problémov sveta z tej druhej strany... a niekedy sú to také výkriky kdejakých ministrov a ich pučmidrátov zo sveta, že človek až žasne.
za všetko môže Rusko, ktoré sa po tridiatich rokoch aj ekonomicky aj všelijako ináč začína zviechať, dokonca v sebestačnosti mnohých potravín a Číne - dnešnej supermodernej komunisticko - kapitalistickej nesmierne vyspelej Číne budeme len tak rozkazovať a ťahať sa s nimi za prsty. akurát.
tie vízie má polka sveta poriadne domotané.

každá minca má dve strany, aj na západe a v západnej žurnalistike. ani náhodou nebude celkom s kostolným poriadkom, že za sa všetci zbláznili a za všetko zlo na svete môže len jeden... ani náhodou.

v poslednom čase pre isté príčiny hodne pozerám čínske reálie, stredoázijské, ruské vysielania, televízie.... a človek žasne.
to je presne taký istý svet, ako celý ostatný, moderný, s nesmierne vyspelou technikou a televízne vysielania - nejaká Bratislava so svojou zubatou výškovou výstavbou a markíza či joj sú malými bratčekmi ešte aj uzbekistanských televízií a hlavných miest...
máme trochu skreslené predstavy o svete... áno, je to tam trochu autokratický svet, ale ináč mu nič nechýba... je to na dlhú tému, a nechce sa mi to teraz rozoberať....

len že svet je domýlený.
  • 0

#160 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1911 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 24. May 2019 - 23:52:44

clovek,  z fondov sa obnovili autobusy, nie prevadzka. Fondy su investicna vec.  A pred vstupom sa jednoducho neinvestovalo.  

ja viem že EU neplatí naftu do autobusov. ale obnovu vozového parku. v tejto súvislosti by ma zaujímalo z čoho sa takéto veci financujú v krajinách ktoré nie sú v EU ... prípadne, z čoho sa to platilo povedzme pred 30 rokmi? lebo, pokiaľ sa pamätám, tak MHD v ČSSR fungovala. Moskva nám vtedy predsa neposielala nijaké RVHP fondy. a keď nevýkonná plánovitá ekonomika dokázala zabezpečiť funkčnú MHD, tak výkonnejšia trhová ekonomika by predsa mala dokázať utiahnuť aj financovanie lepšej, modernejšej a kvalitnejšej MHD, aj bez nejakých trápnych eurofondov ... alebo sa mýlim?

Ale ak si zabudol ako to vyzeralo pred vstupom, ked slovensko skoro skrachovalo tak fajn.   Pamat zjavne nie je silnou slovenskou strankou.

o moju pamäť mať starosť nemusíš, pamätám si veľmi dobre - štát zadĺžený, banky v problémoch, lebo rozdávali úvery nesprávnym firmám a ľuďom /po politickej linke/ ... potom prišli Dzurinda a Mikloš, a začali zachraňovať - sprivatizovali strategické podniky /pod cenu, to len tak na okraj/, z výnosov privatizácie zachraňovali banky, aby ich potom tiež privatizovali /pod cenu, mimochodom/ ... a aby toho nebolo málo, tak nechali odstaviť funkčnú jadrovú elektráreň, ktorá len pár rokov predtým prešla modernizáciou ... to je vec, ktorú som nepochopil dodnes /to tiež len tak na okraj/ ale súdružka únia tak chcela, tak čo by sme si nestrelili do vlastnej nohy, keď si to želala...

poskočme v čase ... teraz je pred krachom Francúzsko a celý juh Európy, a my vraj máme byť vzorní európania, a ručiť za dlhy ktoré si nasekali - o tom je celé to slávne tvrdé jadro EU. 
mal by som lepší návrh - ten francúzsky gerontofil by mal už konečne prestať onanovať nad pevným ňadrom Angely Merk jadrom eurṕskej únie, a radšej by mal predstaviť konkrétny plán na splatenie dlhov, a napríklad aj upresniť termín od ktorého už zase začnú plniť pakt stability a rastu ... ak by nevedel ako na to, mal by som pre neho pár tipov - môže napríklad predať štátne podiely v podnikoch ako napríklad EdF, Airbus či Renault /pod cenu, lebo tak sa to má správne robiť/, z výnosov splatiť štátne dlhy, a zo zvyšku výnosov môže odkúpiť banky, ktoré dostane do problémov zvyšok juhu EU, a tie už ozdravené banky následne môže odpredať novým investorom - pod cenu, samozrejme...
hádam by si netvrdil, že takýto plán nebude fungovať - keď to robili Dzurinda s Miklošom, tak ich chválili a hladkali po hlavách všetci únijní politici, že ako to super robia, frantíci sa môžu inšpirovať :P

• 0

#161 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 26. May 2019 - 08:20:47

.........Problem nasich novinarov je skor do vnutra, naznaky ze sluzia mocnym su silne,  su kauzy kde okrem maleho clanku sa neobjavi nic a naopak su kauzy kde jedno medium zivi kauzu mesiac.   A rovnako maju media svojich oblubenych politikov a pod.   Problemov je dost ale cenzura nimi nie je.   

a tomu sa ako odborne vravi?.....majitel media sa sprava ako ieologicky agitator (podobne ako ty).....zamestanec media je jeho predlzenou rukou a jeho manipulacnym robotom...v spolocnosti sa media delia na in a out.....maju nalepky populisticke, konspiracne a podobne "vyznamenania"....samozrejme ze out media su tie inak pisuce, teda "protispolocensky" oproti in mediam, teda "spoloceskym"...nikoho netrapi, ze iny nazor je tak isto legitimny, ako oficialne prezentovany ideologicky mackopes?....zjavne nie, pretoze na obranu "protispolocenskych" medii sa doterz verejne nepostavil ziadny "nepopulisticky a neextreminsticky" verejny cinitel alebo nejaky expert z radov nasej "umeleckej" obce....takze mozno mas pravdu a nie je to cenzura, ale je to este horsie....je to upadok a ten uz neopravi nikto...ani tvoja neomarxisticka vznesenost.... :(

• 0

#162 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3131 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 26. May 2019 - 08:46:39

Podla neoficialnych finalnych tipov, po vyhlaseni oficialnych vysledkov u mna prevazi pocit skodoradosti. Ved co ine by som mohol citit pri pomysleni na to, ako Danko s Kollarom idu Mostom cez rieku Styx.

• 0

#163 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 26. May 2019 - 09:32:09

skodoradost je namieste......kedze je tam v hojnom zastupeni Kotleba a experti zo SaS, tak to urcite tiez nie je ziadne terno.... skodoradost je aj u mna :)

• 0

#164 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 12. June 2019 - 19:35:24

Divím sa, že ľavicovo-islamistický denník ako Sme zverejnili tento článok

https://komentare.sm...ov-dzihadu.html
  • 0

#165 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 12. June 2019 - 19:51:30

hm. "Autor je riaditeľom bezpečnostnej a geopolitickej konzultačnej firmy GlobalStrat."

niekto musel pozrieť z nadhľadu?
už bolo načase.... prísť na to, že nie je všetko zlato, čo sa blyští.

zrážka dvoch kultúr spravidla končí ústupim tej vyvinutejšej... je to zložitý, ale pritom jednoduchý proces - takto to funguje aj v malom: v rodinách...
žiť v pokoji a ustupovať, alebo sa nedať a byť v strehu neustále ... a nedať sa.

v civilizáciách je príkladov spústa, v rodinách zopár poznám... ten múdrejší ustúpil a podriadil sa, lebo ináč to nešlo. toto je to isté.

ale že to napísalo sme.sk - a to píšem so všetkou vážnosťou, a  nemienim nikoho provokovať k ne jakým nejapným poznámkam... ako človek, ktorý číta, všetko doradu, občas aj postoj, keď veľmi musím.... deje sa niečo, o čom nevieme?

• 0

#166 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 12. June 2019 - 21:04:04

nie, v podstate sa to deje uz dlhsie a pochybujem ze by sniper nasiel na sme clanok, ktory by branil radikalny islam. to v com sa nezhodnu slnieckari ako ja a sniper je postoj k islamu ako celku, podla mna a postoja vacsiny krajin je akceptacia islamu a snaha o inkluziu umiernenych moslimov a vytlacenenie radikalov mimo. A sniper by chcel zakazat islam ako taky.
  • 0

#167 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 08:48:49

Definuj pojem umiernený moslim.
  • 0

#168 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 08:54:24

no vidis:) protiotazka kolko muslimov poznas?
  • 0

#169 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • 5314 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 09:38:59

mozno to nie je to, co si cakal, ale byvala spoluziacka pracuje s komunitou Irancov, ktori ziju v BA a okoli, je to niekolko rodin, ktori tu podnikaju, pracuju, ziju, chodia do skoly

kedze este nezvladaju zaludnosti slovenskeho jazyka hlavne v uradnom styku, robi im tlmocnicku a "sprievodkynu" uz dlhsiu dobu

ked pri jednom z prvych stretnuti si dali v restauracii rezen a pivo, tak si povedala: "Je to dobre." ;)

inak ze vraj spatne znasaju alkohol :D

• 0

#170 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 11:44:34

asi takto: niečo ako bežný kresťan - dodržuje sviatky, spravidla z domu doniesol zvyk v piatok nejesť mäso, prípadne v nedeľu odíde do kostola a tým vyčerpal svoju príslušnosť...

nemerala by som to jedením mäsa tam, kde oni vlastne skutočne nežijú priveľmi náboženstvom a veľmi pravdepodobne boli vo viere vlažní aj doma medzi svojimi.

nebolo to kedysi tak aj u nás? dokonca americkí prezidenti všetci musia ukázať, že sú veriaci.... akokoľvek, ale veriaci.
tak, ako zhovadili islám fundamentalisti a ISIS a kdejaké vypatlané skupiny, to robilo kresťanstvo v stredoveku aj so svojimi misionármi - tiež ich svet rovnako Miloval.

a armádu pedofilných kňazov miluje dodnes. tiež si s.rú do vlastného hniezda, ako ktokoľvek akokoľvek vyšinutí.
obyčajní ľudia chcú len žiť, aj keď sa budú hádzať o zem xkrát denne.

obťažoval sa niekto čítať tých pár postrehov, čo som tu teraz kdesi písala o Kazachstane a stredoázijských krajinách?
sú to prevažne moslimské krajiny.

tak tak presne vyzerá umiernený islam. divokí vymytí fundamentalisti by mohli žiť krásne, v pokoji, v mieri, aj s minisukňami, aj koedukáciou, a ani sa nemusia hádzať 5x denne o zem... ale svätia sviatky, ramadán je umiernený tiež, eid je veľký svoatok, keď slávi rodina, sú mierumilovní, láskaví a milujú veľké rodiny a deti ako svoju budúcnosť.... my povieme boh, oni povedia allah .... ale to tak asi všetko.

to je umiernený islam.... obdoba umierneného kresťanstva.

• 0

#171 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 12:06:43

v podstate, najdes urcite kulturne rozdiely ale nehovoria detom ze treba zabijat neveriacich, zapalovat kostoly a pod. a takych je vacsina. a pokial citime ako humanisti, tak nevidime dovod na ich kolektivne zabitie ci vystahovanie. aj ked hlbsia sonda ukaze ze to nie je take jedniduche.

btw to ze sa niekto hodi 5x o zem je obdoba toho ked sa veriaci v zavodnej jedalni pomodli. je to nezvykle ale ludia si zvyknu.
  • 0

#172 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 17:17:17

no vidis:) protiotazka kolko muslimov poznas?

Poznám originálnych aj konvertitov.

Takže bez alibistických kecov odpovedz na moju otázku, čo si predstavuješ pod pojmom "umiernený moslim" a môžeš to porovnať s opozitom "neumiernený moslim".
  • 0

#173 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 18:47:32

btw to ze sa niekto hodi 5x o zem je obdoba toho ked sa veriaci v zavodnej jedalni pomodli. je to nezvykle ale ludia si zvyknu.

to už nie je obdoba... to je exaltovaná záležitosť, niečo také.... kedysi pred 10 - 12 rokmi tu tomassi raz písal /ako veriaci/ o jednom človeku, kamarátovom otcovi, ktorý po kostole chodí len pokľačiačky a nikdy nie chrbtom k oltáru, a keď sa dal raz zviesť ako stopár do susednej dediny kamiónom,  celú desaťminútovú cestu mal oči prikryté rukami, aby ani náhodou nepozeral na hanbaté obrázky v kabíne. - a to odsudzovali aj veriaci. pán si urobil z viery cirkusové predstavenie.

v závodnej jedálni sa modliť pred jedlom je adekvátne, ostentatívny excentrizmus, pozerajte, ja som veriaci.

prekrižovať sa, prosím.

tým stredoázijským krajinám držím palce, nech im tento stav vydrží... keby tam popustili uzdu, allah s nimi.

zasa sú tu rôzne pohľady, ani náhodou nie len jeden alebo dva.

• 0

#174 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4768 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 19:09:09

v podstate, najdes urcite kulturne rozdiely ale nehovoria detom ze treba zabijat neveriacich, zapalovat kostoly a pod. a takych je vacsina. a pokial citime ako humanisti, tak nevidime dovod na ich kolektivne zabitie ci vystahovanie. aj ked hlbsia sonda ukaze ze to nie je take jedniduche.

a preco by im to mali hovorit?......ved to ich uci samotna moslimska vierouka.....pokial moslimovi nedas pricinu a nezapochybujes o jeho nabozenstve, tak ten moslim je tzv.imierneny, ale skus mu robit nejake narazky alebo prekazky a razom je z neho pravoverny moslim....europa si tymto sama pili konar pod sebou a darmo tu ide niekto nieco rozpravat na obhajobu moslimov a urcovat kto je "umierneny" a kto je "radikal"....preto vizia europy do buducna, je kulturna samovrazda....

• 0

#175 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6619 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 19:45:55

jasne,  len  dodavam ze krestania a zidia su v korane chapani ako ludia knihy a maju mat slobodu vyznania.   Krestanom sa pod moslimami darilo lepsie ako moslimom pod krestanmi.  

A skus urobit narazky na  cirkev a napriklad na problem knazov pedofilov a hned vidis toleranciu v praxi.    

game,   to je na debatu.  To modlenie maju predpisane, zazil som to a nebol to problem.  

• 0